Na topie

EVGA SuperNOVA 1600 T2: potężny zasilacz o tytanowej sprawności

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Zasilacze

Kategoria: Komputery Podzespoły Zasilacze Zasilacze Tematyka: 80 PLUS Titanium Producenci: EVGA

Firma EVGA zaprezentowała zasilacz o najwyższej sprawności energetycznej - potwierdzono ją certyfikatem 80 PLUS Titanium.

EVGA SuperNOVA 1600 T2 zasilacz

AA

Na rynku nie ma zbyt wielu zasilaczy o sprawności potwierdzonej certyfikatem 80 PLUS Titanium – najbardziej rygorystycznym spośród całej normy 80 PLUS. Niedawno jednak taka jednostka pojawiła się w ofercie firmy EVGA.

Mowa tutaj o modelu SuperNOVA 1600 T2, który może dostarczyć do komputera 1600 W mocy (z czego obciążalność pojedynczej linii 12 V to aż 1599,6 W). Zasilacz charakteryzuje się sprawnością sięgającą 96% przy napięciu zasilającym 220-240 V, a zatem tylko niewielka część pobieranej mocy jest zamieniana w ciepło. Tak dobre parametry to zasługa zastosowania przetwornicy DC-DC, układu rezonansowego LLC, a także bardzo dobrej jakości kondensatorów marki Nippon Chemi-Con.

Do chłodzenia jednostki wykorzystano 140-milimetrowy wentylator z podwójnym łożyskiem kulkowym. Co istotne, dzięki technologii Zero Fan Noise do temperatury 45 stopni Celsjusza pozostaje on wyłączony, a zatem zasilacz pracuje w trybie pasywnym i przez to nie generuje żadnego hałasu.

SuperNOVA 1600 T2 wyróżnia się też całkowicie modularnym okablowaniem, które pozwala na podłączenie potężnej konfiguracji sprzętowej – zerknijcie zresztą na zdjęcie dołączanych przewodów. Nad bezpieczeństwem komputera czuwa cały komplet zabezpieczeń.

Galeria

Specyfikacja zasilacza EVGA SuperNOVA 1600 T2:

  • moc: 1600 W
  • sprawność: 80 PLUS Titanium (do 96% @ 220-240 VAC)
  • okablowanie (całkowicie modularne):
    • 1x ATX12V 20+4 pin
    • 2x EPS12V 4+4 pin
    • 9x PCI-E 6+2 pin
    • 5x PCI-E 6 pin
    • 16x SATA
    • 6x MOLEX
    • 2x FDD
  • wentylator: 140 mm z podwójnym łożyskiem kulkowym (Zero Fan Noise)
  • zabezpieczenia: OVP, UVP, OCP, OPP, SCP
  • MTBF: 100 000 godzin
  • wymiary: 85 x 150 x 200 mm

Zasilacz SuperNOVA 1600 T2 kosztuje 380 euro. Mniej majętni mogą wybrać model  SuperNOVA 1600 P2 (80 PLUS Platinum) za 333 euro lub  SuperNOVA 1600 G2 (80 PLUS Gold) za 300 euro. Producent udziela na swoje zasilacze 10 lat gwarancji.

Źródło: EVGA

Odsłon: 9365 Skomentuj newsa
Komentarze

43

Udostępnij
    1. Dizzy
      Oceń komentarz:

      54    

      Opublikowano: 2014-12-22 13:16

      Od razu widać że jest okres przedświąteczny i gimbaza ma wolne.

      Skomentuj

    2. Człowiek Ściana
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2014-12-22 16:20

      Na pierwszy rzut oka widać, że to troll...nikt nie ma tak zrytego mózgu, nawet gimbusy ._.

      Skomentuj

    3. ICE1979
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2014-12-22 18:13

      Jak ktos tak bardzo przezywa wydanie jakiejs tam sumy pieniedzy na cokolwiek ze az musi biegac po forach internetowych zeby o tym powiedziec wszystkim, jak ty to zrobiles, to daleko mu do bycia bogatym. Biedak sie rzucil na cos i przezywa, czlowiek z kasa nie przejmuje sie zakupem kompa bo go stac na co chce i nie zawraca innym gitary. Wiec gratuluje "biedaczku"

      Skomentuj

    4. mamdepresje
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-22 18:52

      CZO JA PACZE?

