Na topie

Epson prezentuje najnowsze biznesowe drukarki z linii WorkForce Pro

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Drukarki i skanery

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Drukarki i skanery Tematyka: Sprzęt do firmy Producenci: Epson

Nowa seria WorkForce Pro WF-C57xx wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale również szybkim czasem drukowania i obniżonym zużyciem energii elektrycznej.

 • Epson prezentuje najnowsze biznesowe drukarki z linii WorkForce Pro
A A

Firma Epson wprowadziła do oferty najnowszą serię urządzeń WorkForce Pro, które idealnie sprawdzają się w małych grupach roboczych. Podczas druku zużywane jest do 90% mniej energii w porównaniu z drukarkami laserowymi. Jednocześnie drukarka oferuje najkrótszy czas drukowania pierwszej strony i dotyczy to zarówno druku w kolorze, jak i druku czarno-białego. Przesyłając wydruk na urządzenie będące w trybie uśpienia, otrzymamy go po zaledwie siedmiu sekundach.

Nowa linia urządzeń obejmuje cztery modele z serii WF-C57xx (w tym flagowy WF-C5790DWF). Wszystkie modele zostały zaprojektowane, by oszczędzać czas i energię oraz zwiększać produktywność. Dzięki nim, w porównaniu z drukarkami laserowymi, firmy mogą zaoszczędzić co najmniej 50% na kosztach wydruku jednej strony. Nowy system zasilania w atrament jest prostszy w obsłudze i pozwala na druk w dużo większych nakładach bez wymiany materiałów eksploatacyjnych. Jest to odpowiednio aż 10 000 stron czarno-białych i 5000 w kolorze na jednym zasileniu w atrament w modelach PDL.

Epson WorkForce Pro

Oczywiście wszystkie modele z serii korzystają z technologii druku atramentowego, który zapewnia prostą obsługę i minimum prac konserwacyjnych. To nie tylko zwiększa wydajność. Niewytwarzający ciepła i bezkontaktowy proces drukowania pozwala na korzystanie z różnych nośników. A skoro o nich mowa, to drukarki z tej serii mają największą na rynku standardową pojemność podajnika na papier wynoszącą 330 arkuszy.

Nowe drukarki zostały stworzone z myślą o przedsiębiorstwach, ale oferują oprogramowanie i narzędzia spełniające potrzeby różnych użytkowników, takie jak Email Print for Enterprise, Epson Print Admin, Document Capture Pro czy Epson Device Admin. Dzięki nim funkcjonalność urządzenia znacznie wykracza poza druk i skanowanie.

Epson WorkForce Pro

Epson Open Platform oraz współpraca z niezależnymi producentami oprogramowania są źródłem dodatkowych rozwiązań, np. aplikacji do zarządzania drukiem PaperCut. Oprócz tego komunikacja NFC obsługuje druk z urządzeń mobilnych, dając użytkownikom swobodę i możliwość druku z dala od swoich biurek.

Źródło: Epson

Odsłon: 2959 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. victordeleco2
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-01-19 15:58

  "Nie rozpoznano tuszy"

  Skomentuj

 2. mrocznysedes
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-19 19:27

  Ciekawe czy poprawili ich oprogramowanie? Czy dalej, tak jak w modelu 5620, sporej części konfiguracji tych urządzeń nie da się zrobić z poziomu kompa i cza się je bać z palca na malutkim ekranie dotykowym. ;-) Dzięki temu, przy kupnie następnego kolorowego kombajna atramentowego przerzucę się na HP PageWide.

  Skomentuj

 3. Silver
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-19 20:28

  Moim zdaniem podawanie atramentu z dołu jest imo złym pomysłem. Lepiej, gdyby spływał z góry. Raz, że przez to większe problemy przy zamiennikach, dwa całego tuszu na pewno nie zużyje.
  Po za tym nie chce mi się wierzyć w zapewnienia, że tańsza niż laserowa. Na pewno szybsza nie będzie.

  Skomentuj

  1. drcocaina
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-01-19 21:55

   Szybsza może i być w trybie ECO (mam WF z poprzedniej serii) ale to nie ta jakość co z lasera. Obawiam się jednak, że koszt zakupu głowicy będzie tylko kilkukrotnie niższy niż bębna do lasera, który ma kilkanaście razy dłuższą żywotność. Takie jest moje zdanie.

   Skomentuj Historia edycji

 4. lucjanos
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-20 12:42

  Przecież wszelkiego typu udziwnienia z atramentami są po to, aby maksymalnie utrudnić życie producentom zamienników. A wystarczyłoby zrobić tusze oryginalne w cenie zamienników i po problemie, a nie wołać circa 100,- zł za 5ml tuszu x 4 i do tego np. 800,- za drukarkę.

  Skomentuj Historia edycji

  1. roman106
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-01-21 13:47

   Oryginalny tusz 70ml kosztuje 25zł. Mam drukarkę 2 lata i nawet połowa nie zeszła, gdzie zdjęcia drukuję jak mam potrzebę.

   Chyba trochę do tyłu jesteś z rynkiem drukarek.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!