Na topie

Firmy wierzą w cyfrowy potencjał, ale go nie wykorzystują

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Innowacje w firmie IT Producenci: Dell

Większość firm zdaje sobie sprawę z tego, że nowoczesne rozwiązania IT mogą im pomóc, ale mimo to nie decyduje się na ich wdrażanie.

Firmy wierzą w cyfrowy potencjał, ale go nie wykorzystują

A A

71 proc. przedstawicieli przedsiębiorstw uważa, że transformacja firmowej infrastruktury IT jest warunkiem koniecznym do utrzymania konkurencyjności na rynku. Równocześnie jednak tylko 5 proc. podjęło decyzję o daleko posuniętej cyfryzacji. Tak wynika z badania grupy ESG na zlecenie Dell EMC.

„Współczesne firmy coraz częściej liczą na to, że nowe technologie pomogą im w rozwoju wszystkich obszarów działalności biznesowej. Jednak jak wskazało badanie ESG, bardzo mały odsetek firm przeprowadził już pełną transformację swojej infrastruktury” – mówi John McKinght z ESG.

Badanie pozwoliło wyodrębnić cztery grupy przedsiębiorstw, ze względu na dojrzałość ich cyfrowej transformacji. Tylko 5 proc. osiągnęło etap IV (pełna transformacja), a kolejne 41 proc. jest na etapie III (umiarkowana ewolucja). Etap II (zalążek zmian) to 42 proc. respondentów, a zacofanych jest 12 proc.

Tymczasem okazuje się, że firmy na ostatnim, czwartym etapie: w zdecydowanej większości (96 proc.) przekraczają zakładane poziomy przychodów, nawet osiem razy częściej oceniają współpracę pomiędzy IT a działami biznesowymi jako „wzorową” i szybciej wprowadzają innowacyjne produkty na rynek.

„Wyniki badania pokazują, że zdecydowana większość klientów potrzebuje zoptymalizować swoje dotychczasowe infrastruktury w celu wykorzystania możliwości, jakie daje era cyfrowa” – powiedział David Goulden, prezes Dell EMC.

Wśród najważniejszych zalet unowocześniania infrastruktury IT w firmie z wykorzystaniem takich rozwiązań jak skalowalne systemy pamięci masowej czy infrastruktura konwergentna wymieniane są: zwiększenie elastyczności udostępniania infrastruktury, usprawnienie realizacji projektów i poprawa komunikacji.

„Z badania wynika, że większość respondentów nie nadąża za swoimi najlepszymi konkurentami, którzy przeprowadzili transformację infrastruktury informatycznej i dzięki temu mogą skuteczniej konkurować na rynku” – dodaje Goulden.

Pełen raport dostępny jest na stronie Dell EMC.

Źródło: Dell EMC. Foto: Yoel/Pexels

Odsłon: 2039 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!