      Skomentuj

    5. jeomax.co.uk
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-12-22 22:40

      No.. jestes gwiazda. Pochwal sie wiecej. Napisz, co za sprzet kupujesz, wlacznie z napisami na metkach.
      Mi to pachnie testovironem ze smoga.pl ;-)

      P.S.
      Nie, za DUZA liczbe komentarzy NIE uzyskasz tutaj rabatu w sklepie benchmark.pl ;-)

      Skomentuj

    6. snilmerg
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-23 12:45

      25 tysi na kompa? Co za ekonomiczne marnotrawstwo ze wzgl na wykres spadku cen w czasie :/ jakys zarobił 25tyś na kompa to wiedziałbyś że wydać tyle na niego to głupota :P

      Skomentuj

  1. PL_SBX
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-12-22 12:32

    Dawno się nie słyszało o takich zasilaczach.
    Produkt idealny do CF i SLI.

    Skomentuj

    1. hex3n
      Oceń komentarz:

      36    

      Opublikowano: 2014-12-22 13:02

      Słowo "Polaczki" zostało po raz pierwszy użyte w czasie 2 wojny światowej przez Niemców. To bardzo pogardliwe określenie na cały nasz naród. Jeśli go używasz i jesteś Polakiem to brzmi to tak, jakbyś powiedział: Jestem nic nic niewartym śmieciem. Teraz pytanie do ciebie thebestjarvaneu: Czy jesteś nic nie wartym śmieciem ?

      Skomentuj

  2. Geralt57
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2014-12-22 12:38

    Robi wrażenie - moc, sprawność, ilość kabli i .... cena! ;) Ciekawie, jaki konfig uciągnie? Może 4 x Titan Black 2? W każdym razie piękne cacko dla majętnych maniaków giercowania lub rozbudowanych stacji roboczych.

    Skomentuj

  3. kaviter
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-12-22 12:42

    LOL dali 20A wtyk zasilania, chyba ich trochę "mega" fantazja poniosła

    Skomentuj

      1. totally_random
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-12-22 14:01

        Heh, mi w mieszkaniu światła zaczęły migać przy max obciążonym PC, który pobiera 750W xd

        Skomentuj

    1. randallandhopkirk
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-12-22 13:52

      W tym przypadku to jest jeszcze jakoś tam uzasadnione, ale co powiedzieć o producentach audiofilskich którzy dodają takie same przewody do odtwarzaczy CD które pobierają 20 W z gniazdka :-D

      Skomentuj

    2. Adiqq
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2014-12-22 16:28

      Nie ma to związku z tym, że w niektórych krajach używa się napięcia 115V?
      Wtedy 15A to trochę za mały zapas, więc skoczyli do 20.

      Skomentuj

  4. prime27pl
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-12-22 12:44

    MOC .

    Skomentuj

  5. dlomlo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-12-22 13:27

    I tak nie zastąpi zasilania na korbkę.

    Skomentuj

    1. Człowiek Ściana
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-22 16:21

      Dokładnie. Ja na ten przykład mam turbinę parową w salonie :)

      Skomentuj

  6. DanteGamer
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2014-12-22 13:32

    1zł za 1W? :)

    Skomentuj

  7. Qantex
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-12-22 13:56

    A po co mi taki zasilacz??? Mam do czego podłączyć czajnik bezprzewodowy :D

    Skomentuj

  8. TheEquinoxe
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-12-22 14:03

    Całkiem fajny sprzęcik. Szkoda tylko, że przy takiej cenie nie pokusili się żeby opleść kable.

    Skomentuj

  9. Silver
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-12-22 14:06

    W dużych jednostkach łatwiej o większą sprawność np. transformatory energetyczne czy silniki elektryczne dużej mocy.

    Czekamy na mniejsze jednostki - 600W o takiej sprawności, bo najsłabsze platinium to 850W.

