Na topie

200 milionów graczy Fortnite

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Liczba zarejestrowanych użytkowników Fortnite przekroczyła już 200 milionów. To kolejny dowód na to, że jest to jeden z największych przebojów świata gier.

  • 200 milionów graczy Fortnite
A A

Jeżeli ktoś jeszcze ma wątpliwości co do tego, że Fortnite to jeden z największych hitów ostatnich lat w światku gier, to niech spojrzy na tę liczbę: 200 000 000. Tylu zarejestrowanych użytkowników udało się już zebrać ekipie Epic Games.

Choć gra PlayerUnknown’s Battlegrounds okazała się sporym sukcesem i to ona tak właściwie stworzyła „modę” na battle royale, to zdecydowanie największym hitem jest jednak Fortnite. Dość powiedzieć, że liczba 200 milionów zarejestrowanych graczy oznacza, że 75 milionów „dopisało się” w ciągu zaledwie pięciu ostatnich miesięcy.

A jeśli to nie robi na was wrażenia, to można też podać inne liczby. Na przykład: 8,3 miliona (tylu graczy niedawno bawiło się przy Fortnite w tym samym momencie), 78,3 miliona (tylu unikalnych użytkowników odnotowano na serwerach w sierpniu) albo 2 miliony (tyle dolarów w lipcu generowała mobilna wersja gry… każdego dnia). 

Czy Fortnite zasługuje więc na to, by nazywać go hitem? Cóż, trudno mieć chyba wątpliwości…

Źródło: VG247

Odsłon: 3194 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. kitamo
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-11-28 11:43

    200mln? to moze niech utworzą własne państwo gdzie każdy gra i nic wiecej nie robi :)

    Mnie jakos fortnite nie przekonal do siebie ale podobnie jak overwatche i te inne podobne tytuły.

    Skomentuj

    1. JanuszJestem
      Oceń komentarz:

      -10    

      Opublikowano: 2018-11-28 12:26

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Fortnite i Overwatch podobne tytuły? Nawet nie są na tą samą literę, bo o podobieństwa w materii gry to ciężko.

      Skomentuj

      1. wasptak
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2018-11-28 12:46

        Jak dla mnie to samo - kolorowa, dziecinna i się bez sensu strzela do wszystkiego co się rusza :P

        Skomentuj Historia edycji

        1. Yamaraj6
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2018-11-28 13:42

          Czuje ograniczenie umysłowe.

          Osobiście rozegrałem kilka gier w Fortnite i też mnie nie przekonał, ale jak ktoś porównuje Overwatcha do Fortnite to kompletnie nic nie wie o grach, bo jedyna rzecz która łączy te dwa tytuły to to że się w nich strzela.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2018-11-28 14:28

            Jak mozesz mowic ze nic nie wiem o grach?
            napisałem wyżej wyraźnie ze ani fortnite ani overwatch mnie nie przekonały a podobieństw jest tu cała masa. Głownym jest rodzaj gry, do tego dochodzi styl jaki reprezentują od strony graficznej. Do tych gier jeszcze dorzucił bym PUBG bo to tez tytuł podobny który do mnie nie trafia.

            Z reszta możesz też kilku redakcjom wysilić sie i napisac ze sie nie znają na grach skoro robią porównania.

            https://www.gamerevolution.com/features/372431-fortnite-vs-overwatch-many-people-care-battle-royale
            https://www.quora.com/Is-Overwatch-better-than-Fortnite

            a moze ankiete zrob i dowiedz sie która wybrać?
            http://www.portalmmo.pl/pojedynek/fortnite-battle-royale-vs-overwatch,7686.html


            Z tego co wiec widze to Ty nie masz pojęciach o grach i to kompletnego.

            Skomentuj

          2. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-11-28 14:47

            Ależ głupoty piszesz. To że coś się porównuje to nie znaczy, że jest podobne. Można porównywać dwie zupełnie różne rzeczy. Możesz porównywać monitor z rzutnikiem, np co lepsze (w jakichś konkretnych kategoriach), ale chyba nie napiszesz, że to podobne urządzenia? Bo to że wyświetlają obraz to jedno, ale robią to zupełnie inaczej.

