Na topie

Eizo Foris FS2332 - multimedialny monitor z IPS/LED

Autor:
Paweł Mnichowski

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Monitory Producenci: EIZO

Eizo Foris FS2332 to 23-calowy monitor o pełnej rozdzielczości HD. Kierowany jest na rynek domowy - zastosowano w nim funkcje, które mają wpływ na komfort grania, oglądania filmów, czytania ebooków oraz zwiększających precyzję kolorystyczną.

AA

Eizo Foris FS2332

Nowy Foris wyposażony jest w panel IPS z podświetleniem LED, dzięki któremu zużycie energii przy normalnym użytkowaniu wynosi 20W. Ma szerokie kąty widzenia wynoszące 178 st. w poziomie i pionie, jasność 250 cd/m2 oraz kontrast naturalny 1000:1 (1500:1 kontrast dynamiczny). Urządzenie ma dwa wejścia HDMI, jedno DVI-D (cyfrowe) i jedno D-Sub (analogowe), umożliwiające jednoczesne podłączenie do czterech urządzeń.

W monitorze zastosowano nowe narzędzie opracowane przez EIZO, o nazwie Smart Resolution. Na bieżąco analizuje statyczne i dynamiczne obrazy pod kątem zakłóceń i rozmyć, a następnie reguluje je w taki sposób, aby wyglądały wyraźniej i bardziej naturalne. Narzędzie jest „smart” - czyli inteligentne, gdyż przetwarza tylko te obszary obrazu, które wymagają korekty. Na przykład na stronie internetowej, na której jest zarówno wideo, jak i tekst, Smart Resolution może określić, że tekst może zostać w takiej postaci, w jakiej jest, ale wideo należy wyostrzyć.

Eizo Foris FS2332

Monitor oferuje także sześć zdefiniowanych trybów wyświetlania obrazów: Cinema, Paper, sRGB, Game oraz dwa tryby, których parametry może dowolnie określać użytkownik. Tryb Paper symuluje zadrukowaną kartkę i zapobiega zmęczeniu oczu podczas czytania e-booków czy wielostronicowej dokumentacji, dostosowując poziom czerni i redukując kontrast.

W trybie Game aktywowane są narzędzia Smart Resolution i Power Gamma. Power gamma stosuje specjalny poziom krzywej gamma do gier i innych animowanych obrazów, sprawiając, że gracz odbiera obrazy jako bardziej kontrastowe i trójwymiarowe. Inne funkcje optymalizujące wydajność monitora do gier, to czas reakcji 6 ms (szary-do-szarego) i współczynnik input lag mniejszy niż
1 klatka.

Każdy ze zdefiniowanych trybów może być przyporządkowany do konkretnej aplikacji, tak że po otwarciu programu ekran automatycznie dostosowuje się do wyświetlanej zawartości. Do tego celu służy dostarczana wraz z monitorem aplikacja ScreenManager Pro for LCD (DDC/CI). Dzięki programowi można dokonywać ustawień koloru monitora za pomocą klawiatury i myszy, zamiast menu OSD.

Dzięki zestawowi EasyPix 2, w skład którego wchodzi sensor optyczny oraz oprogramowanie, można przeprowadzić w pełni sprzętową kalibrację urządzenia. EIZO EasyPix 2 może być wykorzystany do kalibracji jasności, temperatury kolorów oraz wartości krzywej gamma lub też do dopasowania jasności monitora do bieli papieru, na którym mają być drukowane zdjęcia, umożliwiając ich prawidłową ocenę wizualną już na ekranie monitora. 

Eizo Foris FS2332 oferuje 10-bitową korekcję gamma. Funkcja ta wykorzystuje 10-bitową tabelę kolorów (Look-up table), z paletą ponad miliarda odcieni, z których dobierane są najwłaściwsze 16,7 mln., sprawiając, że obraz będzie gładszy, a gradacje kolorów płynniejsze.

Dodatkowe funkcje:

 • Eizo Foris FS2332pilot umożliwiający zdalny dostęp do funkcji OSD, takich jak wybór sygnału wejściowego, dostosowanie poziomu dźwięku, etc.
 • dwa wbudowane głośniki o mocy 0,5W oraz wyjście słuchawkowe
 • czujnik Auto EcoView, który sprawdza poziom otaczającego oświetlenia i na bieżąco utrzymuje jasność panelu na optymalnym poziomie
 • EcoView Index - wyświetla na ekranie poziom oszczędności uzyskanych z wykorzystaniem funkcji Auto EcoView
 • zgodność z normami Energy Star 5.0 i TCO Displays 5.2

Eizo Foris FS2332

Pierwsze egzemplarze FS2332 pojawią się w Polsce w sierpniu. Objęte będą 5-letnią gwarancja na wszystkie elementy monitora i realizowaną w systemie door-to-door. Ich cena nie jest jeszcze znana.

Więcej o monitorach:

Źródło: Eizo

Odsłon: 9533 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. Evil_Genius
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2011-06-21 15:00

  Ten smart resolution to z obrazka wydaje mi się, że nasrane jest po prostu wszędzie blura xD

  Skomentuj

 2. tomekk
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2011-06-21 15:02

  full hd? fuj - gimme 16:10 ! ;)

  Skomentuj

  1. krolik_beny
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2011-06-21 17:28

   Właśnie. 1920x1200 aż się prosi.

   Skomentuj

 3. Sławekpl
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2011-06-21 15:14

  jestem ciekaw czy i kiedy się pojawi test tego monitora na Benchmarku
  pewnie nie prędko...
  zapowiadanych w komentarzach wpisanych przez redaktorów testów tanich IPS się od kilu miesięcy doczekać nie możemy ...
  za to uraczono nas przemrożonym ustrojstwem od firmy na A...

  Skomentuj

  1. Sławekpl
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2011-06-21 15:15

   przedrożonym - miało być - edit

   Skomentuj

   1. Marcin Jaskólski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-21 15:34

    oraz mnóstwem komentarzy na ten temat użytkownika na S

    Skomentuj

    1. Sławekpl
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2011-06-21 20:23

     staram się jak mogę Was motywować :)

     Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!