Na topie

Fable III także na PC?

Autor:
Jakub Kralka

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry

Microsoft i Peter Molyneux troszkę utarli pecetowcom nosa kiedy Fable II nie pojawił się na PC. Wprawdzie nigdy tego nie obiecywali, jednak komputerowcy przez długi czas nie mogli uwierzyć, że słynna gra będzie wyłącznie ekskluzywnym produktem xboxowym.

AA

Ale stało się. Nie dane było im zmierzyć się z drugą częścią dzieła Petera Molyneux, natomiast plotki zza oceanu wskazują, że trochę więcej szczęścia pecetowcy będą mieli w przypadku Fable III. Doszli do tego redaktorzy Worthplaying.com analizując branżowy rynek pracy. Lionhead Studios - producent gry - ewidentnie poszukuje programistów specjalizujących się w tworzeniu/konwertowaniu aplikacji na komputery osobiste.

Co więcej, z zamieszczonych w sieci ogłoszeń wyczytać można również potwierdzenie istnienia trybu kooperacji w Fable III, a zadaniem zatrudnionych programistów będzie umiejętne dostosowanie tegóż. Tak, aby zarówno posiadacze Xbox 360, jak i pecetowcy mogli razem bawić się ze sobą przemierzając wirtualne stepy Albionu.

No właśnie Albionu - i nie tylko. Tym razem bowiem świat gry ma być znacznie szerszy, dzięki czemu poznamy także inne krainy, inne rasy, inne potwory - a co za tym idzie, także nowe i interesujące zadania. Troszkę tylko niepokoi fakt, że Fable III ma być z poprzednią częścią gry powiązana fabularnie. Pociesza fakt, że podobno w niewielkim stopniu. Główny bohater ma być potomkiem postaci, której losami kierowaliśmy w "dwójeczce".

Źródła: Lionhead.com, Worthplaying.com

Odsłon: 6477 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. R.I.P
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2010-03-08 18:29

  Jeżeli naprawdę Fable III zawędruje na PC to będę w 7 niebie :D

  Skomentuj

 2. XaRaDaS
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2010-03-08 20:39

  No to już wiem na co przeznaczę pieniądze zamiast AC II :) Oby tylko ta wiadomość się potwierdziła :D

  Skomentuj

 3. tom_1984
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2010-03-09 08:11

  Fable 2 też powinni przenieść na blaszaki, bo co to za frajda grać w część 1 i 3 bez znajomości części 2? Na YT obejrzeć?

  Skomentuj

  1. R.I.P
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2010-03-09 17:10

   Zawsze można pożyczyć X-a od jakiegoś znajomego, bo gra jest naprawdę fenomenalna :)
   A tak poza tym Fable to nie jest produkcja podobna chociażby do ME i znajomość poprzedniczek nie jest w niczym potrzebna :P

   Skomentuj

 4. bchrubas
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2010-03-09 08:52

  @"Microsoft i Peter Molyneux troszkę utarli pecetowcom nosa kiedy Fable II nie pojawił się na PC"

  Uwielbiam takie sformułowania :/
  Tyle utarli że pecetowcy coraz bardziej zapominają o marce "Fable" dzięki czemu firmy poniosą stratę, czy tez raczej nie będą miały takiego zysku jaki mogłyby mieć. Sami sobie szkodzą nie prowadząc spójnej polityki.

  Skomentuj

 5. Towarzysz Komisarz
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2010-03-09 11:40

  Oby grafika była lepsza niż w Fable 2, bo ta gra wygląda paskudnie. Programiści Lionhead nie słyszeli chyba o wygładzaniu krawędzi, czy filtrowaniu anizotropowym - pikseloza, pikseloza, jeszcze gorsza pikseloza :)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!