Na topie

George Romero - ojciec filmów o zombie nie żyje

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Gry Ciekawostki Tematyka: Film

George Romero i jego saga o żywych trupach dała początek modzie na zombie, która trwa do dzisiaj i pewnie długo jeszcze będzie trwać.

George Romero - ojciec filmów o zombie nie żyje

A A

Resident Evil, Left 4 Dead, Dying Light, Dead Island, Dead Rising, State of Decay… – to tylko kilka gier i serii, które nie powstałyby, a jeśli już, to wyglądałyby zupełnie inaczej, gdyby nie George Romero – słynny reżyser i scenarzysta, który zasłynął dzięki filmowi Noc żywych trupów, dającemu początek zupełnie nowemu gatunkowi filmów (a z czasem i gier) o zombie. Z rana dotarła do nas smutna wiadomość, że twórca nie żyje.

Wiadomość o śmierci reżysera została przekazane przez jego rodzinę. Poinformowała ona, że 77-latek przegrał „krótką, ale zaciętą walkę z rakiem płuc”. Jego wkład w historię branży rozrywkowej na zawsze jednak pozostanie żywy.

Choć zombie pojawiały się już wcześniej w grach i filmach, to dopiero Noc żywych trupów z 1968 roku sprawiła, że rozpoczęła się trwająca do dziś moda na nieumarłych polujących na ludzi. George Romero nie bez powodu jest więc nazywany „ojcem gatunku”.

Romero wyreżyserował 16 filmów i napisał 21 scenariuszy. Był też autorem komiksów, mężem i ojcem trójki dzieci. Karierę oficjalnie zakończył sześć lat temu, ale trzy dni przed swoją śmiercią zapowiedział Road of the Dead, które miało być „Szybkimi i wściekłymi z zombiakami”. Teraz przyszłość filmu jest niepewna.

Źródło: Variety, The Guardian, Indian Express

Odsłon: 1737 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. darioz
  Oceń komentarz:

  -11    

  Opublikowano: 2017-07-17 12:04

  Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

  Codziennie umierają ludzie! Każdy z nas wcześniej czy później spotka się z Bogiem a wtedy pieniądze, sława nie będą się już liczyć wcale!

  Skomentuj

  1. Michał 06
   Oceń komentarz:

   -5    

   Opublikowano: 2017-07-17 12:16

   widzę -3 ateistów :(

   Skomentuj Historia edycji

   1. Satanski
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-07-17 12:33

    A pośrodku tego morza obłędu, Darioz, obrońca wiary i duma znających prawdę :-D

    Skomentuj

   2. darioz
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-07-17 16:30

    Jest już 8:) Oj się zdziwią jak przyjdzie im zamknąć oczy na zawsze!
    Ateiści to najczęściej młodzi buntownicy którzy myślą że będą wiecznie młodzi i piękni. Dopiero po latach jak patrzą na swoje stare zdjęcia w smartfonach to się przekonują że już mają zmarszczki, mniej włosów na głowie, które w dodatku zrobiły się siwe, mają protezy zamiast zębów, problemy z najmniejszymi nawet przeziębienbiami, często ich atakują różne bóle, słabiej widzą i słyszą i wtedy najczęściej przepraszają się z Bogiem bo wiedzą że już nieuchronne nadchodzi i nie będą wstanie tego powstrzymać. Zaczynają chodzić do kościoła, codziennie się modlić, po 40 a nawet więcej latach idą do księdza sie wyspowiadać.
    Niektórzy próbują walczyć ze starością łykając ''cudowne'' odmładzające tabletki, masują się maściami przeciwstarzeniowymi a ci co mają pieniądze wstrzykują sobie botoks. Jednak są to czynności które co najwyżej odsuwają w czasie efekty starzenia.
    Jednak ten najpiękniejszy dzień w naszym życiu w którym trzeba się pożegnać z rodziną, znajomymi, sąsiadami nie jest dniem ostatecznym, ponieważ otwiera nowy rozdział. Spotkanie naszych dusz z Bogiem i początek nowego wiecznego życia tam w niebie.
    Jeśli pan Romero był prywatnie dobrym chrześcijaninem w swoim krótkim ziemskim życiu to możecie być pewni że patrzy teraz na nas z góry i modli się o nasze dusze aby nie zabłądziły i nie wpadły w ręce szatana.

    Skomentuj

     1. darioz
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-17 20:14

      Wieżę w Boga Wszechmogącego i to mi wystarczy! Pokój bracie! Będę się za ciebie modlił!

      Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!