Na topie

Forza Horizon 2 zadziała w rozdzielczości 1080p

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry na konsole

Twórcy poruszyli też temat otwartego świata oraz ścieżki dźwiękowej gry.

Forza Horizon 2 gra w rozdzielczości 1080p

AA

Dopiero co informowaliśmy o zapowiedzi Forza Horizon 2, a już pojawiają się kolejne warte odnotowania kwestie na temat produkcji, która z pewnością zainteresuje wielu graczy korzystających z konsol Microsoftu.

Po pierwsze ujawnione zostały aspekty techniczne związane z wersją na konsolę Xbox One. Forza Horizon 2 działać ma tutaj w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Zdaniem twórców jest to rozsądny i tak naprawdę jedyny słuszny tutaj kompromis.

"Myślę, że to co zrobiliśmy w Forza Horizon pokazuje, iż stała liczba klatek jest absolutnie najważniejsza w naszych grach. Należy pamiętać, że jest to zawsze gorący temat przed tym, jak gra trafi do rąk graczy. Później stwierdzają oni - ej, to naprawdę dobrze działa. Rozdzielczość 1080p jest dla nas absolutnie niezbędna. To jest punkt odniesienia dla next-gen." - Ryan Fulton, dyrektor kreatywny Playground Games

Po drugie poruszona została również kwestia największych różnic dzielących nową grę od poprzedniczki, która dotyczyć będzie już także wersji na Xbox 360. Wymienić należy tutaj zdecydowanie większy, ale jednocześnie otwarty świat, a także dużo bogatszą ścieżkę dźwiękową.

"Muzyka jest niezwykle ważna w Forza Horizon 2. Chcemy, aby gracze mogli eksplorować ścieżkę dźwiękową w ten sam sposób, w jaki można zbadać świat gry. Aby to osiągnąć zdecydowaliśmy się podwoić liczbę stacji radiowych." - Ryan Fulton, dyrektor kreatywny Playground Games

Premiera gry planowana jest na końcówkę tego roku. Więcej informacji na jej temat, a także pierwsze materiały wideo zobaczyć mamy podczas targów E3 2014.

Źródło: mp1st, gamespot

Odsłon: 6250 Skomentuj newsa
Komentarze

27

Udostępnij
  1. guziel
    Oceń komentarz:

    24    

    Opublikowano: 2014-06-06 14:38

    "Forza Horizon 2 działać ma tutaj w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. "

    No niesamowite w 2014 roku gra w full HD i to w 30 fps !!!!!!
    Ciekawe co na to konkurencja bo to rewolucja na skale światową !
    Nareszcie gry będą wyglądać i działać jak nigdy wcześniej.
    Już nie mogę się doczekać filmików z rozgrywki ;p

    Skomentuj

    1. sajmonek
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2014-06-06 14:49

      To jest właśnie dramat tych konsol. Co w drugim artykule opisującym jakąś grę która ma wyjść pada pytanie czy pójdzie w full HD i czy autorzy nie będą zmuszeni obciąć detali aby gra działała przynajmniej w 30kl/s.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2014-06-06 16:30

        to jest dramat xone, bo faktycznie M$ troche dalo dupy.
        Tak czy siak, w 900p oraz TV rzedu 40" nie da sie juz zauwazyc roznicy czy jest to fhd czy 900p po upscalingu.
        Da sie zauwazyc roznice miedzy 30 a 60fps, choc elektronika w nowych TV daje mozliwosc gry przy tych 30fps o ile jest to stała wartosc.

        Skomentuj

          1. raffal81
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2014-06-06 17:49

            Od dawna maja gdzieś optymalizacje, tylko się nie przyznają ;)) chyba jedynie UBI wyraziło swoją opinie na ten temat, czyli KUPCIE SOBIE MOCNIEJSZY SPRZĘT ;)))

            Skomentuj

  2. kitamo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-06-06 14:38

    ja bym wolal 720p i 60 fps

    Skomentuj

  3. robertgr1
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-06-06 14:53

    Jedyne pocieszenie w tym że wszyscy będą mieć tak samo po 30 klatek wiec szanse będą wyrównane ,ale nie oszukujmy się do tego typu gier jednak przydało by się to 60 klatek , w 30 klatkach to się dobrze gra ale w strategie np Rome 2

    Skomentuj

  4. czesław39
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-06-06 14:59

    Dla samej Forzy konsoli nie kupie. Ale pod koniec generacji jak będzie dużo exów za 500zł pewnie się skusze

    Skomentuj

  5. b1tzz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-06-06 15:03

    Forza i 30fpsów... widzę, że idą na kompromisy.

    Skomentuj

    1. Sefto
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2014-06-06 18:41

      30fps dla gier wyścigowych to całkiem w porządku według mnie.

      Skomentuj

      1. b1tzz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-06-07 10:26

        W du**e byłeś i gunwo widziałeś.

        Skomentuj

        1. Sefto
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-06-08 12:09

          Charakterystykę Twojej kultury już mamy za sobą. Potrafisz się wypowiadać normalnie czy tego Cię jeszcze nie nauczyli ?

          Skomentuj

          1. b1tzz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-06-09 01:54

            Gdybyś nie pisał takich pierdół, to pewnie bym się pofatygował.
            btw przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy spacji.

            Skomentuj

  6. gregotsw
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-06-06 16:44

    Może kąsole za 2-3 generacje zaoferują 1080p i 60kl/s... Wtedy na PC standardem będzie 4K... No ale liczy się przecież grywalność... konsolowcy powtarzają to jak mantrę, zupełnie jakby nie dało się zrobić ładnej i wciągającej gry.

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2014-06-06 17:53

      Da rade zrobić grę by działała w 1080p i 60fps, tylko trzeba chcieć.
      Pytanie jest zasadnicze, co dzisiaj lepiej się sprzedaje, odpowiedz jest prosta, proste gry, bez żadnej fabuły z nawalonymi efektami aż można dostać jobla jak się gra.

      Więc lepiej dać 1080p i 30fps do tego mnóstwo efektów i gra sprzedana ;)

      Skomentuj

      1. guziel
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2014-06-06 22:21

        na konsole leprze gry ? pokaz mi jakiegoś RTSa pod konsole ? ;p

        Skomentuj

        1. Lara Croft
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-06-07 02:53

          RTS na konsoli? Chyba ostatnie 17 lat spędziłeś w jaskini. Comand & Conquer, Red Alert, Red Alert 3, Warcraft 2, StormRise, EndWar, Civilization Revolution, Halo Wars, KKND, Age Of Empires 2... mnóstwo innych

          Skomentuj

    2. Lara Croft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-06-06 19:43

      1080 przy 60 klatkach było na PS3 (RR7, WipEout HD) więc nie rób kupy.

      Skomentuj

  7. Tyskie89
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-06-06 17:47

    Nazywanie tego czegos next-genami to przeciez jest zart. PS3 i X360 kiedy weszly na rynek kladly PC na lopatki. Teraz chca mi powiedziec ze 8x1.7 ghz i 8 gb ramu to next gen, no ludzie przeciez to i5 kladzie na ryj a 8gb ramu to mam w laptopie. Poprzednia generacja trwala 10lat, a tutaj juz nie wiadomo czy bedzie full HD a co bedzie za 3 lata ?

    Tam powinien byc X6650 plus 64GB ramu na 4x680 GTX. To bylby next gen.

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-06-06 17:58

      Tak i cena 8 tys zl, niestety to są twoje marzenia i nie do spełnienia, wszystko zostało za pewne oszacowane, konsole nie mają być drogie, więc znaleźli środek i tyle.

      Ja nie rozumiem jednego po co ten lament, jak ktoś nie chce konsoli bo mu nie odpowiada, to po prostu niech jej nie kupuje.

      Ja mam i nie narzekam, konsole są na rynku pół roki więc krótko, dopiero będzie wysyp gier, niektóre lepsze niektóre gorsze, od wyboru do koloru i o to chodzi.

      Ostatnio zagrywałem się w MARIO KART, tam nie ma ultra grafiki i kompletnie nie przeszkadza w zabawie, was tylko interesuje grafika, przez takie podejscie chyba mamy tak jak mamy, czyli gowniane gry tylko i wylczanie z super grafika, bo to was interesuje. Pisząc was mam na mysli te osoby które narzekają że konsole są przestarzałe względem PC, ale one nie rywalizują z PC to osobna SCENA.