    Skomentuj

    1. Człowiek Ściana
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2014-12-22 19:02

      Seasonic platinum 660 W ? Wiem, że jest bo sam takowy posiadam.

      Skomentuj

      1. Silver
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-12-22 20:24

        Dzięki za info - nie byłem na bieżąco. Jednak warto czasem wejść na zachodnie portale ;)

        Skomentuj

        1. zakius
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-12-23 08:23

          w zasadzie < tych 500w to już tylko sztuka dla sztuki, co prawda niby miło mieć tytanowe 200W (żeby w stresie wpadał w te optymalne 50% obciążenia :p), ale różnica pomiędzy tym a złotem to dosłownie kilka w, przez czas życia zasilacza inwestycja się nie zwróci, jedyne co to cisza i niższe temperatury, ale to już dla absolutnych maniaków

          Skomentuj

    2. Vieworld
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-22 22:25

      seasonic to jedno, jest jeszcze Corsair HXi 750W chociażby

      Skomentuj

  10. Pieterman1982
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-12-22 15:44

    Jestem typem "grzebacza". Sporo czasu, hobbystycznie, spędzam na ciągłej rozbudowie kompa, oczywiście w taki sposób, by szanowna małżonka nie za bardzo się pokapowała, że na komputer (jej zdaniem stanowczo za drogi :) idą pokaźne sumy pieniędzy. Ten zasilacz jest dla mnie idealnym rozwiązaniem. Kupuję raz i na wiele lat mam spokój - bo nic wydajniejszego w dziedzinie PSU raczej się nie wydarzy, a 10 lat gwarancji sprzyja spokojnemu snu. Cena w aspekcie okresu użytkowania ma drugorzędne znaczenie. Kupujesz raz i problem zasilacza możesz wykreślić na najbliższą dekadę. Po świętach zamawiam.

    Skomentuj

    1. Vieworld
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-22 22:29

      mam to samo, kupiłem HX850i mimo, że w komputerze nic praktycznie poza prockiem nie zużywa prądu, jadę na zintegrowanej i wyczekuję gtx980ti... wszystko po to by całość pracowała ciągle pasywnie a więc do tego potrzebna jest nadwyżka mocy... tylko w tej chwili ja zużywam około 10% PSU.. ale fakt, zasilacz zapewne u mnie na najbliższe 5-7 lat mam z głowy, u Ciebie pewnie podobnie będzie :)

      Skomentuj

    2. stigar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-23 02:51

      Kto bogatemu zabroni ;) Tylko po co?

      Myślisz, że za dziesięć lat, Twoja jednostka będzie potrzebować więcej mocy niż dziś?

      Za 450zł masz zasilacz 750W z gwarancją również na 10 lat.


      Skomentuj

      1. Pieterman1982
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-12-23 03:43

        Myślę, że będzie potrzebować mniej prądu niż dziś. To jest bardziej w głowie... Siedzisz i rozmyślasz, co by tu zmienić, poprawić, ulepszyć. Wstawiając 750W (oczywiście spełniający wszelkie wymagania z strony technicznej) skazuję się na katorgę rozmyślania o wstawieniu lepszego, mocniejszego. Biorę ten i z bani, że tak się wyrażę. W tym aspekcie nawet mogę stwierdzić, że jest to opłacalne. Kupując coś mniejszego w ciągu 10 lat pewnie zmieniłbym to ze 3 razy. Każdorazowo strata na odsprzedawaniu używki...

        Skomentuj

  11. sadys
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-12-22 16:28

    wyglada na robote super-flowera ;-)
    Takze pewnie jakosc tlumienia tetnien tez wzrocowa.
    EVGA dobrze dobrala podwykonawce ;-)

    Skomentuj

    1. Towarzysz Komisarz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-23 12:33

      Tak - Superflower robi sprzęt dla EVGI :)

      Skomentuj

  12. Sclavus
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-12-22 17:03

    Powiem szczerze że to jest świetna opcja
    Gwarancja na 10 lat robi swoje doświadczony gracz potrafi docenić takie aspekty jak jakość wykonania moc oraz co również ważne gwarancja oraz serwis.

