Na topie

Galax GeForce GTX 1070 w 1-slotowej wersji Katana

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

GTX 1070 Katana to najwydajniejsza 1-slotowa karta na rynku - w sam raz dla mniejszych komputerów, gdzie nie ma miejsca dla standardowej konstrukcji

  • Galax GeForce GTX 1070 w 1-slotowej wersji Katana
A A

Jakiś czas temu pisaliśmy o jednoslotowej karcie graficznej Galax GeForce GTX 1070. Co prawda zainteresowani konstrukcją musieli się trochę naczekać, ale nowa model już oficjalnie zagościł w ofercie producenta.

GeForce GTX 1070 Katana wykorzystuje niewielką płytkę drukowaną, na której znalazł się rdzeń Pascal GP104 z lekko podniesionymi zegarami – zamiast standardowych 1506/1683 MHz pracuje on z częstotliwością 1518/1708 MHz. Do dyspozycji oddano też 8 GB pamięci GDDR5 256-bit o standardowym taktowaniu 8008 MHz.

Do chłodzenia akceleratora wykorzystano autorską konstrukcję, która zajmuje tylko jedno miejsce dla kart rozszerzeń. Producent zastosował tutaj miedziany radiator z komorą parową i wentylator promieniowy (tzw. turbinę), natomiast całość schowano pod metalową obudową. Ciepłe powietrze jest wydmuchiwane przez wcięcia obudowie i niewielkie otwory na śledziu (wyprowadzono tutaj wyjścia DVI, HDMI i DisplayPort).

Galax GeForce GTX 1070 Katana
Porównanie temperatury karty GeForce GTX 1070 w wersji Founders Edition (czerwony kolor) i Katana (zielony kolor)

Serwis Expreview już miał okazję przetestować tę konstrukcję i zastosowany cooler całkiem nieźle radzi sobie ze schłodzeniem akceleratora. Karta przy obciążeniu rozgrzewała się maksymalnie do 85 stopni Celsjusza, natomiast referencyjny model Founders Edition osiąga około 82 stopnie.

Specyfikacja karty graficznej Galax GeForce GTX 1070 Katana:

  • układ graficzny: Nvidia Pascal GP104
  • procesory strumieniowe: 1920
  • taktowanie rdzenia: 1518/1708 MHz
  • pamięć wideo: 8 GB GDDR5  256-bit
  • taktowanie pamięci: 8008 MHz
  • złącze zasilające: 8-pin
  • wyjścia wideo: DVI-D, HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4
  • chłodzenie: autorskie (1-slotowe)

Producent jeszcze nie ujawnił ceny i terminu sklepowej premiery akceleratora. W Europie model ten będzie dostępny pod marką KFA2.

Źródło: Galax, KFA2, Expreview

Odsłon: 6093 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. GrUbY95
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-04-11 15:46

    śliczna, aż mi się przypomniał mój stary gf 6800 gt

    Skomentuj

  2. mutissj
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2017-04-11 16:02

    w końcu po 10 latach 1 slotowa konstrukcja

    Skomentuj

  3. freeman94
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-04-11 17:57

    fenomenalne śliczne chłodzenie.

    Skomentuj

  4. wielkiwac
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-04-11 20:20

    A jednak mozna.

    Skomentuj

  5. witoldsz
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-04-11 20:33

    Jak wygląda sprawa z hałasem? Po co jedno slotowa konstrukcja jeśli by miała być głośniejsza?

    Skomentuj

  6. patol1984
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-04-11 20:58

    Zaraz, czyli chłodzenie z wersji founders jest lepsze? 3 stopnie chłodniejsza, jeśli tak to po co wybierać wersje galax? Chodzi o te 12/25 MHz?

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-04-11 21:27

      jednoslotowa.

      Skomentuj

  7. Robsonik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-11 21:24

    A temperatura wyższa niż na moim 1070 Mini i to po OC. Maksymalnie miałem 74*C...

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-04-11 21:27

      masz jednoslotową kartę ?

      Skomentuj

      1. Robsonik
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-04-11 21:44

        Dwuslotową ale z jednym wentylatorem i połowę krótsza niż wszystkie inne konstrukcję nie wspomnę że cena sporo niższa była 1799zł a nie 2200-2400 za dwu wentylatorowe konstrukcje.
        Gigabyte GTX1070 Mini

        Skomentuj

      2. Robsonik
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-04-11 21:49

        Mam na niej stabilne 2000/2100 kreci się na 2100/2100 ale jak sie na grzeje ma taki downclocking ;-)

        Skomentuj

        1. atteru
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-04-12 08:05

          Wiesz, wynika to po prostu z tego że ludzie nie zawsze chcą mieć wielkiego kloca stojącego w pokoju (z różnych powodów, rodzina, poczucie estetyki, cokolwiek), więc dla takich ludzi jest to idealne rozwiązanie np. do microATX'a żeby komputer był jak najmniejszy a jednocześnie nadal wydajny.

          Dla przykładu mój setup: Biurko z monitorami, klawiaturą myszką, hubami mam w pokoju, wielka szpetna pucha zwana komputerem stoi w innym pomieszczeniu, a wszystkie kable mam poprowadzone w ścianie, łącznie z powerem. A dlaczego? Bo tak, bo mogę, bo nie lubię wyglądu komputera(ogólnie, a nie tylko swojej obudowy), nie jara mnie oglądanie, a już zwłaszcza słuchanie blaszaka każdego dnia, idę do niego tylko jak potrzebuję. No i jak nie patrzeć oszczędzam miejsce na biurko/w pokoju poświęcając to miejsce w pomieszczeniu które służy w sumie za składzik i wieszak na kurtki.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-04-12 10:06

            a wiesz ze dla większości ludzi nie ma znaczenia czy karta ma 5 stopni więcej czy mniej ?

            Jednoslotowe konstrukcje mieszczą się tam gdzie dwuslotowe nie mają racji bytu i nie da się ich nawet zamontować.

            Skoro jest zapotrzebowanie na rynku to znaczy ze jednak ma to sens wiec po co te wywody?

            Skomentuj

  8. Marucins
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-12 18:55

    Temperatura temperaturą a co z głośnością? :)

    Skomentuj

    1. Robsonik
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-12 23:06

      Heh moja mini trochę hałasuje ;-) Pewno to coś jeszcze bardziej zważywszy na konstrukcje tego chłodzenia ;-)