      Skomentuj

      1. Tyskie89
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2014-06-06 19:15

        Ja w gry raczej nie gram chyba ze wyjdzie Homeworld 3 ^^ poprostu nazywanie tego next gen jest zabawne, ciekawe ze 10 lat temu skok technologiczny byl mozliwy a teraz stagnacja. To czy konsole udzwigna gry wplynie na cala branze. Tak czy siak era konsol zbliza sie ku koncowi.

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-06-06 20:28

          Obyś nie wykrakał, bo będziesz grał w TETRISA na 780ti ;)))

          Skomentuj

  8. dainjah
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-06-06 17:52

    bez sensu... to sa wyscigi, a wiec gra dynamiczna, 30fps to jest jakis zart. Ja juz jestem tak przyzwyczajony do 125/144hz, ze na 60 + vsync juz nawet patrzec nie moge.. eh
    no ale w sumie nie bede narzekal, bo gram na pc i ten smieszny problem mnie nie dotyczy buahaha.

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-06-06 18:00

      I za pewne widzisz różnice między 60fps a 120fps ? taka różnica że patrzeć nie możesz, bez jaj ;)

      Optymalnie jest mieć 60fps, bo miedzy 30 a 60 jest duza roznica, miedzy 60 a 120 już nie.

      Skomentuj

      1. dainjah
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-06-06 18:15

        pograj z 3 godziny w jakas dynamiczna gre np quakelive albo jakies wyscigi w 120fps a pozniej wroc do 60fps i powiedz mi, ze nie widzisz roznicy
        roznica jest taka sama jak miedzy 30 a 60 fps, dwukrotna.

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2014-06-06 19:45

          Grywałem w wyscigi 60/120fps, bo znajomy próbował mnie przekonać i naprawdę nie ma takiej różnicy jak miedzy 30/60 ;)

          Skomentuj

        2. raffal81
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-06-06 19:46

          Tym bardziej o czym my tu piszemy, dzisiejsze najsilniejsze pc maja problem z wydoleniem 60fps, a dopiero co 120 ;)

          Skomentuj

          1. raffal81
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2014-06-07 09:30

            Kolego takim tokiem rozumowania możemy tu wymieniać takie super komputery jak TITAN czy ZEUS, ale nie o to chodzi.

            Równie dobrze mogę powiedzieć ok używaj sli przecież każdego stać, ale jak stać to dokup od razu dodatkowe monitory i odpal sobię na tych sli grę w rozdzielczości 4k czy większej w 120fps.

            Nie o to będziemy się tutaj sprzeczać bo nigdzie się nie zajdzie.

            Weźmy pod uwagę, procent ludzi posiadający taki komputer, a w wiekszości jest to dużo poniżej.

            Powiadasz, że w większości tytułów masz 35-48, ze średnią 80-100 ???

            No więc tak:

            Watch dogs
            Crysis 3
            Far Cry 3
            Metro

            Nie mówiąc o zbliżającym się WIEDZMINIE.

            I wiele innych gier, których nie chce przytaczać, Twoja 680 dostanie zadyszki.
            Pamiętaj że rozmawiamy tutaj o 60fps, które są stabilne, a nie sytuacjach kiedy w pewnych momentach mamy 60fps a w innych 45fps.

            Też przed kupnem 780 mialem 680 tke to wiem jak to wyglądało.

            Widzisz problemem PC i plynności grania, nie jest problem z tym że masz 60-80fps, a problem z dramatycznymi spadkami, to bardzo boli, by zrobic CAP na dana ilość FPS musisz być pewny że poniżej tych fps gra nie zejdze.

            Masz rację w momencie kiedy karta będzie generowała od 80-100 fps to ma sens, zrobic sobie cap na np 60fps. Ale mając monitor 120Hz czy 144Hz, odpowiedz sobie sam na pytanie, ile gier które są, osiągną tę wartość ? a dopiero co bez spadku FPS.

            Do póki gry i ich optymalizacja będzie kulała bardzo mały procent ludzi będzie mogła nacieszyć swoję oko tymi 120Hz czy 144.

            Dlatego wolę stabilne 60fps co dla przeciętnego kowalskiego jest do spełnienia, niż te 120/144.

            Co do PS4, owszem jest posucha, mija te pól roku, ale przez te następne pól roku, pojawi się naprawdę parę naprawdę fajnych gier, sam na nie czekam.