Na topie

Galaxy S10 ma wyświetlacz lepszy od każdego innego smartfona

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Samsung Galaxy Producenci: Samsung

DisplayMate Technologies wyróżniło wyświetlacz zastosowany w Galaxy S10 najwyższą oceną w historii tego badania - „celujący A+”. Co wpływa na tak wysoką ocenę?

  • Galaxy S10 ma wyświetlacz lepszy od każdego innego smartfona
A A

Jeśli jednym z najważniejszych elementów specyfikacji smartfona jest dla Was jego wyświetlacz to nie powinniście narzekać na Galaxy S10. Mało tego. Wedle DisplayMate Technologies lepszej propozycji pod względem jakości wyświetlacza na ten moment nie znajdziecie.

DisplayMate Technologies wyróżniło wyświetlacz zastosowany w Galaxy S10 najwyższą oceną w historii tego badania - „celujący A+”. Podczas testów najnowszy flagowiec koreańskiego producenta ustanowił kilka rekordów i zdaniem DisplayMate to „najwierniejszy pod względem kolorystycznym wyświetlacz, jaki kiedykolwiek przetestowaliśmy, [i] prawie na pewno znacznie lepszy niż wyświetlacz w Twoim smartfonie, telewizorze 4K UHD, tablecie, laptopie i monitorze komputera”. Co wpływa na tak wysoką ocenę?

Wyświetlacz Galaxy S10 jest jaśniejszy od wyświetlaczy z innych smartfonów. Jego szczytowa luminancja wynosi 1215 nitów. Dzięki temu można liczyć na wyraźny obraz w każdych warunkach, np. w bezpośrednim świetle słonecznym. Mimo tego jest on także bardziej energooszczędny. Względna efektywność energetyczna wyświetlacza w Galaxy S10 wynosi 1,54 W (w porównaniu do 1,7 W w przypadku wyświetlacza Galaxy S9).

Nie bez znaczenia jest też obsługa HDR10+. Dzięki temu zapewnia on rekordową wierność kolorów, która według raportu DisplayMate „praktycznie nie odbiega od ideału”. Uzyskana przez Galaxy S10 wartość 0,4 JNCD (Just Noticeable Color Difference) pod względem wyświetlanej gamy kolorów DCI-P3 stanowi wyraźną poprawę w stosunku do wartości JNCD na poziomie 0,7 osiągniętej w Galaxy S9.

Względem Galaxy S9 udało się zadbać również o obniżenie emisji światła niebieskiego (o 42%). Zostało to docenione przez TÜV Rheinland, niemiecką jednostkę badawczą, certyfikatem „Eye Comfort”. Podczas gdy konwencjonalne panele OLED dla smartfonów emitują około 12% niebieskiego światła, panele Galaxy S10 emitują go zaledwie 7%.

Więcej informacji o Galaxy S10 znajdziecie w naszym artykule przedstawiającym pierwsze wrażenia po krótkim użytkowaniu smartfona.

Źródło: samsung

Odsłon: 10826 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij

Zobacz podobne

  1. levusek1992
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-03-07 15:13

    Od zawsze ekrany w samsungach mi się najbardziej podobały. Dlatego też kolejny telefon to będzie S8 albo S9

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-03-07 15:47

      w rozwiązaniach VR wyświetlacz jest niesamowicie ważny. ale do zwykłego użytku ?????? szkoda przepłacać 3 kafle.

      Skomentuj

      1. awesome1337
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2019-03-07 17:31

        samsung to nie tylko dobry ekran
        seria Galaxy S to są najlepsze androidy na rynku już od wielu lat

        Skomentuj

        1. bullseye
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2019-03-07 20:44

          Nom, chyba dają najwięcej preinstalowanego syfu którego niczym poza rootem się nie da usunąć :D

          Skomentuj

          1. awesome1337
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2019-03-07 21:32

            chyba nie miałeś dawno ich telefonu w ręce

            Skomentuj

          2. Po1nter
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-08 10:50

            Mogę się z tym zgodzić jeśli mówimy o Galaxy S8 w górę.
            Poniżej, zapychany chłamem do tego z najcięższą nakładką na telefon. Takiego np. Samsunga Galaxy S10 z czystym androidem brałbym jak rolnik dotacje. A tak zasadniczo nie lubię telefonów z Androidem które mają nakładki producentów, a takowych rozwiązań we flagowcach praktycznie brak.

            Skomentuj Historia edycji

          3. Tomasz Słowik
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-08 12:51

            Da się to usunąć bez roota przez ADB (apki zostaną w pamięci, ale przestaną być widoczne w systemie). Sam tak robię, bo po aktualizacji systemu w S8 straciłem możliwość odblokowania bootloadera i o roocie mogę zapomnieć.

            Skomentuj

    2. raffal81
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-07 15:58

      Ja od momentu kupienia Samsunga Galaxy s pierwszej generacji zakochałem się w ich wyświetlaczach. Później S3, S4,S6 a teraz S8. Szukałem coś na zmianę, ale jak brałem w rękę jakiś telefon, to tak czegoś mi w obrazie brakowało, a naprawdę chciałem porzucić samsunga, no ale na razie chyba jestem do niego zmuszony :D

      Skomentuj

      1. andriejew
        Oceń komentarz:

        -8    

        Opublikowano: 2019-03-07 16:16

        czego ci brakowało? Chyba rozumu!

