Na topie

Messenger wysłany na dietę

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Facebook Messenger to aktualnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Ostatnio coraz częściej da się jednak słyszeć krytyczne opinie spowodowane „zagraceniem” aplikacji. Podobno w tym roku mają przyjść dobre zmiany – ma się rozmawiać łatwiej i wygodniej.

Messenger wysłany na dietę

A A

W 2018 roku Mark Zuckerberg chce naprawić nie tylko sam portal, ale też wyodrębniony swego czasu komunikator. Zauważył on wreszcie, że facebookowy Messenger stał się niezbyt wygodnym w użytkowaniu kombajnem i zapowiedział, że ulegnie to zmianie.

Messenger został uwolniony od Facebooka, by móc pełnić funkcję prostego komunikatora. Z czasem jednak zyskiwał kolejne funkcje, przez które dzisiaj aplikacja jest, krótko mówiąc, zagracona. 

Okazuje się jednak, że nadciąga dobra zmiana – Messenger ma zostać poważnie odchudzony i uproszczony, aby stać się „najłatwiejszym i najbardziej satysfakcjonującym sposobem spędzania czasu ze znajomymi w dobrych i złych chwilach”, jak wyjaśnił stojący na czele projektu David Marcus.

Na czym polegać będzie „dieta”? Przede wszystkim na odchudzeniu Messengera o te funkcje, które nie zyskały zbyt dużej popularności. Podczas gdy te zmiany będą wdrażane, aplikacja doczeka się także zabiegów, dzięki którym GIF-y, czaty grupowe czy wideorozmowy staną się bardziej dopracowane. 

Choć nie brakuje krytycznych głosów, Messenger znajduje się aktualnie w czołówce najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Każdego miesiąca korzysta z niego 1,3 miliarda użytkowników, którzy w ubiegłym roku każdego dnia prowadzili ponad 7 miliardów rozmów.

Źródło: Engadget, Facebook

Odsłon: 6647 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. KENJI512
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2018-01-17 10:48

  Pamiętam czasy gadu gadu, legendarny, polski komunikator, chyba wersja 7 lub 8.
  A potem się zaczęło... gry... inne dodatki... reklamy...

  Rzeczy fajne, jeśli dałoby się zainstalować jako dodatkowe, ale zaśmiecały większości użytkowników, którzy i tak nie korzystali...

  To samo FB Messenger - jakieś "mój dzień", a już w ogóle najgorsze - reklamy zaczęły się pojawiać na środku listy konwersacji, jakieś "kto ma dziś urodziny" itp. Nie jest to złe - jakby dało się ZUPEŁNIE wyłączyć albo ustawić dla tych co to chcą po ilu konwersacjach się to pokazuje. Albo na oddzielnej zakładce "dzisiejszy dzień" lub coś w ten deseń.

  Sekcja wiadomości - tylko dla sekcji wiadomości. Jak ktoś to zmienia, komunikator pada ;)

  Skomentuj

  1. HardCorak
   Oceń komentarz:

   -6    

   Opublikowano: 2018-01-17 11:01

   ale gg dalej działa i ma się dobrze tyle że nie korzysta z niego tyle osób co z meesengera i innch. reklamy są ale nie przeszkadzają. dodatki? jakie dodatki? do tego jedna z najlżejszych aplikacji czy to na windows czy androida.

   Skomentuj

   1. fitgame
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-17 13:28

    Poza tym aplikacja na androida jest na prawdę fajna. Ma też ciemny motyw czego ciągle brakuje w Messenger.

    Skomentuj

  2. DreamerDream
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-01-17 15:19

   Polecam messenger lite. Używam go od dawna na mojej starej xperii mini pro i nie narzekam :)

   Skomentuj

   1. maaaad
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-17 18:10

    Również tego używam i w porównaniu z wersją standardową, wersja Lite to cud-miód-i-orzeszki.

    Skomentuj

   2. gumiok
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-17 19:33

    Podpisuje się pod tym. "Czysty" komunikator,bez fajerwerków, nawet GIFy się nie wyświetlają. A najwspanialsze w nim to brak natrętnego "Twój dzień" czy coś takiego (nie pamiętam dokładnej nazwy) najbardziej upierdliwej usługi!

    Skomentuj

 2. plebann
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-01-17 15:49

  "miliardy much nie mogą się mylić" ;)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!