Na topie

Falstart aktualizacji 2.40 do PS3

Autor:
user testowy

więcej artykułów ze strefy:
Konsole do gier

Kategoria: Konsole do gier Producenci: SONY

Ledwie wczoraj informowaliśmy o premierze długo wyczekiwanej aktualizacji firmware'u konsoli Playstation 3 wprowadzającej system trofeów oraz dającej dostęp do interfejsu konsoli XMB podczas gry, a już dziś śpieszymy donieść, że update ten został czasowo oficjalnie wycofany przez Sony z sieci. Powodem tej decyzji były liczne zgłoszenia uszkodzeń konsol po zaaplikowaniu aktualizacji. Defekt ten objawiał się totalnym "zwisem" konsoli (czarny ekran) i brakiem reakcji na jakiekolwiek próby reanimacji.

Co ciekawe, początkowo wydawało się że problem dotyczy jedynie pierwszych modeli PS3 z 60 GB dyskiem twardym, ale szybko okazało się, że podobne symptomy wykazują również i inne modele. W tej sytuacji Sony podjęło decyzję o zdjęciu update'u z sieci w celu powstrzymania ewentualnego narastania skali problemu. Aktualnie pojawiły się przypuszczenia, że cała sprawa dotyczy uszkodzeń poczynionych przez aktualizacje na dyskach twardych niektórych konsol, co z kolei wstrzymuje proces ładowania ich systemu.

Część użytkowników znalazła bowiem sposób na "naprawienie" swoich PS3 właśnie poprzez wyciągnięcie i sformatowanie dysku. Jest to jednak rozwiązanie dość ekstremalne. Nie wiadomo jednak czy nie jedyne.

AA

Odsłon: 1179 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij