Na topie

Flagowy Meizu 16s zaprezentowany - będzie dostępny w Polsce

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Chińskie telefony Producenci: Meizu

Meizu 16s to smartfon, który wyposażono w wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+, bardzo wydajny ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 i spore zaosby pamięci.

  • Flagowy Meizu 16s zaprezentowany - będzie dostępny w Polsce
A A

Wiele osób nie za bardzo skłania się ku dokonywaniu zakupów w chińskich sklepach. Z tego powodu cieszyć mógł fakt, iż smartfony Meizu ponownie pojawiają się w oficjalnej polskiej dystrybucji. Światło dzienne ujrzał Meizu 16s, który na pierwszy rzut oka wygląda bardzo obiecująco.

Meizu 16s specyfikacja

Mówimy tutaj o nowym topowym smartfonie tego producenta. Biorąc pod uwagę podzespoły odpowiadające za wydajność nie wypada z tym dyskutować. Meizu 16s został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640 oraz 6 GB lub 8 GB pamięci RAM - w zależności od wersji. Jednocześnie producent postawił na system operacyjny Android 9.0 Pie z autorską nakładką Flyme.

Meizu 16s to także 6.2-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ (1080 x 2232 pikseli). Na podkreślenie zasługuje tutaj fakt, iż mimo klasycznego osadzenia frontowego aparatu udało się zadbać o bardzo smukłe ramki. Co więcej, są one symetryczne, a to z pewnością nie jest na rynku smartfonów normą. Z ekranem zintegrowano czytnik linii papilarnych. Smartfon ma aluminiowe krawędzie, tylny panel to ceramika.

Meizu 16s

Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne, Meizu 16s został wyposażony w podwójny apart główny w konfiguracji 48 Mpix (Sony IMX586) + 20 Mpix (Sony IMX350). Nie zabrakło optycznej stabilizacji obrazu.

Warto podkreślić, iż udało się zadbać o komplet modułów łączności bezprzewodowej, można liczyć w związku z tym na NFC.

Meizu 16s aparat

Specyfikacja techniczna Meizu 16s:

  • Android 9.0 Pie z Flyme
  • 6.2-calowy ekran AMOLED, Full HD+ (1080 x 2232 pikseli)
  • ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855, Adreno 640
  • 6 GB / 8 GB pamięci RAM
  • 128 GB / 256 GB pamięci wewnętrznej UFS 2.1
  • kamera główna 48 Mpix (Sony IMX586) + 20 Mpix (Sony IMX350)
  • kamera przednia 20 Mpix (Samsung 3T2)
  • Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac (2.4GHz + 5GHz), NFC, LTE
  • dual SIM
  • głośniki stereo
  • bateria 3600 mAh, ładowanie 24W
  • wymiary 151.9 x 73.4 x 7.65 mm
  • 165 g

Meizu 16s dostępność

Meizu 16s będzie oferowany w trzech kolorach - białym, niebieskim i czarnym. Ceny na rynku chińskim mają wyglądać następująco - 3398 juanów za wersję 6 GB RAM + 128 GB, 3698 juanów za wersję 8 GB RAM + 128 GB oraz 4198 juanów za wersję 8 GB RAM + 256 GB.

W Polsce sprzedaż smartfona rozpocznie się pod koniec II kwartału tego roku. Ceny mają mieścić się w przedziale 2500-3000 złotych.

Źródło: Meizu, phoneradar

Odsłon: 7452 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2019-04-24 19:31

    Czyli mam kupić fona no name w cenie sprawdzonego markowego ???

    Szczęścia życzę......

    Skomentuj

    1. Aranda
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-04-24 19:59

      A jakie to sprawdzone smartfony? Meizu nie jest żadnym NO NAME. No chyba ze dla takich co to znają 3-4 firmy na krzyż. POza tym co ty chcesz w tej cenie kupić z tzw sprawdzonych firm? Samsung Galaxy Note9 z gorszymi parametrami kosztuje 3900zł

      Skomentuj

      1. Kropeczka
        Oceń komentarz:

        -10    

        Opublikowano: 2019-04-24 21:49

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        Nie mam potrzeby znać wszystkich 349 firm chińskich.

        I pomyśl dlaczego 90% zna tylko te trzy, cztery firmy ? Jakość, klasa, niezawodność ??? Czyli wszystko to co się kryje pod słowem MARKA.....

        ;P

        Skomentuj

        1. DustEater
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2019-04-25 08:46

          te MARKOWE tak samo sypią się jak te "chińskie" gdzie wszystkie z reguły są chińskie

          Skomentuj

        2. Adelar
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-04-25 09:01

          No i właśnie większość zna 3 firmy: Xiaomi, Huawei, Meizu, więc co Ci się nie zgadza? Niektórzy jeszcze może pamiętają HTC i ZTE.

