Na topie

Czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem - Samsung na „nie”, Nokia na „tak”

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: Nokia Samsung

Przynajmniej jeśli mówimy o najbliższej przyszłości. Nieoficjalne informacje na temat modeli Galaxy Note 9 i Nokia 9 sugerują odmienne plany producentów.

 • Czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem - Samsung na „nie”, Nokia na „tak”
A A

Czytnik linii papilarnych to element, który trafia do zdecydowanej większości nowych smartfonów. Od dawna mówiło się, iż z czasem zostanie on zintegrowany z ekranem, ale póki co odważnie stawia na to jedynie Vivo (Vivo X20 Plus UD czy Vivo APEX). Co z innymi producentami?

Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, Samsung w najbliższej przyszłości podobnego rozwiązania nie zastosuje. Miało ono trafić do Galaxy Note 9, ale wedle analityka Ming-Chi Kuo ostatecznie tak się nie stanie. Wprawdzie testy trwają od dawna, ale Koreańczycy mają być z nich niezadowoleni, wspomina się o kilku problemach technologicznych. A skoro Samsung nie będzie w tym przypadku pionierem, woli poczekać i zastosować czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem dopiero w momencie, w którym jego zdaniem działać będzie idealnie.

Najwidoczniej mniejsze kłopoty napotyka podczas prac Nokia, a właściwie mające prawa do tej marki HMD Global. Od miesięcy spekuluje się na temat modelu Nokia 9, który w najbliższych miesiącach doczekać powinien się premiery. 5.7-calowy wyświetlacz 18:9 oferować ma tu nie tylko wąskie ramki, ale i zintegrowany czytnik linii papilarnych.

Jak już zaznaczyliśmy, są to informacje nieoficjalne, ale jeśli powyższy scenariusz doczeka się realizacji to chyba mało kto będzie zaskoczony.

Źródło: sammobile, phonearena, steemkr (foto)

Odsłon: 3783 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij

Smartfony w marketplace

   1. kokosnh
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-03-12 15:11

    Jesteś pewien że widać, sensor jest umieszczony całkowicie za ekranem i patrzy przez panel OLED więc nie powinno być widać nic, bo nie ma żadnej fizycznej ingerencji w ekran.
    Nie miałem w rękach jeszcze tego typu urządzenia, ale zdaje mi się że to konkurencyjne rozwiązania było widać i o tym myślisz.

    Skomentuj

     1. kokosnh
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-03-13 21:48

      Hmm czyli widać go pod ekranem, patrząc przez wyłączony panel OLED (no bo przepuszcza światło), według mnie nie jest to żadna wada, chyba że używamy telefonu jako lusterka.

      Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!