Na topie

FIBARO Smart Implant - by stare urządzenia stały się inteligentne

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gadżety

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Tematyka: IFA 2018 inteligentny dom Producenci: Fibaro

Integrując Smart Implant z systemem alarmowym, pomiarowym czy takimi elementami mieszkania jak rolety, okna lub piece można uzyskać efekt smart bez konieczności ponoszenia kosztów wymiany całego elementu.

 • FIBARO Smart Implant - by stare urządzenia stały się inteligentne
A A

Targi IFA 2018 dobiegły końca. Wśród natłoku nowości można było przegapić FIBARO Smart Implant, ale tylko z racji niewielkich gabarytów (zbliżone do pendrive’a), ponieważ możliwości tego gadżetu są naprawę duże.

Smart Implant pozwala rozbudować ekosystem inteligentnego domu nawet o stare sprzęty. Integrując urządzenie z systemem alarmowym, pomiarowym czy takimi elementami mieszkania jak rolety, okna lub piece można uzyskać efekt smart bez konieczności ponoszenia kosztów wymiany całego elementu. To rozwiązanie dla osób, które chcą unowocześnić swój dom niekoniecznie zmieniając jego obecny wygląd lub nie chcą pozbywać się starszych, dobrze działających urządzeń. Po instalacji sterujemy wszystkim z poziomu telefonu. Moduł sprawdzi się także w motoryzacji - podłączenie go pod manetkę świateł długich w aucie pozwoli otworzyć bramę wjazdową/garażową bez konieczności użycia pilota.

Nie jest to pierwsze podejście FIBARO do tego tematu. Wcześniejsza wersja tego urządzenia o nazwie UBS (Universal Binary Sensor) była dedykowana jednak głównie dla instalatorów do specjalistycznych zastosowań.

„W odpowiedzi na potrzeby konsumentów i popularny w designie trend vintage, postanowiliśmy rozwinąć koncept UBS - tak powstał Smart Implant. Chcemy oferować konsumentom rozwiązania, które pozwolą na integrację z ekosystemem inteligentnego domu nie tylko nowoczesnych urządzeń, ale także tych, które mają dla nas szczególną wartość sentymentalną, kolekcjonerską lub po prostu kochamy ich oldschoolowe wzornictwo.” – Krzysztof Banasiak, Członek Zarządu Fibar Group S.A.

Zastosowano tutaj 2 wejścia pracujące w trybie binarnym lub 0-10V oraz jedno wejście cyfrowe do podłączenia maksymalnie 6 czujników temperatury (DS18B20) lub czujnika temperatury i wilgotności (DHT-22). Po podłączeniu dwóch zewnętrznych przycisków urządzenie może wysyłać do 12 akcji sterujących.

Smart Implant trafi do sprzedaży w cenie 179 złotych brutto. Data rynkowego debiutu urządzenia nie została jednak ujawniona.

Źródło: FIBARO

Odsłon: 3487 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij

Gadżety w marketplace

 1. levusek1992
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-06 14:42

  Szkoda, że nie wyjaśnione na jakiej zasadzie działa!

  Skomentuj

  1. yamata
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-09-09 14:38

   Szkoda, że w ogóle nie napisano po co to jest i czym może sterować tak praktycznie. Bo że to jest jakiś sterownik, który może obsługiwać i wysyłać sygnały do czujników to widzę. Teraz tylko pytanie po cholerę mi ustrojstwo do sterowania 6 czujnikami temperatury i 2 wilgotności. Do klimy? Stacji pogodowej? Przecież okiennic mi to nie zamknie, ani żaluzji nie opuści. Może wyłączy "starą" gazową płytę, pozbawioną elektroniki? Może zakręci zawór w przepełnionej wannie?
   Po grzyba mi to ustrojstwo?

   I dlaczego poświęcając czas na artykuł w portalu benchmark.pl - muszę, motyla noga, wchodzić na stronę producenta, by się dowiedzieć co autor miał na myśli???

   Skomentuj

 2. HomeAudio
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-09-06 20:04

  Tutaj jest coś co nie wymaga centralki Fibaro: https://youtu.be/V4NVp8lKqV4?t=2m31s

  Skomentuj

  1. tarzinio
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-09-07 07:49

   Aaaa HomeAudio, znam to, testowałem, "rozkręcałem". Cena nie wart tego co siedzi w środku. Mimo wszystko wielokrotnie lepsze od FIBARO. Jak W FIBRARO zepsuje się centralka, to za dużo nie zrobił. Wiadomo, zabieg typowo by zarobić.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!