        Skomentuj

  2. larson
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-03-07 15:16

    tylko pytanie jak się ubije wyświetlacz ile trzeba becalować

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-03-07 15:52

      pewnie za naprawę chrupkiego szkła śpiewają połowę ceny nówki :)

      Skomentuj

    2. awesome1337
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-03-07 17:32

      w czasie gwarancji za free, nawet jak upuscisz

      Skomentuj

      1. Tomasz Słowik
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2019-03-07 19:20

        Samsung screen care obowiązuje tylko przez 3 miesiące, więc nie jest to prawda.

        Skomentuj

        1. awesome1337
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-03-07 20:28

          ja co prawda nie mam z tym problemu ale moja siostra notorycznie uwala telefonu (mimo obudowy, nie mam pojecia jak to robi) i nigdy nie miała problemu z wymiana ekranu w całym czasie trwania gwarancji, za darmo oczywiście

          Skomentuj

          1. Tomasz Słowik
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-07 23:33

            To ma szczęście albo potrafi się do nich ładnie uśmiechnąć, bo teoretycznie mają prawo odmówić takiej naprawy. Co innego, gdy masz tego Samsung care czy jak to tam się zowie, wtedy naprawiają niezależnie od winy użytkownika.

            Skomentuj

  3. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-03-07 15:35

    Mam wlasnie S10+ w dłoni muszę przyznac że ekran jest praktycznie "doskonały". Zwłaszcza że pierwszy raz samusng nie ustawił na standardzie ekranu w tym swoim super podkręconym, wręcz cukierkowym profilu.

    Skomentuj

  4. Tomasz Słowik
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-03-07 17:43

    Szczególnie gradient szarości musi być niesamowity i równomierność kolorów na wyświetlaczu - to zawsze były silnie strony AMOLED-ów. Oh wait...

    To samo słyszy się co roku z każdym kolejnym flagowcem Samsunga i z każdym kolejnym są te same problemy - nieprawidłowe szaroście, problemy z niemal czarnymi obiektami (które stają się po prostu czarne) i nierównomiernie wyświetlanymi kolorami na dużej powierzchni.

    Uwielbiam AMOLED-y i nie wrócę do LCD, ale to nie jest jakieś objawienie i mogliby się przestać nad nimi spuszczać, póki Samsung albo LG nie ogarną powyższych problemów. O wypalaniu nie wspominając. Oczywiście, w całym artykule DM słowo "gray" pada raz i to w zupełnie niezwiązanym z szarością kontekście.

    Skomentuj

    1. portals
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-08 11:42

      Wypalenie prawdopodobnie nie ogarną nigdy. Zostaje nadzieja w mLED.

      Skomentuj

  5. Carius
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-03-08 07:42

    Jeżeli ktoś narzekał na aparaty wycięte w wyświetlaczu, to chyba nie widział telefonu na żywo.
    Sam z ciekawości poszedłem do sklepu wziąć S10+ do ręki i muszę przyznać, że w porównaniu do filmików w internecie, samo wcięcie wydaje się dużo mniejsze i dyskretne.

    Co do wyświetlacza, podobnie jak w poprzednich modelach serii S, jest pięknie i nie zamieniłbym takiego odwzorowania barw na żadne inne.

    Myślę, że za 2 lata taki podstawowy S10+ będzie w zasięgu portfela jak dzisiaj S8 i wtedy będzie świetnym rozwiązaniem na średnią półkę cenową.

    Skomentuj

      1. awesome1337
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-03-08 12:22

        >Przydałaby się programowa opcja ograniczenia full screena tak jak masz przy notchu.

        przecież włąsnie tak to działa lol, odpalasz cos w fullscreen jak youtube i masz czarny pasek ucinajacy ekran

        Skomentuj

  6. portals
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-08 09:39

    Zobaczymy jak z wypalaniem ekranu.

    Skomentuj

  7. Pankracy666
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-08 12:20

    W telewizorach ze średniej półki 6-8 tys zł ciężko im zrobić wysoką jasność aby HDR ładnie wyglądało a w panewie 6 calowej już nie.

    F. logic.

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-08 12:23

      no to wlasnie logiczne, im mniejszy panel tym latwiej go zrobic i w wysokiej jakości

      Skomentuj

  8. HardCorak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-08 13:04

    Wyświetlacz bardzo dobry ale niestety zostaje jeszcze ta jedna wada czyli przekłamane kolory patrząc pod kątem = praktycznie zawsze zagięte krawędzie wyświetlacza będą miały przekłamane kolory patrząc na wprost.

    Skomentuj

    1. drfrank3nstein
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-09 19:03

      Miałeś kiedyś w rękach telefon z OLED? Obraz zmienia się dopiero przy kącie krytycznym dla szkła (kiedy widać głównie odbicie).