    Nie rozumiem ludzi co pchają do swoich maszyn zasilacze na styk które muszą ciągnąc kompa pod dużym obciążeniem.
    Zdecydowanie wolę mieć zapas mocy i spać spokojnie że nic złego się nie wydarzy. W końcu stabilność to bardzo ważna sprawa

    Rozkładając 1600 zł na 10 lat myślę że to naprawdę rozsądny zakup.

    Skomentuj

    1. Moggster
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-22 18:21

      To jest dopiero szacunek dla pieniadza :D
      W sumie mozna wziac na raty i od razu obciazenie dla portfela bedzie znacznie mniejsze, aczkolwiek zaplaci sie wiecej :p

      Skomentuj

  13. kerry_sd
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-12-22 17:17

    nie napisali tylko co z głośnością, wydajesz 1800 zł a tu coś buczy pod maską... poza tym jest ot równie opłacalne co zakup czajnika za 1200 zł, jaki normalny gracz potrzebuje aż takiego zapasu mocy?

    Skomentuj

    1. Vieworld
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-22 22:31

      świat komputerów to nie tylko gry...

      Skomentuj

  14. tazik21
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-12-22 17:53

    ten zasilacz jest brzydki.

    Skomentuj

    1. Kisiel442
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-24 11:06

      A co ? Może chcesz różowy ?

      Skomentuj

  15. ICE1979
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-12-22 18:23

    Bardzo lubie EVGA, robia swietne grafy i jak sie wybierze cos od nich z o.c. w nazwie albo ftw to gpu ma dobry potencjal na podkrecanie (ma sie wrazenie ze przebieraja egzemplarze gpu- co jest malo prawdopodobne) czasami Plyty glowne to tez najwyzsza klasa i niestety cena. Jednak co do zasilaczy to wydaje mi sie ze to sa chieftec z naklejka EVGA. Nie mam nic do Chieftec ale nie zaplacil bym za ta firme 380 euro

    Skomentuj

    1. sadys
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-12-22 20:55

      zle Ci sie wydaje - ta serie zasilaczy EVGA zamawia u SuperFlower, firmy ktora kroluje jest chodzi technike tlumienia tetnien w PSU.

      Skomentuj

    2. jeomax.co.uk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-22 22:45

      Inne serie robia dla nich FSP, HEC, Enhance i Etasis, ale 1600 wypuscila faktycznie SuperFlower. I jest to swietny zasilacz.

      Skomentuj

  16. Sclavus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-12-22 19:02

    mniejsze obciążenie = mniejsza temperatura = mniej dB....

    obecnie posiadam BeQuiet 1200W DarkPower PRO i powiem szczerze że opłaca się mieć zapas mocy

    Skomentuj

  17. chupacabra82
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-12-23 07:26

    Heh wszystko idzie w stronę posiadania do zasilania domowego peceta przydomowej elektrowni. Prądożerność podzespołów zamiast chociaż pozostawać na podobnym poziomie zwiększając wydajność idzie ostro w górę z roku na rok (mniejsza skalarność procesu produkcyjnego przy obniżonym TDP). Cóż tak jest łatwiej...

    Skomentuj

  18. Sclavus
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-12-23 13:40

    Haha :)

    Amatorzy
    Nie moja wina ze ludzie w Polsce słabo zarabiają i ich nie stać na porządny sprzęt.

    A mojego zdania nic nie zmieni gdyż przy zasilaczu naprawdę opłaca się mieć zapas mocy ponieważ pracuje od wtedy pod znacznie mniejszym obciążeniem.

    A może co niektórym wydaje się że zasilacz 1600W pobiera przez cały czas owe 1600W? Heh

    Minusy za mówienie prawdy ;)
    I like it ;D

    A jeśli kogoś nie stać na rachunki za prąd to pozdro...
    wydaje się zupełnie naturalne ze wraz ze wzrostem mocy obliczeniowej naszych maszyn rośnie również pradozernosc chociaż i tak producenci robią wszystko by była ona jak najmniejsza.