Na topie

Galaxy S9+ nowym królem mobilnej fotografii, przynajmniej wedle DxOMark Mobile

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Foto Smartfony Tematyka: fotografia smartfonowa Samsung Galaxy Producenci: Samsung

Wyposażony w podwójny aparat, Galaxy S9+ zdobył w teście DxOMark Mobile aż 99 punktów. Dzięki temu wyprzedził dotychczasowego lidera, czyli Google Pixel 2.

  • Galaxy S9+ nowym królem mobilnej fotografii, przynajmniej wedle DxOMark Mobile
A A

Samsung mocno akcentuje możliwości aparatów zastosowanych w smartfonach Galaxy S9 i Galaxy S9+. Zwłaszcza w drugim z wymienionych, który ma w tej kwestii nieco więcej do zaoferowania. Wedle DxOMark Mobile to właśnie Galaxy S9+ jest obecnie królem mobilnej fotografii.

Na początek krótkie przypomnienie. Producent wyposażył Galaxy S9+ w podwójny aparat - 12 Mpix Dual Pixel (f/1.5 - f/2.4) oraz teleobiektyw 12 Mpix (f/2.4). Warto przy tym zaznaczyć, iż w obydwu zastosował OIS. Smartfon umożliwia rejestrowanie wideo w 4K i 60 fps oraz w trybie super-slow-motion, czyli 720p i 960 fps.

W praktyce pozwoliło to uzyskać wynik 99 punktów i tym samym Galaxy S9+ został nowym liderem DxOMark Mobile. Wcześniej był nim Google Pixel 2 z 98 punktami.

Galaxy S9 Plus DxOMark Mobile

Tak wysoka nota to zasługa przede wszystkim zdjęć. Wedle DxOMark Mobile, ich jakość wypada bardzo dobrze niezależnie od oświetlenia. Do największych pozytywów zaliczono też szybki i dokładny autofokus oraz reprodukcję kolorów. Pozytywne wrażenie robić mają również zdjęcia wykonane z wykorzystaniem zoomu. W kontekście wideo tak dobrze już nie jest (tu nieco lepiej wypadał przywoływany Google Pixel 2). Głównie z powodu utraty drobnych szczegółów i efektu mory.

I można oczywiście nadmienić, iż dla niektórych DxOMark Mobile nie jest wyznacznikiem, ale wciąż nie brakuje osób, które przywiązują do niego wagę. Możliwości fotograficzne Galaxy S9+ sprawdzimy także my. Zanim pojawi się pełna recenzja zapoznać możecie się z pierwszymi wrażeniami.

Źródło: dxomark

Odsłon: 6236 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij

Smartfony w marketplace

    1. hex3n
      Oceń komentarz:

      -16    

      Opublikowano: 2018-03-04 13:27

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Dzięki kubito. Twój link jest o wiele ciekawszy niż te bzdury z newsa :)

      Skomentuj

      1. Finear
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2018-03-04 14:15

        promowanie szarej strefy jest ciekawsze?

        Skomentuj

    2. kokosnh
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2018-03-04 14:35

      Przecież DIRT 3 był za darmo...

      Skomentuj

      1. Sharimsejn
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-03-05 06:10

        Dokładnie. W dodatku complete edition xd

        Skomentuj Historia edycji

  1. r_e_s_e_t
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-03-04 13:53

    Ciekawa jak taki aparat wypada w porównaniu do taniej lustrzanki?

    Skomentuj

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-03-04 17:49

      Nijak, zdjęcia są okropnie odszumione i pozbawione detali, znaczy się zamiast szczegółów jest budyń z mydłem. W porównaniu do dzisiejszej lustrzanki jest przepaść, którą zmniejsza jedynie znaczące zmniejszenie rozdzielczości, co najmniej dwukrotne.

      PS. Nie wiem skąd minusy, kogoś boli, że jego "wspaniały" i nowy smartfon jest dużo gorszy od lustrzanki sprzed wielu lat? Żenada...

      Skomentuj Historia edycji

      1. Finear
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-03-04 18:45

        >PS. Nie wiem skąd minusy, kogoś boli, że jego "wspaniały" i nowy smartfon jest dużo gorszy od lustrzanki sprzed wielu lat? Żenada...

        myślę że to raczej kwestia

        ciekawe jak ten rower wypada w porównaniu z samochodem?


        no nijak

        Skomentuj

      2. eltra
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-03-04 19:15

        Hmmm ja powiem tak znam ludzi którzy zrezygnowali już zupełnie z aparatów jak urządzeń samodzielnych na rzecz aparatów w smartfonach już są na tyle zaawansowane że dla zwykłego Kowalskiego taka jakość zdjęć z s7 s8 czy teraz z s9 jest aż nazbyt wystarczająca... I powiedzmy sobie jasno komu potrzeba teraz lepszego aparatu od tego co jest w s9 ? Ale tak naprawdę?

        Skomentuj

  2. mbe13
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2018-03-04 22:19

    Według tego bencha Lumia 1020 (41MPx aparat) ma 29 punktów... Kpina. L1020 zjada wszystkie aparaty.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-03-04 23:07

      i co uważasz ze tylko MP wpływają na jakość aparatu?

      Skomentuj

    2. eltra
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-03-12 20:53

      Tym tokiem myślenia to w sumie nawet aparatu z segmentu profesjonalnego wymiekaja :P bo rzadko pewnie który ma 41 pixow Lumia wymiata ! :D

      Skomentuj

  3. wilcze_stado
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-05 08:10

    Po raz kolejny ocena swoje, a zdjęcia przykładowe swoje - póki co według mnie najlepsze zdjęcia robią pixel 2 i u11.

    Skomentuj

  4. zine5
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-05 17:42

    do noki 808 i l 1020 i tak mu daleko ... ;P a ta stronka dxomark jest sponsorowana :P!