Internet

Facebook testuje Reakcje - gdy „lajk” to za mało

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2015-10-08

Po wprowadzeniu nowego narzędzia będziemy mogli reagować na przeczytany wpis na siedem sposobów.

Facebook Reakcje

Ekipa odpowiedzialna za rozwój Facebooka od dawna zastanawia się nad wprowadzeniem innych opcji reagowania na posty użytkowników. „Lubię to” nie zawsze bowiem jest dobrym komentarzem (szczególnie, gdy wpis informuje o przykrych zdarzeniach). Niedawno pojawiły się doniesienia, jakoby serwis społecznościowy miał doczekać się przycisku z łapką w dół, czyli „nie lubię tego”. Okazuje się jednak, że plany są znacznie szersze. Rozpoczynają się właśnie testy narzędzia nazwanego Reakcje, które pozwala wyrazić uczucia na temat czytanego wpisu na 7 sposobów.

Pod postami wciąż pojawiać będą się trzy standardowe przyciski: „Lubię to”, „Komentarz” i „Udostępnij”. Kliknięcie w tą pierwszą nie spowoduje jednak automatycznego przyznania „lajka”, lecz otworzy ramkę z siedmioma dodatkowymi ikonkami. Będą to: uniesiony kciuk, serce oraz pięć buziek reprezentujących różne uczucia od zadowolenia, przez przerażenie, po smutek. Dzięki temu narzędziu użytkownicy mają być w stanie odpowiednio zareagować na przeczytaną treść. Nie wiadomo jednak jeszcze jak Reakcje będą wyświetlane (czy jako wspólne polubienia, czy może raczej z licznikiem kliknięć w poszczególne ikonki).

Facebook Reakcje post

Dobry pomysł?

Źródło: Engadget

marketplace

Komentarze

8
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Brakuje najważniejszej ikonki, ikonki pośladków od guzika "mam to w d..." :P
  Zaloguj się
  14
 • avatar
  Fejsbuk skończył się na KILL'EM ALL!
 • avatar
  Wiedziałem, że nie wprowadzą disslajków, po prostu wiedziałem. Pewnie od razu wzrosła by liczba samobójstw zrozpaczonych małolatek, które wieszały by się po masowym minusowaniu ich krejzi słit samojebek. :D
  Zaloguj się
 • avatar
  Dobry.