Internet

Facebook nie działał przez pół dnia - dawno nie było tak poważnej awarii

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-03-14

W nocy z 13 na 14 marca serwisy i aplikacje z grupy Facebook odmawiały posłuszeństwa. Oprócz samego portalu społecznościowego, nie działały lub źle działały także: Instagram, WhatsApp i Messenger.

Ponad 14 godzin trwała awaria, w wyniku której występowały poważne problemy podczas prób korzystania z dwóch największych portali społecznościowych na świecie. Na szczęście Facebook i Instagram u większości osób powróciły już do prawidłowego funkcjonowania.

„Facebook nie działa”. I tak przez 14 godzin… 

Przez ponad pół dnia dla wielu osób był niedostępny – tak poważnej awarii Facebook nie miał od 2008 roku. Nie można jednak pominąć faktu, że wtedy z portalu korzystało jedynie 150 milionów osób, a dziś każdego miesiąca w serwisie na „f” loguje się 2,3 miliarda użytkowników, co stanowi solidny ułamek światowej populacji.

Awaria nie ominęła również (mającego przeszło miliard użytkowników) serwisu Instagram, który także należy do grupy Facebooka. O problemach donosiły też osoby, próbujące korzystać z facebookowych komunikatorów, czyli aplikacji Messenger i WhatsApp.

Globalna awaria Facebooka w samym środku dnia

Główny fragment awarii przypadł na polski wieczór i noc – w Stanach Zjednoczonych był więc wówczas środek dnia. Nie dziwi zatem, że w sieci niezwykle intensywnie pojawiały się kolejne komentarze osób, które – mówiąc krótko – nie były zadowolone z tego stanu rzeczy. Donosiły o problemach z logowaniem, publikacją postów czy wysyłaniem wiadomości.

Facebook o problemach poinformował ...na Twitterze, a jego główny wpis został skomentowany ponad 30 tysięcy razy. W jednym z kolejnych zaprzeczył informacjom, jakoby powodem był atak DDoS, ale równocześnie nie zdradził przyczyny. Wciąż więc nie wiadomo, dlaczego najpopularniejsze serwisy społecznościowe odmówiło posłuszeństwa w nocy z 13 na 14 marca.

Źródło: Facebook i Instagram na Twitterze, BBC, CNN. Foto: cloudlynx/Pixabay

marketplace

Komentarze

22
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nawet nie zauważyłem :)
 • avatar
  Spoko, po prostu zamknęli serwis, żeby firmy trzecie firmy mogły dane użytkowników pościągać
  Zaloguj się
 • avatar
  Katastrofa!

  To pierwszy zwiastun apokalipsy :-)
 • avatar
  Facebuk to badziewie dla upośledzonych inaczej gnomów
 • avatar
  W nocy to się śpi nie łazi po fejsbukach ;) Ale w Hameryce pewnie żałoba narodowa była.
 • avatar
  Masakra jakaś. Topi się lądolód na obu biegunach i jakoś nikt tego nie komentuje a jak Facebook siądzie na parę minuto to już Armegedon mamy.
  Zaloguj się
 • avatar
  Facebuk to badziewie dla upośledzonych inaczej gnomów
  Zaloguj się
 • avatar
  Podajecie nieprawdziwe informacje.
  Awaria facebooka nadal nie została do końca usunięta.ja i wielu innych użytkowników nadal nie możemy zalogować się na swoje konta.
  Podobnie jak na messengera.
  Gdy zakładam nowe konto wszystko jest ok. ale do własnego nie mogę się zalogować nadal
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Wczoraj na discordzie ludzie wypytywali czy inni też mają problemy z fb/messenger. Tak bym chyba nawet nie wiedział że taki problem w ogóle istniał z resztą mi na telefonie i komputerze Fb działał. W msg nie szło tylko załączników wysyłać.
  Zaloguj się
 • avatar
  Dziwna to awaria bo o ile na IE faktycznie występowały jakieś drobne problemy, to na Edge fb działał całkiem normalnie.
  Zaloguj się
 • avatar
  Olaboga. Dubel ;).
 • avatar
  Muszę się Wam do czegoś przyznać.
  To ja zepsułem im płytę główną.
  Dlatego Facebook nie działał.