          Skomentuj

        3. Aranda
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2019-04-25 11:45

          No to żeś mnie rozbawił... Ponad połowa Polaków zapytana o markowe buty sportowe powie że adidas, nike czy puma. Bo na tym ich wiedza i zdolności poznawcze się kończą. O butach Dynafit, La Sportiva czy Scarpa nie wielu słyszało.
          Jak zapytasz o dobry sprzęt muzyczny to połowa Polaków powie że jakieś Sony, Philips czy Pionier. Bo o Onkyo czy Bose nie wiele słyszało. Podobnie telewizory. I jaką masz markę jak np. telewizorów Philipsa nie produkuje Philips a firma chińska TPVision. Mają wykupione prawa do marki. Przykłady można mnożyć. Jakość? Niezawodność? Masz jakieś statystyki odnośnie tego że sprzęt appla , samsunga czy sony psuje się rzadziej niż Xiaomi czy Meizu? To poproszę. Zaprezentuj nam tutaj. Tylko nie opowiadaj że kumpel pracuje w serwisie i mówił... Bo to żaden dowód. Bebechy są wszędzie te same i produkowane w tym samym kraju. Klasa? A co do za argument? Są telefony z klasą i bez klasy? Ty aby rozumiesz co piszesz?
          Tak czy inaczej najwięcej mają do powiedzenia zawsze co co nawet takiego Meizu w rękach nie trzymali.

          Skomentuj

      2. hammernet1982
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-04-30 09:13

        to chyba od roku nie sprawdzałeś cen S9 note 2.800zł
        https://allegro.pl/oferta/samsung-galaxy-note-9-duos-sm-n960f-128gb-czarny-7576169833?fromVariant=7831001477

        Skomentuj

  2. death143
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2019-04-24 19:56

    3k za meizu :D Na pewno ktoś kupi :D To jest warte maks 1600pln, powyzej juz jest Xiaomi.

    Skomentuj

  3. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-04-24 20:44

    huawei jest w miarę dopracowany, xiaomi już jest w miarę ok ale meizu troche brakuje, tym bardziej jeżeli ma kosztować ponad 2500, za jakieś 2-3 lata może będzie na poziomie huawei ale nie na chwilę obecną

    Skomentuj

  4. HardCorak
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-04-24 21:15

    Właśnie tak powinien wyglądać każdy flagowiec czyli minimalne paski na czujniki i aparat a nie jakieś notche, dziury, slidery, wysuwane aparaty...

    Skomentuj

  5. ANATHEMA
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-04-25 09:10

    Żeby tylko nie ten Flyme OS. Nie jest tak dopracowany jak EMUI od Huaweia i MIUI od Xiamoi i potrafi przymulić czasami nawet na Snapdragonie 855. Wygląd ma bardzo fajny i w te stronę powinni iść producenci , tudziez w wysuwane kamerki przednie ale notche...łezki...to jest dopiero obrzydlistwo ( ale są tacy co im się to podoba ).
    A co do marek "Chińskich". Moim zdaniem część marek "chińskich" jakością wykonania dorównują tym znanym bardziej tj. Samsung, Apple itp. Moim zdaniem słuchawki Huwaei, Xiaomi, Oppo, Oneplus to super sprzęciki nie odstające od tych znanych wielkich. Walczą ceną choć jak chcą pokazać coś ŁOŁ to ceny zbliżają się do poziomu gdzie niektórzy powiedzą "za chińczyka tyle nie dam"...ale za takiej samej jakości produkt tyle , że z napisem Samsung czy Apple to już tak.
    Ja się z tego powodu cieszę...bo ja mam telefon który mi się podoba i wiem , że nie jest gorszy od produktu znanych marek w porównywanej cenie...a na "Amajzingu" przepłacania mi nie zależy.
    Wracając do MEIZU... fajny fonik ale system Flyme OS może spowodować, że nie przyjmie się tak jak by chcięli. Dlatego tez kilka lat temu wybrałem Xiaomi i jest bajka.

    Skomentuj Historia edycji

    1. AlexPL
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-04-25 09:36

      EMUI? A próbowałeś wysłać MMs lub SMS do kilku odbiorców jednocześnie? Polecam spróbować. Podpowiem, że w opcjach (tak podpowiada system) trzeba przełączyć się na wysyłanie wielokrotnego MMS bo domyślnie jest ustawiony SMS. Nigdzie nie widziałem takiego rozwiązania. Po drugie polecam sprawdzić w których opcjach to jest. Mnie to chwilę zajęło.

      Skomentuj

      1. ANATHEMA
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-04-25 11:44

        Dlatego dla mnie jedna z najlepszych nakładek Androida jest MIUI od Xiaomi. Najgorsze stosuje moim zdaniem ASUS i ten FlymeOS też nie jest najlepszy. Samsungi przed OneUI tez miały słaba nakładkę ( nie pamietam ale coś Experience się nazywało ). Prywatnie używam Xiaomi i tam z MMSami grupowymi nie miałem problemu. Zobaczę jak to w Huwaeiu jest.

        Skomentuj Historia edycji

  6. gacekfirewall
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-26 00:02

    W sensie wypuszczą go na Polskę z pasmem B20 bo normalnie go nie ma?