Na topie

Polska, Czechy i Rumunia zmierzą się w modowaniu komputerów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Kategoria: Komputery Tematyka: modding Producenci: Nvidia

Starcie będzie prowadzone w ramach inicjatywy GeForce Garage: Destiny of Titans, a postępy prac będzie można śledzić w relacji na żywo.

 • Polska, Czechy i Rumunia zmierzą się w modowaniu komputerów
A A

Już za tydzień rusza kolejne wydarzenie Nvidii z serii GeForce Garage. Zawodnicy z trzech krajów zajmujący się modowaniem komputerów, czyli działaniami podnoszącymi walory estetyczne i usprawniającymi ich wydajność, zmierzą się na scenie ESL Arena w Katowicach, by stworzyć unikalne maszyny, dla których inspiracją będzie gra Destiny 2.

Poszczególne kraje będą reprezentowane przez weteranów w tej dziedzinie. Kapitanem polskiej drużyny jest Staszek „Tips” Wiertelak, trzydziestoletni artysta i twórca z Poznania, miłośnik gier komputerowych i wielki fan filmów, znany z takich projektów jak Tron dla Gracza. Wspierał go będzie pasjonat overclockingu, Jarek „Blackwhite” Arczyński. Podczas poprzednich zawodów stworzyli oni wyjątkowa maszynę opartą o stalowy profil, mającą wiele elementów ruchomych i wyglądającą diametralnie inaczej niż pierwotny komputer. Przedstawiciele Rumunii to Tudor „Monstru” Bădică oraz George „Papa Jock” Poteca, a Czechów reprezentować będą Filip Karel oraz Josef „PKBO” Dvořák.

GeForce Garage

Zawodnicy tworząc od zera nowe konfiguracje wykorzystają najnowocześniejsze komponenty w tym obudowy Fractal Design, zasilacze Seasonic, pamięci G.Skill, nośniki SSD Samsung czy chłodzenie wodne EKWB oraz wykorzystają narzędzia firmy Stanley Black & Decker. Bazą komputerów będą płyty główne Gigabyte Aorus i karty graficzne Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji identyczne komponenty składające się na gotowy komputer oraz dodatkowo materiały dostępne w każdym sklepie z artykułami do majsterkowania. Technika pracy jest dowolna, ale należy spodziewać się wykorzystania wycinarek, szlifierek, spawarek czy innych urządzeń znanych z przydomowych garaży.

Impreza rozpocznie się 3 października o godzinie 19:00 i potrwa dokładnie 24 godziny. Postępy prac będzie można śledzić na kanale Twitch i w serwisie YouTube oraz oglądając komentowane wejścia na żywo na Facebooku.

GeForce Garage

To drugie wydarzenie z tego cyklu, podczas którego zadebiutuje czeska ekipa. Poprzednie starcie zawodników z Polski i Rumunii w marcu tego roku śledziło na żywo (poprzez serwisy YouTube, Twitch i Facebook Live) ponad 200 tysięcy ludzi. Były to pierwsze tego typu międzynarodowe zawody, które w całości były transmitowane przez platformy społecznościowe. To wyraźny trend pokazujący, że wydarzenia kierowane do młodych osób odbywają się często tylko w mediach elektronicznych, które jeszcze całkowicie nie zastępują, ale na pewno mocno rywalizują z tradycyjnymi środkami przekazu. Tego typu przedsięwzięcia to doskonała okazja dla fanów moddingu, aby na własne oczy poznać poszczególne etapy działań i techniki użyte podczas prac wykończeniowych.

Źródło: Nvidia

Odsłon: 3782 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Komputery w marketplace

 1. mutissj
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-09-26 15:11

  Łysy z brazzers będzie !

  Skomentuj

 2. xchaotic
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-09-26 22:01

  Co oni potem robia z takim komputerem?

  Skomentuj

 3. AlexBe
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-09-27 08:43

  Czy jak przeczytałem że "zmierzą się w mordowaniu komputerów" to powinienem już się leczyć ?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!