Na topie

Forza Motorsport 7 i jej (zaskakująco niskie) wymagania

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Wymagania sprzętowe gier wyścigi Producenci: Microsoft Turn 10 Studios

Kilkuletni pecet poradzi sobie z uruchomieniem „najpiękniejszej gry wyścigowej w historii”. Znamy minimalne i zalecane wymagania Forza Motorsport 7.

  • Forza Motorsport 7 i jej (zaskakująco niskie) wymagania
A A

Forza Motorsport 7 ma być jedną z pierwszych gier, które pokażą, jakie możliwości drzemią w oficjalnie już przedstawionej podczas targów E3 2017 konsoli Xbox One X. Jeśli jednak nie jesteście zainteresowani tym sprzętem, a mimo to chętnie byście się pościgali, to i na pecetach będziecie mieli taką możliwość. Upewnijcie się tylko, że sobie poradzą. 

Microsoft opublikował minimalne i zalecane wymagania sprzętowe gry Forza Motorsport 7 na PC. Okazuje się, że wcale nie będziemy potrzebowali nie-wiadomo-jak-mocnego sprzętu, by uruchomić nową część wyścigowej serii Turn 10, choć leciwy pecet może dostać leciutkiej zadyszki. Aby zagrać musimy mieć bowiem procesor klasy Core i5-750, grafikę pokroju GTX 650 i 8 GB RAM-u.

Jeśli jednak chcecie cieszyć się nową Forzą w piękniejszej (i płynniej działającej) odsłonie, to wasze pecety powinny mieć już na pokładzie procesor na poziomie Core i5-4460 oraz układ GTX 1050 Ti z 4 GB pamięci wideo. Tragedii, jak widać, nie ma, szczególnie jak na grę, która graficznie stać ma na najwyższym poziomie. Oczywiście potrzebny będzie też system Windows 10.

Forza Motorsport 7 gra wyścigi screen samochody
Chętnych do ścigania się raczej nie zabraknie.

Minimalne wymagania Forza Motorsport 7:

  • System operacyjny: Windows 10 x64
  • Procesor: Intel Core i5-750, 2,67 GHz
  • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GT 740 / GTX 650 / AMD Radeon R7 250X
  • Pamięć: 8 GB RAM

Zalecane wymagania Forza Motorsport 7:

  • System operacyjny: Windows 10 x64
  • Procesor: Intel Core i5-4460, 3,2 GHz
  • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 670 / GTX 1050 Ti
  • Pamięć: 8 GB RAM

Nie wiemy, co dokładnie oznaczają te wymagania, czyli obsługa jakich rozdzielczości i płynności za nimi stoi. Tego Microsoft nie zdradził, choć już wcześniej zapowiadał, że optymalizacja stać ma na wysokim poziomie. Jesteśmy więc dobrej myśli. Kolejną niewiadomą jest ilość potrzebnego miejsca na dysku, ale jeśli przygotujemy się na około 50 GB, nie powinniśmy dać się zaskoczyć.

Premiera gry Forza Motorsport 7 odbędzie się 3 października.

Źródło: Dark Side of Gaming

Odsłon: 3682 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
  1. radas2100
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2017-06-15 08:31

    https://www.g2a.com/r/tak-tanio-jeszcze-nie-byo

    Skomentuj

  2. lukas002
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-15 08:32

    Oby tak właśnie się stało ;)

    Skomentuj

  3. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-15 08:36

    Czemu zaskakująco niskie? Przecież to nie open world jak Horizon 3 tylko same zamknięte tory, kilka aut oraz kilka modeli ludzi na trybunach.

    Nie wiem co jest gorsze, ceny FM7 czy fakt że znowu trzeba będzie używać Windows Store...

    Horizon 3 to genialna gra, ale problemy z Windows Store + fakt że nie maja żadnego systemu do backupu danych jest strasznie upierdliwy zwłaszcza przy grach po 60GB++

    Skomentuj Historia edycji

    1. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-15 10:47

      Nie open world, ale jednak gra zapowiadana przez Microsoft jako "najpiękniejsza". Po takich deklaracjach można się spodziewać właściwie wszystkiego.

      Skomentuj

      1. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-06-15 14:27

        Dobrze, ale to dalej zamknięte tory wiec mogą dać lepsze tekstury i efekty ponieważ na tak małych "mapach" to nie wymaga sprzętu z NASA.

