Na topie

Forza Horizon 4 „w złocie” - demo na PC i Xbox One już dostępne

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Tematyka: wyścigi Producenci: Microsoft Playground Games

Udostępniona została wersja demonstracyjna gry Forza Horizon 4. Można ją sprawdzić zarówno na PC, jak i na konsoli Xbox One. Premiera pełnej wersji odbędzie się natomiast na początku października.

  • Forza Horizon 4 „w złocie” - demo na PC i Xbox One już dostępne
A A

Już na początku przyszłego miesiąca na rynku zadebiutuje Forza Horizon 4. Jeśli jednak nie zamierzacie czekać i chcecie rozpocząć przejażdżkę po wirtualnych brytyjskich drogach już dziś, to ...jest taka możliwość. W Sklepie Microsoft pojawiła się bowiem wersja demonstracyjna tej gry wyścigowej.

Podobnie jak będzie z samą grą w pełnej wersji, jej demo jest dostępne zarówno dla graczy z konsolami Xbox One, jak i „pecetowców” (korzystających z systemu Windows 10). Trzeba się jednak przygotować na długie pobieranie, bo pliki instalacyjne „ważą” niemal 28 GB. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba się szczególnie spieszyć, bo wersja ta w najbliższym czasie nie zniknie.

Dodajmy jeszcze, że wersja demonstracyjna pozwala zobaczyć, jak zmieniają się brytyjskie drogi wraz z każdą kolejną porą roku, a także przetestować kilka modeli z listy 450 samochodów, jakie będą dostępne w grze w dniu premiery… 

A skoro już przy niej jesteśmy, to nie można nie wspomnieć, że termin 2 października jest już pewny. Ekipa Playground Games oficjalnie ogłosiła bowiem, że udało się osiągnąć status „złoty”, co oznacza – ni mniej, ni więcej – że prace nad grą Forza Horzion 4 dobiegły końca. Nic złego się już nie wydarzy.

Źródło: Xbox, Playground Games

Odsłon: 5100 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-12 20:47

    Dzięki za info, demo już się ściąga, 28GB więc będzie co testować ;)

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-12 22:51

      O MÓJ BOŻĘ!

      Po 2h grania:

      - Optymizacja 10/10, komp z profilu 3440x1440 wszystko ręcznie na ultra/extreme, msaa x4 bez fxaa 100fps+

      - Model jazdy w ustawieniach symulacja + żadnych asyst absolutna bajka, o wiele lepszy od FH3.

      - Graficznie (jak na samochodówkę) 10/10, zatrzymajcie się po środku drogi żeby popatrzeć na tekstury asfaltu, murków i zboża!

      - Dźwięk (na słuchawkach) 10/10

      Leci mój pierwszy pre-order od lat + jutro z rana zaklepuje wolne na 28-ego! Wracam do Angli ;)

      Edit:
      Uwaga demo nie zapisuje postępu, trzeba zaczynać wszystko od nowa.

      Skomentuj Historia edycji

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-09-12 23:28

        MI demo się zapętliło, ściągnęło się prawie całe, i jak chce uruchomić zaczyna je pobierać na nowo i jakiś błąd :D ah ten MS ;]

        Skomentuj

        1. piotreeeek
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-09-13 08:03

          Ty to serio musisz być niezłym życiowym lebiegą. Taki Frank Drebin.

          Skomentuj

          1. raffal81
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-09-14 09:28

            Nie bój żaby piotruś, lepszym od Ciebie jak to piszesz LEBIEGĄ na pewno nie będę, benchmarkowa maskotko ;]

            Ale już sobie poradziłem ;))))

            Skomentuj

      2. raffal81
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-09-14 09:39

        W ustawieniach nie widziałem opcji EXTREME ;] tylko ULTRA ;]

        Skomentuj

  2. ilovethisgame
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-12 21:48

    piękności :D forza to jednak forza, kiedyś uwielbiałem GT na soniaczu ale jednak MS przeskoczył GT, tu jest ten fun z gry, który realizm GT nie zrewanżuje

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-14 09:38

      Te dwie gry trochę się różnią, tutaj jest arcade i rozbijanie się autami i latanie w powietrzu. W GTS to całkiem inny rodzaj zabawy mimo że w jednej i drugiej jeździmy autami.

      Skomentuj

  3. bajanoski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-12 22:08

    Pobrałem demo niedawno i pograłem. Ta gra to majstersztyk! A optymalizacja? MIÓD! Na r9 270x na niskich w WQHD wyciąga od 45 do 60 klatek w zależności od lokalizacji. Nie ma żadnego szarpania, skoków, dropów itp. W porównaniu do FH 3 to piekło a niebo. Jak demu już tak hula, to po premierze może być tylko jeszcze lepiej. Kupili mnie.

