Smartfony

Samsung zapomniał o czytniku microSD, ale ratuje się 128 GB pamięci wewnętrznej [AKT.]

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2015-08-17

Na szczęście nie spełni się najczarniejszy scenariusz.

Galaxy Note 5

Galaxy Note 5 bez czytnika kart microSD? Tak. Jednocześnie z maksymalnie 64 GB przestrzeni na dane? Na szczęście nie.

Niezwykle mało optymistyczny scenariusz zawisł nad głowami użytkowników po wczorajszej premierze urządzenia. Producent i tutaj zdecydował się zrezygnować z czytnika kart microSD, a jednocześnie wspomniał jedynie o dwóch wariantach nowego Note'a - z 32 i 64 GB pamięci wewnętrznej. Zapisy takie widniały też w oficjalnych kartach specyfikacji, ale ostatecznie ma być nieco inaczej.

Galaxy Note 5 oferowany będzie także w wersji trzeciej - ze 128 GB pamięci wewnętrznej. Potwierdzają to już zresztą wybrani amerykańscy sprzedawcy, którzy jako pierwsi oferować mają omawiane urządzenie.

Nie jest tajemnicą, iż przedstawiciele serii Galaxy Note to urządzenia służące nie tylko do komunikacji, ale będące często także narzędziem pracy w związku z czym użytkownikom bardzo zależy na sporej ilości miejsca na różnego rodzaju pliki. Dla wielu, w obliczu braku czytnika kart microSD, najbogatszy wariant może okazać się jedynym słusznym wyborem.

Identycznie wygląda sytuacja z Galaxy S6 Edge Plus, który również ma być oferowany docelowo w 3 wersjach.

AKTUALIZACJA - 17.08.2015

Niestety wygląda na to, że na nadziejach się skończy. Portal The Verge poprosił producenta o oficjalny komentarz. Ten w krótkiej informacji zwrotnej stwierdził, że zapisy dotyczące wersji ze 128 GB pamięci wewnętrznej są błędne i wkrótce znikną. Na ten moment nie ma planów wprowadzenia do sprzedaży tego typu propozycji. Zarówno Galaxy Note 5 jak i Galaxy S6 Edge Plus oferowane będą w wersjach z 32 i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Źródło: samsung, The Verge

marketplace

Komentarze

25
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nieważne ile ma się pamięci, i tak się to zapełni. Jeszcze 5 lat temu w nowym komputerze miałem 500 GB i myślałem że to dużo. Teraz mam 2,2 TB, a wolnego miejsca ok 200 GB. W poprzednim telefonie spokojnie wystarczyło mi 16 GB, a teraz systemowe 16 GB i karta 64 GB powoli się zapełnia :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Własnie dlatego uwielbiam mojego Note 4 z kartą 128 GB. Świetny kombajn multimedialny i do tego robi mi za dysk przenośny który zawsze mam przy sobie i mogę gdzie i kiedy chce sprawdzić na nim dane bez potrzeby posiadania PC'ta...

  Po za tym strach się bać ceny modelu 128 GB Note'a 5...
  Zaloguj się
 • avatar
  Jak przeczytałem tytuł artykułu to wybuchłem śmiechem. ZAPOMNIAŁ. Tak samo zapomniał jak Apple. Po prostu nie chcą, żeby podnosić ceny. Każdy głupi to wie.
  Zaloguj się
 • avatar
  Zapełnienie 30GB pamięci nagrywaniem w Ultra HD w 1 dzień nie jest nierealistyczne, a przecież te filmiki to nie jedyne co się trzyma na pamięci. Karty pamięci są potrzebne i już.
 • avatar
  I tak nic nie zastąpi karty pamięci, tak ocaliłem dane gdy zgubiłem telefon na szczęście przed tym wydarzeniem zmieniłem kartę na inną, poza tym aby dostać się do pamięci urządzenia trzeba instalować sterowniki, natomiast karta pamięci działa jako urządzenie pamięci masowej i w większości Windowsów nie wymaga do działania sterowników
  Zaloguj się
 • avatar
  W europie i tak ma go ponoć nie być, a w Azji i USA to mają na tyle szybką sieć LTE-A, że 1TB chmura zastępuje lokalną pamięć.
 • avatar
  1 minuta skompresowanego filmu w 4K (30 fps-ów) to ok. 500 MB.

  1 godzina nieskompresowanego filmu w 4K (30 fps-ów) to ok. 2,9 TB.

  Po co komu możliwość nagrywania w 4K jak nie ma nawet slotu na karty microSD?
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie wiem, o co tyle szumu. Już w Note 3 różnica prędkości pomiędzy wewnętrzną pamięcią a kartą sd jest zauważalna.
  100MB/s zapis na wewnętrznej pamięci.
  Poza tym są problemy w Androidzie bez roota, taki że aplikacje nie mają dostępu do karty SD.

  Aparat zdjęcia seryjne albo jakieś nagrania 4K zapisze tylko na wewnętrznej pamięci.
  Jeśli te 128GB będzie dobrze wycenione to czemu nie.
  Jak komuś brakuje miejsca to zawsze może mieć pena z micro usb 3.0.

  Nie wiem jak do Note 4 ale do 3 kupno kart SD z prędkościami zapisu 70-100MB/s nie ma sensu bo i tak takich prędkości kontroler nie osiąga.
  Zaloguj się
 • avatar
  samsung specjalnie nie daje gniazda micro sd bo lepiej sprzedawać kilka wersji telefonu z różnymi wersjami pamięci .
  jak by było gniazdo SD to prawie każdy by kupił wersję 16 GB
  i włożył by swoje micro SD .
 • avatar
  Pierwszy raz jestem w większości w ankiecie :D