Karty graficzne

EVGA Pro SLI Bridges: podświetlane mostki do łączenia kart GeForce w trybie 2-, 3- i 4-way SLI

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2013-08-13

Nowe mostki są kompatybilne w wszystkimi kartami GeForce, natomiast w przypadku modeli GTX 700 oferują dodatkowe podświetlenie LED.

EVGA Pro SLI Bridges mostki zdjęcie

Mogłoby się wydawać, że mostek do łączenia kart graficznych w trybie SLI (Scan Line Interleave) to niezbyt istotna rzecz, na którą mało kto zwraca uwagę – po prostu ważna jest jego obecność, a nie sam wygląd czy dodatkowa funkcjonalność. Amerykańska firma EVGA ma jednak na ten temat inne zdanie i wprowadziła do swojej oferty efektowniejsze wersje „łączników”.

W skład serii Pro SLI Bridges wchodzą trzy mostki, które przeznaczone są odpowiednio do łączenia dwóch (2-way), dwóch/trzech (2/3-way) lub nawet czterech (4-way) akceleratorów graficznych GeForce w trybie SLI. Konstrukcje te oczywiście są kompatybilne ze wszystkimi kartami obsługującymi tą technologię – począwszy od modeli GeForce 6000, a skończywszy na najnowszych GeForce GTX 700.

Mostki wyróżniają się jednak specjalną obudową z logiem producenta – w przypadku kart z serii GeForce GTX 700/Titan (i nowszych) jest ono podświetlane białymi diodami LED, przez co całość wygląda jeszcze efektowniej. Każde ze złączy zostało oddalone o 40 mm (2 sloty dla kart rozszerzeń).

Przy okazji warto również wspomnieć, iż wystartował konkurs EVGA Pro SLI Bridge Giveaway, gdzie pięciu losowych uczestników otrzyma wybrany przez siebie mostek Pro SLI Bridge – aby wziąć w nim udział, wystarczy zarejestrować się na stronie producenta i wypełnić krótką ankietę.

Mostki Pro SLI Bridges wkrótce trafią do sprzedaży, a ich ceny wynoszą 30 dolarów (niezależnie od wersji).

Źródło: EVGA

marketplace

Komentarze

16
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Stówka to nic w porównaniu ze świecącym logiem ewki.
 • avatar
  Takie rzeczy są dla ludzi, którzy mają szybę i montują komputery pokazowe. Wcześniej tych mostków nie było za dużo więc stąd pomysł.
 • avatar
  Drogo trochę ale muszę przyznać, żę są naprawdę ładne.
 • avatar
  Czas zamówić drugą GTX 770 od EVGI:D
 • avatar
  "w przypadku kart z serii GeForce GTX 700 (i nowszych – w tym Titan)" brzmi to tak jakby karty GTX 780, 770 i 760 pojawiły się przed Titanem ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  SLI to nie Scan Line Interleave (technologia 3dfx Voodoo z 1998) tylko Scalable Link Interface.
 • avatar
  Kolejny gadżet dla wyciągnięcia kasy czytaj sposób do zarobienia kasy na entuzjastach. Nie wiel ile użytkowników Benchmark korzysta z wiecej niż jednej karty graficznej . To zdanie dotyczy przeciętnych użytkoników jakim ja jestem ale również tych którzy kalkulują i lepiej kupić jedną dobrą kartę niż wponać dwie i wiecej w SLI . Pozdrawiam wszystkich adwersarzy.:)
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Kolejny "must have" do kompa !!! żenada...
 • avatar
  nice
  wkoncu sie cos pojawiło

  cieżko było znalesc dobrze wygladajacy mostek chyba tylko asus czasem dorzucał całe czarne