Na topie

Eizo: monitor o rozdzielczości 4096x2160 punktów

Autor:
Bany_krk

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Monitory Producenci: EIZO

Rozdzielczość FullHD to za mało? 2560x1600 to nadal nie za wiele? W takim wypadku trzeba zacząć oszczędzać pieniądze, bo firma Eizo wyprodukowała monitor skierowany dla osób wymagających wysokich rozdzielczości.

AA

Nowy monitor Eizo DuraVision FDH3601 wyświetla obraz na 36,4 calowym podświetlanym za pomocą diod LED ekranie, a jego nominalna rozdzielczość wynosi 4096x2160, czyli ma on ponad 2 razy więcej pikseli niż w przypadku rozdzielczości 2560x1600.

monitor Eizo DuraVision FDH3601

Jak można się domyślić, odbiorcą docelowym tego monitora nie jest użytkownik domowy, lecz biura projektowe i inne firmy, w których wymagana jest bardzo duża powierzchnia i precyzja prezentacji obrazu. Według Eizo taki monitor może sprawdzić się świetnie np. w kontroli ruchu lotniczego, gdzie załoga naziemna może skorzystać z pełni udogodnień tego sprzętu, takich jak: "Cyfrowa korekta jednorodności" w celu kompensacji nierównomierności kolorów i jasności, czujniki ruchu wyłączające ekran gdy nikt aktualnie z niego nie korzysta oraz w pełni regulowany stojak aby ustawić jak najwygodniejszy kąt. Monitor został wyceniony na 36 000 $.
 

Więcej o monitorach dla profesjonalistów:

Źródło: Engadget

Odsłon: 14598 Skomentuj newsa
Komentarze

37

Udostępnij
  1. hrecky
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2011-06-21 20:17

    Cena troche psuje zabawe... a szkoda

    Skomentuj

  2. MastaLama
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-21 20:23

    To fakt- rozumiem, że Eizo i w ogóle ale nie lepiej kupić 2-3 monitory Eizo niższej rozdzielczości? (z wąskimi ramkami co by nie raziło)

    Skomentuj

    1. KamiKAzeDBC
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2011-06-22 11:21

      Lepiej projektory o wysokiej rozdzielczości. Brak ramek, taniej tylko miejsca trochę potrzeba.

      Skomentuj

      1. pit1337
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-06-22 23:17

        Projektor dla grafika?!

        Skomentuj

  3. Sławekpl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-21 20:32

    koszt 4 paneli, nie wiem jak oni wyliczyli tak wysoką cenę ale trochę przesadzili, elektronika nie jest tak droga, nawet licząc za jeden panel 1500$ to cena nie powinna aż tak podskoczyć hmm...

    Skomentuj

  4. losarturos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-21 20:34

    Nawet jak byłby 10x tańszy to i tak cena byłaby okrutna. A tak to nie ma nawet co wspominać. Niestety na razie musi mi wystarczyć 27".

    Skomentuj

  5. Helid
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-21 20:34

    4 monitory 20 calowe dadzą nam 1 duży 40 calowy i łączną rozdzielczość 7680*4320 a ich koszt to +- 2 000zł?

    Skomentuj

    1. Ari93
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-21 20:39

      sa monitory 20 calowe o rozdzielczosci 3840x2160? Chyba przespalem kilka lat...

      Skomentuj

    2. webmaniack
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-21 20:43

      hmm.. 4 x 20 cali ale EIZO ? to na pewno nie 2 000 zł :D
      po drugie wystarczą 2 monitorki 24 cale od NEC (jakość ta sama co EIZO, a cena niższa) i po co coś więcej ? Nie mówie już, że za 6 000 zł można mieć porządnego 24" NEC'a idealnego do profesjonalnej grafiki, 4 takie monitorki = 24 000 ZŁ (a nie dolarów), wolałbym 4 takie NEC niż jeden taki EIZO 36". Jeżeli ma się już wolne 100 000 zł to nie lepiej kupić 6 monitorów 27" od EIZO za 15 000 zł każdy ? Masz 100 razy lepiej ;d

      Skomentuj

  6. Paweł Maziarz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-21 20:58

    Jest jakaś karta graficzna, która obsłuży taką rozdzielczość? Może Radki HD 5000 i 6000 jako Eyefinity...

    Skomentuj

  7. Lightning
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-21 21:23

    Gdy spojrzałem na cenę czar prysł...
    I tak żadna karta (gra) nie obsłuży takiej rozdzielczości (nawet 4-way).

    Skomentuj

    1. R2rrO
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-21 23:25

      Dlaczego ?? Wytłumacz mi.

      Skomentuj

    2. unicode
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-21 23:28

      Po co piszesz takie pierdoły? Jak się nie znasz to lepiej się nie odzywaj.

      Skomentuj

  8. krolik_beny
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-21 22:09

    Powiew świeżości :)

    Cena... sprawdźcie ile kosztowały 24" LCD 1920x1200 w 2001r. a ile teraz :)

    Skomentuj

    1. unicode
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-21 23:32

      Następny znawca, w 2001 roku nie było monitorów LCD 24" z rozdzielczością full HD. O ile pamiętam to w sklepach były monitory 14-15" wystawione i okrzyknięte jako nowość.

      Skomentuj

      1. krolik_beny
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-06-22 08:39

        Znawca wie, że w 2001r. był Samsung SyncMatser 240T (24" 1920x1200), który kosztował 7.500 PLN. Był też 210T z (21" 1600x1200). A najbardziej rozpowszechnione z LCD były modele 15" 1024x768. Widać skleroza nie boli...

