Na topie

Exploit atakuje polskich internautów

Autor:
Marcin Sieradzki

więcej artykułów ze strefy:
Bezpieczeństwo

Kategoria: Bezpieczeństwo Producenci: AVG

Specjaliści ds. bezpieczeństwa informatycznego poinformowali o odkryciu sieci 1,2 miliona komputerów zainfekowanych złośliwym kodem i pozostających pod kontrolą cyberprzestępców.

Do przeprowadzenia wykrytego ataku użyto pakietu exploitów Eleonore. W Polsce odnotowano 4244 ataki wykorzystujące exploity Eleonore. Podczas dwumiesięcznych badań zespół badawczy AVG Research przeanalizował 165 pakietów Eleonore wykorzystywanych przez cyberprzestępców. Analizy wykazały, że zapewniały one 10-procentowy wskaźnik sukcesu infekcji w przypadku ponad 12 milionów użytkowników, którzy odwiedzali specjalnie spreparowane strony WWW. Na wszystkich 165 domenach panował duży ruch, który cyberprzestępcy zdołali obrócić na swoją korzyść.

- Powszechna dostępność i wyrafinowanie łatwych w użyciu cyberprzestępczych pakietów dowodzi, że internetowe gangi podejmują coraz śmielsze próby zarobienia na swojej kryminalnej działalności - powiedział Yuval Ben-Itzhak, starszy wiceprezes AVG Technologies. - Właśnie dlatego rodziny, firmy i inni użytkownicy komputerów powinni chronić je przed tym coraz popularniejszym rodzajem ataków, używając oprogramowania antywirusowego oraz narzędzi bezpieczeństwa WWW, takich jak LinkScanner, które AVG oferuje za darmo - dodaje.

Pełny raport z badań można znaleźć na eksperckich blogach AVG Technologies pod adresem: http://blogs.avg.com (blog dostępny wyłącznie w wersji angielskojęzycznej).

Źródło: AVG

AA
Polecamy artykuły:    
Najlepszebezpłatne gry do pobrania TestGPGPU: NVIDIA Fermi vs ATI Evergreen Chłodzenie przy 4.0 GHz - woda vs powietrze

Odsłon: 4946 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. czesio
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2010-07-22 16:38

  ale nie dodali że problem dotyczy jedynie dziadostwa MS, a np. BSD ma to w du.......ie :D przesiądźmy się na maszynopisy najlepiej albo w ogóle zrezygnujmy z komputerów będzie nam lepiej :|

  Skomentuj

  1. CziKilla
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2010-07-22 23:05

   wiesz czesio, gdybys sobie napisal wlasny system operacyjny to chociaz bylby on jedna wielka dziura to wyobraz sobie, ze NIE ZALAPALBY ANI JEDNEGO WIRUSA.
   Zadanie domowe: zgadnij dlaczego?

   Skomentuj

 2. hl1030
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2010-07-22 22:18

  a jest jakiś łatwy sposób aby wykryć/pozbyć się tego ustrojstwa??

  Skomentuj

 3. hl1030
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2010-07-22 22:18

  a jest jakiś łatwy sposób aby wykryć/pozbyć się tego ustrojstwa??

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!