Na topie

Crowdfunding dla firm - będzie łatwiej o pozyskanie kapitału w Internecie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Software i prawo Start-up

Już za kilka miesięcy limit dla finansowania w ramach equity crowdfundingu może wzrosnąć aż do 1 miliona euro.

Crowdfunding dla firm - będzie łatwiej o pozyskanie kapitału w Internecie

A A

Do tej pory spółki mogły otrzymać maksymalnie 100 tysięcy euro w ramach equity crowdfundingu. W przyszłym roku limit ten najprawdopodobniej zostanie podniesiony i to aż dziesięciokrotnie.

Jak informują internetowe serwisy Dziennika i Rzeczpospolitej, plany są takie, by od drugiego kwartału 2018 roku limit dla finansowania w ramach equity crowdfundingu (czyli finansowania społecznościowego) wynosił 1 milion euro (a więc grubo ponad 4 miliony złotych).

Equity crowdfunding dla spółek akcyjnych polega na sprzedaży udziałów internetowej społeczności. Taki sposób pozyskiwania inwestorów jest popularny w wielu częściach świata, a przede wszystkim w Wielkiej Brytanii.

W artykule opublikowanym na łamach Rzeczpospolitej możemy odnaleźć komentarz, że branża jest pozytywnie nastawiona na takie zmiany. Mogą one bowiem doprowadzić między innymi do napędzenia rynku start-upów.  

Crowdfunding udziałowy upraszcza pozyskiwanie kapitału, szczególnie przez młode i małe twory (takie jak właśnie start-upy). To sposób, w jaki rynek finansowy zostaje dostosowany do obecnych potrzeb jednej i drugiej strony, czyli przedsiębiorców i inwestorów. 

Źródło: Rzeczpospolita, Dziennik, inf. własna. Foto: Goumbik/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2255 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!