        Skomentuj

    2. stach122
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-15 11:57

      A ja oprócz problemów z Windows Store to miałem problem z WU i z siecią (wałkowane problemy z interfejsem teredo, na najnowszej wersji windowsa nie działa, na starszej wszystko było cacy)

      Skomentuj Historia edycji

  4. drcocaina
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-15 09:17

    Nic zaskakującego jeśli gra ma działać na nowej konsoli w 4k i 60fps. Logiczne, że wymagania na PC będą niewygórowane.

    Skomentuj

  5. raffal81
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-15 10:23

    Bo tak się właśnie powinno robić gry, a nie na odp........ jak to jest w przypadku innych tego typu gier.

    Skomentuj

  6. Dizzy
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-06-15 10:43

    Kierownicy nie posiadam, a na klawiaturze to grzech grać w taką grę. Jaki pad do PC polecacie?

    Skomentuj

    1. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-06-15 10:45

      Ten od Xboksa. ;)

      Skomentuj

      1. ajwen
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2017-06-15 12:13

        Dokładnie, jak dla mnie pad od x360 i xOne są tak samo wygodne , jedynie to że ten nowszy jest troszkę ładniejszy.

        Skomentuj

      2. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-06-15 14:24

        Ten nowy, z Xbox One S, specjalnie mojego kupiłem pod FH3 żeby zastąpić mojego wysłużonego pada od X360.

        Świetny sprzed, doskonale leży w dłoniach.

        Skomentuj

    2. SebastianFM
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-06-15 12:14

      Ja mam XBOX One S Wireless Controller i zdecydowanie mogę go polecić. Gram nim między innymi w FH3 i świetnie się sprawuje. Według mnie jedyna jego wada to, że przy podłączeniu przez Bluetooth wibracja gorzej działa, w FH3 wtedy nie działa wibracja na przyciskach od hamulca i gazu. Natomiast po podłączeniu kabelkiem USB te dodatkowe wibracje robią duże wrażenie. Ja wolę mieć pad podłączony przez USB. Kupiłem 3 metrowy cienki kabelek USB (SMU-03), dodatkowo pad bez baterii jest lżejszy.

      Skomentuj

  7. jaredj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-15 11:04

    Dlaczego wymagania są podane tylko dla sprzętu intela i nvidii? Czy znaczy to, że gra w ogóle nie ruszy na klamotach od AMD? Redaktorzy tu mogliby choć postarać się o przedstawienie alternatywnego zestawu od czerwonych dla gier.

    Skomentuj

    1. NextGen1987
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-15 11:30

      Nom, olali FX'y, Ryzen'y i Radki całkiem jakby nie istniały.. Ktoś tam posmarował :P

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-06-15 14:30

      ja tam widze radeona w wymaganiach

      Skomentuj

      1. jaredj
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-16 14:27

        Nie było wcześniej, dodany. A poza tym - tylko w minimalnych???

        Skomentuj

        1. Wojciech Kulik
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-06-16 14:33

          Radeon był od początku. Wymagania pochodzą od wydawcy i nie były zmieniane od momentu publikacji.

          Skomentuj

  8. Kieresz
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-15 12:06

    forza jak dla mnei nigdy nie była ładna...była bardzo oszczedna by moc chodzic 60fps na gowno-boksie

    Skomentuj

  9. arekdbz
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-15 12:59

    Wszyscy się tak przyzwyczaili to kiepskiej optymalizacji, że nagle ludzkie wymagania są uznawane za niskie :)

    Skomentuj

  10. sharkowy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-15 21:09

    Wymagania są niskie, bo po prostu Microsoft czegoś się nauczył po FH3 i porządnie grę zoptymalizował. FH3 nie wyróżniała się aż tak z pośród wszystkich gier pod względem grafiki, a wymagania miała gigantyczne. Naprawili swój błąd i wszyscy zaskoczeni :D

    Skomentuj

  11. Skaza
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-06-16 05:50


    Gra ma zachęcać do przesiadki na Windows 10, dlatego wszystko jest tak ładnie dopracowane. Fajnie, że jednak można dobrze zoptymalizować grę, a szkoda, że jednak nie zadziała na Windows 7.