Na topie

East Game United już w ten weekend

Autor:
Martyna Szweda

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: CS:GO e-Sport League of Legends

9 grudnia Białystok stanie się centrum polskiego esportu.

 • East Game United już w ten weekend
A A

W stolicy Podlasia odbędzie się bowiem 10 edycja East Game United. Na imprezie oprócz esportowców spotkamy także fanów gamingu, miłośników fantastyki, zwolenników gier retro, a także tych bez prądu. Planowany jest również tematyczny Game Jam, konkursy z nagrodami, oraz ogłoszenie zwycięzcy FreeGalaktus2017.

Główną atrakcją wydarzenia są oczywiście turnieje e-sportowe. Na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku zobaczymy ponad 400 graczy zmagających się w następujących tytułach:
Counter-Strike: Global Offensive, Hearthstone, StarCraft II, League of Legends, FIFA 18, czy Tekken 7. Łączna pula nagród turniejowych wynosi 50 tys. złotych.

Rozgrywki będzie można śledzić na oficjalnym kanale.

Na miejscu zobaczymy m.in. Unicorns, Pact, Codewise i PRIDE, które przyjedzie promować Talent Academy. Mecze będziemy mogli obejrzeć ze znakomitym komentarzem  Fryderyka „Veggie” Kozła i Łukasza „Prawusa” Ganczewskiego.

Impreza nie samym esportem żyje. Na odwiedzających czeka masa atrakcji m.in. strefa wolnego grania oraz otwarte turnieje amatorskie z atrakcyjnymi nagrodami. Będzie można przetestować technologię VR, pościgać się wirtualnymi samochodami, czy pograć na padzie w War Thundera. 

Jedną z lokalnych atrakcji są Mistrzostwa Podlasia w Munchkina, a każdy z gości imprezy będzie mógł spróbować swoich sił w grach bitewnych, planszowych i karcianych. Jak to na takich imprezach bywa, będzie można również kupić sprzęt, gry planszowe czy gadżety po promocyjnych cenach.

Ważnym elementem imprezy będzie Game Jam - projekt polegający na zrzeszeniu twórców gier i próbie wspólnego stworzenia grywalnej produkcji w ciągu 30 godzin.

W trakcie imprezy poznamy również zwycięzcę międzynarodowego konkursu na najlepszą grę niezależną mijającego roku - FreeGalaktus 2017. Spośród 125 zgłoszonych gier z 35 krajów wyłonieni zostaną dwaj zwycięzcy, którzy prócz tytułu najlepszej produkcji indie, otrzymają cenne nagrody.

Odsłon: 3516 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. hex3n
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-12-07 12:21

  Czemu to wydarzenie nie nazywa się Central game United?

  Skomentuj

  1. jonny2003
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-12-07 12:43

   Pomyśl...
   To przecież jest we wschodniej Polsce a nie centralnej...

   Skomentuj

  2. Silver
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-12-07 17:19

   W Białymstoku silniej widać wpływy wschodnie (w ujęciu historycznym oraz architektonicznym). Nic nie mam do tego miasta - bardzo ładne i inne powinny się uczyć jeśli chodzi o ilość zieleni.

   Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!