    Skomentuj

    1. deton24
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-13 01:08

      Grałeś w demo czy w pełną wersję FH3 że Ci tak szarpało, i jak dawno to było? Bo był patch na optymalizację utylizacji CPU. I co to był za cep.

      Skomentuj Historia edycji

      1. LuckyNumber888
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-09-13 01:26

        Demo jak i pełną wersję Forza Horizon 3 spatchowali do takiego stanu, że to chyba jedna z najbardziej zoptymalizowanych gier obecnie. 70-90fps z MSAAx4 w 4K na max detalach, a jak czwóreczkę jeszcze bardziej zoptymalizowali to już totalnie wymagania będą niskie.

        Skomentuj Historia edycji

      2. bajanoski
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-09-13 08:16

        Ja mam pełną wersję, grałem w nią dwa dni temu. W fullHD na niskich jest problem by było stałe 60fps. W zależności od lokalizacji jest od 30 do nawet 60, ale nieraz się coś przytnie, dropnie, skoczy. I wiem, że to też wina poniekąd sterowników, kiedyś wgrałem starsze i gra lepiej chodziła, ale znowu w innych tytułach były problemy. Mam oprócz tej karty i7 4790k i 16 ramu. Przed włączeniem dema 4, pobrałem jeszcze najnowsze sterowniki. W fullHD na nisko-średnich na tej karcie jest średnio 50/60 klatek, nieraz gdzieś spadnie, ale gra na pewno lepiej chodzi niż 3 i jest lepiej grywalna przez to na moich podzespołach. Zdziwko było też niezłe jak zwiększyłem rozdzielczość do natywnej monitora. W WQHD na niskich, chodzi też lepiej niż 3 na niskich w fullHD. Optymalizacją 4, przypomina teraz Motorsport 7. Czyli wywiązali się z tego co mówili.

        Skomentuj

        1. deton24
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-09-13 10:39

          Dzięki za odpowiedź.
          Jak w wolnej chwili znalazłbyś co to była za wersja tych starszych sterowników to będę wdzięczny.

          Skomentuj

          1. bajanoski
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-09-13 11:41

            Wiem na pewno, że były to stery z nr 17 na początku. Było to dość dawno gdy łatali grę i wyszła wtedy łatka,
            która obniżała jeszcze kilka fpsów. Musiałbyś poszukać, instalować i sam sprawdzić, sam tak wtedy zrobiłem. Na forum forzy ludzie też pisali na jakich sterach gra najlepiej chodzi. Co do dalszej "nazwy" sterów, przed oczami mam jeszcze liczby 4 i 6 ale nie wiem w jakiej kombinacji. Na pewno coś znajdziesz.

            Skomentuj

          2. bajanoski
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-09-13 12:12

            No nie śmiej się :D Ja wtedy tyle sterów instalowałem bo po łatce gra nawet nie chciała się włączyć na najnowszych, że do teraz mam nazwy (czytaj ciągi cyfr) przed oczami.

            Skomentuj

          3. deton24
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-09-14 00:09

            Podobno ostatnia dobra wersja sterów dla FH3 to 17.3.1.
            Można wymieszać ponoć stare stery dla DX12 z najnowszą paczką:
            https://community.amd.com/thread/216210

            Skomentuj

        2. LuckyNumber888
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-09-13 14:03

          Po HD 270 wiele nie powinieneś w dzisiejszych czasach wymagać, bo masz problem w fullhd z ustawieniami średnimi podczas gdy na dobrej karcie miałem 4K przy 70-90fps przy maks detalach. Forza horizon 3 miała problemy faktycznie po wyjściu, ale dodali obsługe wielu watków CPU i gra chodzi nie miała już spadków poniżej 60fps z winy CPU. Optymalizacja w forxy horizon 4 wyglada podobnie i nawet wynik 1080ti troszkę niższy w 4K.

          Skomentuj

  4. stach122
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-12 22:19

    Ja sobie poczekam do premiery, nie potrzebuje sie upewniać za pomocą dema ;)

    Skomentuj

  5. sparx6
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-13 03:25

    ale nadal dla PC cena kosmiczna:
    250 zł Standardowa
    330 zł Deluxe
    360 zł Ultimate
    ja rozumiem że dostaje się na 2 platformy PC i XBOX (pod warunkiem że ktoś się nie pomyli przy zakupie i okaże się że kupił wersję wyłącznie na XBOX za taką samą cenę)
    Mogli by po np. roku czasu obniżyć cenę, albo promocję zrobić, ale wzorując się na FH3 cena nie spadała więc teraz też się będzie trzymać non stop taka sama aż do momentu gdy wyjdzie kolejna edycja gry.

    Skomentuj

  6. Komar_2
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-14 15:38

    Miałem okazję chwilę pobawić się grą i muszę przyznać, że nareszcie gra wykrywa moją kierownicę "Logitech GT"
    Grafika super i już nie mogę się doczekać by trochę dłużej pograć.