Na topie

FIFA 18 zgarnia pierwsze (zgadliście, wysokie) oceny

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

EA postarało się o sporo udoskonaleń, dzięki czemu zabawa z FIFA 18 z pewnością zadowoli fanów serii.

  • FIFA 18 zgarnia pierwsze (zgadliście, wysokie) oceny
A A

Podobno niczego nie można być pewnym, ale w pewnej kwestii EA nie zawodzi i każdego roku pod koniec września wprowadza na rynek nową odsłonę serii FIFA. Odliczamy ostatnie dni do premiery FIFA 18, która trafiła już w ręce recenzentów.

A niektórzy z nich dość szybko wystawiają swoje oceny. Recenzowane są wersje na Xbox One oraz PlayStation 4. Na metacritic średnia ocen wynosi na ten moment odpowiednio 89% oraz 82%. W przypadku PC powinno być bardzo podobnie. Gra pojawi się też na PlayStation 3, Xbox 360 i Nintendo Switch, ale tutaj liczyć trzeba się z zauważalnymi „cięciami”, nie tylko w zakresie grafiki.

Oczywiście chyba nikt nie nastawia się tutaj na radykalne zmiany względem zeszłorocznej odsłony. Cieszyć mogą jednak informacje o licznych usprawnieniach. Gra wygląda podobno bardzo ładnie (poprawiono zwłaszcza stadiony, są też nowe animacje i cut scenki), znacznie rozbudowano tryb fabularny i kampanię. Jak zawsze liczyć można na ogrom drużyn, tym razem dostępnych jest około 700 zespołów i przeszło 30 lig, w tym polska Ekstraklasa.

Pierwsze oceny FIFA 18 (Xbox One):

  • IGN (Hiszpania) - 92%
  • Attack of the Fanboy - 90%
  • Areajugones - 90%
  • Trusted Reviews - 90%
  • Xbox Achievements - 80%

Planujecie zakup? Premiera gry już 29 września.


Źródło: metacritic, EA SPORTS Polska

FIFA 18 (PC)

Cena od 179 do 199

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 4286 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. Mkomp
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2017-09-21 18:51

    Najważniejszą zmianą jest zmiana nazwy gry z FIFA 17 na FIFA 18.

    Skomentuj

  2. stach122
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-21 19:01

    Ubisofta to wyzywają jak wydaje odgrzewane kotlety a jak EA to robi to jest chwalony. Równie dobrzemogli dać płątną aktualizacje (powiedzmy 80zł) a tak 200zł (origin)

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2017-09-21 20:05

      ale nie rozumiem, czego aktualizacje?
      Widziales czym rozni się 18 od 17?

      Jeśli uważasz ze niczym się nie rozni to możesz pozostać przy 17, przecież nie musisz kupować 18stki bo premiera.

      Skomentuj Historia edycji

      1. ifeelveryblah
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-09-22 06:57

        Składami różni się kolego. 200 zł za aktualizację składów to trochę przydużo :)

        Skomentuj

      2. Q2hvY2hsaWs8
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-22 09:40

        Jak dla mnie to tam nie ma zmian od '98. Cały czas 22 gości, 2 bramki, 1 piłka. Nuuuudy!

        Skomentuj

    2. klakier33
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-21 20:17

      Sami sie chwalą ze wydaja na marketing 100 milionow co roku , z tego duza częsci idzie na oceny na całym świecie.

      Skomentuj

    3. drcocaina
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-21 21:27

      Zgadzam się całkowicie. Aktualizować silnik gry, mechanikę i składy. Każda gra mmorpg tak funkcjonuje i jakoś da się. Kotlet jest dobry z pierwszego smażenia, a odgrzewany smakuje nieświerzo.

      Skomentuj

    4. HardCorak
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-21 22:13

      to jest tak. fifa jest jak intel a pes jak amd jeszcze przed ryzenami. monopol.

      Skomentuj

  3. kitamo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-21 20:07

    Zmian radykalnych to może i nie ma ale znacznie poprawiona animacja, stadiony także. Twarze zawodników nieco bardziej przypominają swoje pierwowzory.
    Ciekawe jak będzie prezentował się tryb fabularny.

    Skomentuj

  4. klakier33
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-21 20:15

    "FIFA 18 zgarnia pierwsze (zgadliście, wysokie) oceny" ......... sponsorowane przez EA, ciekawe ze ludzie narzekają a pismaki ktore biorą w łape tacy jak np wy , daja tak wysokie oceny do tego , prawie weszedzie sa te same plusy i minusy tylko inaczej napisane :).

    Skomentuj

  5. klakier33
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-21 20:18

    Proszę 7/10 GAMESPOTU i to jest ocena maxymalna gry ktora co roku nic nie wprowadza.

    https://www.gamespot.com/reviews/fifa-18-review/1900-6416764/

    Skomentuj

    1. Yukko
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-22 06:12

      Nie chcę bronić gry ale ciekawość mnie bierze co gra o piłce nożnej mogłaby nowego wprowadzać?

      Skomentuj

  6. SirMichael
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-22 09:51

    super 200 zł + kolejne 200 zł w FUT jeżeli masz zamiar dopchać się do 1/2 ligi.
    Dzięki wielkie EA, ale dla trybu kariery w dodatku bez możliwości zmiany języka komentatorów to ja sobie poczeka z rok i kupię na promocji.

    Skomentuj

  7. bartoliniog
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-22 13:00

    ta gra nie powinna mieć prawa wychodzić częściej niż co 2 lata
    ale oczywiście zawsze znajdą się leszcze gotowe płacić co rok za zaktualizowane składy

    Skomentuj Historia edycji

  8. Wiskas
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-22 15:37

    A PES 2018 93zł na cdkey a, premium 101zł, nie ma licencji ale ta rozgrywka powala....patch z nieoficjalna licencją i jest cacy....a w fif8e dalej brak lobby bądź konkretnego 2vs2 i 3vs3

    Skomentuj

  9. tjntjntjn
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-23 05:54

    A bramkarze, to dalej będą patrzeć jak piłka przelatuje na corner dwa metry od nich? Będzie można, w końcu, wyłączyć pułapki na spalone, bo to mnie bardzo irytowało? Niby zmieniają to, i tamto, a co roku gra mi się coraz gorzej, i co roku jestem słabszy, gorzej gram. Zwodów muszę się uczyć od nowa, i sterowanie zawsze jakieś inne, tak jakby Messi, czy Ronaldo, co sezon musieli się uczyć jak grać.