            Overwatch i Fortnite - "głównym (podobieństwem) jest rodzaj gry"?

            A ty Civilizację VI od Diablo byś odróżnił jakby wyświetlić na dwóch ekranach obok siebie?

            Podobieństwem, nad którym rozprawiają w podanych przez ciebie linkach, jest wysoka popularność obu gier. Ale nie są to podobne gry. Jeżeli by były to zdecydowanie można by było np jedną grę polecić graczom drugiej, z wysokim prawdopodobieństwem spodobania się. Ale tak nie będzie w przypadku tych dwóch gier, bo ich schemat rozgrywki jest zupełnie inny.

            Skomentuj Historia edycji

          3. Yaceek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-11-29 15:01

            Daj spokój. Kitamo nie ma czasu na gry bo testuje wszystkie nowinki technologiczne IT, sprzęt audio, AGD, samochody i czasem kosmetyki, a potem musi to wszystko jeszcze napisać w komentarzu na benchmarku. Tak zabiegany człowiek może nie wiedzieć, że podobieństwo gier nie zależy od tego czy się tam strzela.

            Skomentuj

  2. levusek1992
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-11-28 12:24

    Zbyt dziecinna i kolorowa. Pograłem chwilę i całkowicie mnie odrzuciła

    Skomentuj

    1. Berry
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-11-28 16:09

      Sam zagrałem kilka rund w Fortnite, jednak gra w ogóle mnie nie wciagnęła.
      Co do grafiki do końca się z tobą nie zgodzę, LoL ma równie dziecinną i kolorową grafikę a gra jest według mnie bdb.
      Mój ojciec wchodzi do mnie: "ooo, we wróżki sobie grasz!" :D

      Skomentuj

  3. benzene
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-11-28 13:16

    Nie mogę się przekonać do gier TPP. W Quake albo UT4 to trzeba mieć skilla.

    Skomentuj

    1. Yaceek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-29 15:03

      A w Fortnite nie trzeba? Nie dość, że aim to jeszcze budowanie.

      Skomentuj

  4. nevermind
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-11-28 14:04

    Zarejestrowałem się jakiś czas temu, zainstalowałem i pograłem ze 2-3 dni i na tym skończyło się moje zainteresowanie tą grą. Jakoś mnie nie wciągnęła.

    Skomentuj

  5. Sharimsejn
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-28 14:15

    Ja z kolei od czasu do czasu gram ze znajomymi i to naprawdę fajna zabawa dla zabicia czasu. Wszyscy wiek 27+ żeby nie było ;] Co do 200 mln graczy to fakt, że jest sporo dzieciaków ale nikt nie każe nikomu z nimi grać :D No ale jak ktoś dostanie bana za cheaty czy z innego powodu na czas określony to idzie i zakłada nowe konto bo w końcu gra jest za free więc część kont to jest właśnie takich.

    Skomentuj

  6. DragonRed
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-11-28 18:30

    A12 od Apple osiąga przy podobnych ustawieniach co Xbox One X równo 60fps w tej grze.5W SOC pokazuje także jak mocna będzie kolejna generacja konsol.

    Skomentuj

    1. Yaceek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-29 14:49

      Fortnite w mobilnej odsłonie ma kompletnie zmieniony render, więc o jakich ty tu ustawieniach mówisz? Widziałeś jak wyglądają poli, cienie i efekty na mobilkach? O wyglądzie tekstur, rysowaniu obiektów i jakości materiałów w budowaniu nawet nie będę wspominał.

      Skomentuj

  7. pawluto
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-11-28 19:49

    Jedyna zaleta tej gry to to że jest darmowa.
    To chyba już wiadomo dlaczego ma aż tylu graczy.
    Po miesiącu wywaliłem z kompa i tak zakończyła się moja przygoda z Fortnite.
    Jednym się podoba , innych odrzuca.
    Zdecydowanie wolę większą dynamikę rozgrywki - MW3 nadal nie do pobicia - DM.

    Skomentuj

  8. SirMichael
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-11-29 16:30

    ciekawe ile z tych osób to cziterzy, którzy dostają co chwila bany i zakładają po 50 kont miesięcznie.