        Skomentuj

        1. krolik_beny
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-06-22 08:40

          Sorki USD a nie PLN :)

          Skomentuj

        2. unicode
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-06-22 21:10

          Date first available at Amazon.com: June 2, 2002 jeżeli chodzi o tego samsunga 24". Na początku 2001 roku w Polsce 15 calowy HP kosztował 2500zł.

          Skomentuj

          1. krolik_beny
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-23 18:11

            To sobie ściągnij instrukcję do niego i sprawdź jaka data tam widnieje. Tydz temu był taki na allegro i było zdjęcie tylnej części. Data produkcji 2001 było napisane... Cena monitora to jakieś 350 PLN jeśli dobrze pamiętam.

            A w 1998r. LCD 15" 1024x768 kosztowało 10.000 PLN :)

            Swojego Samsunga Syncmaster'a 152T (15" 1024x768 z DVI) kupiłem w 2009r. za 190PLN z przesyłką :)

            Skomentuj

          2. krolik_beny
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-23 18:19

            Masz linka niedowiarku:

            http://allegro.pl/monitor-samsung-syncmaster-240t-24-i1675536719.html

            Napisano na tyle:
            Made in Suwon
            Korea (Sec)
            Manufactured:
            September 2001

            Czyli we wrześniu roku pańskiego 2001 go wyprodukowano...

            A w 2000 rokoku bo były już modele 20" z rozdzielczością 1600x1200.

            Oczywiście modele 15" były najbardziej "popularne" ze względu na cenę, jak napisałeś 2.500 PLN w 2001r. Ale to nie były jedyne modele LCD.

            Skomentuj

  9. system
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-21 22:18

    W 2017 roku będą sprzedawać po 500zł podobne wynalazki

    Skomentuj

  10. Riva133
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-21 22:55

    Takie rozdzielczości są zarezerwowane tylko dla kart nVidii. Radeony zwyczajnie nie dadzą rady.

    Skomentuj

    1. mielcu3
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-22 12:24

      kolejny idiota z serii cyrix133, cyrix.133, safeuse. Załóżcie sobie jakieś kółko różańcowe lub jeśli nie macie nic mądrzejszego do napisania to zajmijcie się hodowlą jedwabników.

      Skomentuj

    2. pablo11
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-22 15:16

      Eyefinity obsługuje 7680 na 3200 pikseli. Wiec nie wiem o czym ty do nas mówisz...

      Skomentuj

  11. SoundsGreat
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-21 23:05

    I na co Wam te rozdzielczości? To się przyda tylko profesjonalistą. 1920x1080 w zupełności wystarcza. Zwłaszcza do rozrywki. Dodajmy do tego technologie plazmową i mamy prawie ideał (prawie - pobór prądu).

    Skomentuj

    1. unicode
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-21 23:33

      To sprawdź jak wygląda rozrywka np. na 3 monitorach, a zmienisz zdanie.

      Skomentuj

    2. MEW
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-22 08:57

      PO TO, żeby technologia szła do przodu SZYBCIEJ, a nie w takim ślimaczym tempie jak przez ostatnie parę lat

      Skomentuj

    3. saddam
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-06-22 09:38

      LOL, i ten modulowany szum wysokiej czestotliwosci i niewidoczne migotanie, ktore męczy wzrok. Plazmy juz ida totalnie do lamusa, bo LED LCD oferuje lepsza jakosc.

      Skomentuj

      1. Sławekpl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-06-22 10:05

        LED LCD te co są dostępne w większości mają podświetlenie krawędziowe oraz matryce TN (262 tyś kolorów, reszta emulowana elektronicznie)
        nie wiem gdzieś wyczytał takie głupoty, że to lepsze od plazmy
        jedyne co za nimi przemawia to mniejszy pobór prądu i nic więcej
        bo jeśli chodzi o kolory, czas reakcji, kontrast to plazma bije na głowę każdego LCD nawet te z pełnym tylnym oświetleniem LED i na matrycach IPS

        Skomentuj

        1. saddam
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-06-22 11:35

          Jakos porownywalem w sklepie LCD full LED do plazmy i jakos plazma niczym sie nie wyroznia poza denerwujacym brzęczeniem.

          Skomentuj

          1. Sławekpl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-06-22 12:48

            to poproś sprzedawcę o piloty i ustaw kontrast i nasycenie kolorów na takim samym poziomie na jednym i drugim, oraz włącz na nich film z BR, najlepiej przyrodniczy, zobaczysz różnicę :)
            nie wiem jakie plazmy brzęczące widziałeś, Panasonic`i z serii 20 nie bzykają, może komar koło Ciebie latał jakiś :)

            Skomentuj

        2. pablo11
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-08-22 15:18

          Nie jesteś kobietą ani grafikiem i rozróżniasz 262tyś barw??

          Skomentuj

          1. DiaBloss
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2011-11-28 16:17

            Wogóle raczej żadna z kart graficznych tego nie obsłuży więc po co komu taki big monitor?
            chyba że jak się ma może SLI lub CrossFireX to może i karty graficzne obsługują wyższą rozdzielczość niż 2560x1600?
            Dokładnie nie wiem

            Skomentuj

  12. KamiKAzeDBC
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-22 11:27

    8847360 pikseli. Karta w grze miała by co robić. Ekran 24/30" i ostrość marzenie przy tej rozdzielczości. Tylko cena :(

    Skomentuj

  13. hinson
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-06-22 13:34

    Jak dla mnie malo tych pikseli, dalej czekam na monitor ultra hd 7680x4320. Taka rozdzielczosc, to przyszlosc a nie jakies dziwne rozdzielczosci, do zastosowan, ktoremu zwyklemu urzytkownikowi sa nie potrzebne.

    Skomentuj

    1. --YoSH--
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-24 16:53

      za to takiemu przydałby się słownik