Na topie

Gigabyte prezentuje płytę do koparek kryptowalut - obsłuży 12x GPU

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Płyty główne

Gigabyte GA-B250-FinTech to konstrukcja zaprojektowana typowo z myślą o koparkach kryptowalut. Niebawem ma ona trafić do sprzedaży.

 • Gigabyte prezentuje płytę do koparek kryptowalut - obsłuży 12x GPU
A A

Koparki kryptowalut nadal cieszą się sporą popularnością, więc producenci wychodzą naprzeciw zainteresowanym i przygotowują specjalne płyty główne do budowy takich konstrukcji. Firma Gigabyte zaprezentowała na targach CES 2018 model GA-B250-FinTech, który z pewnością spotka się z zainteresowaniem entuzjastów.

Model GA-B250-FinTech współpracuje z procesorami Intel Skylake i Kaby Lake pod gniazdo LGA 1151. Dla pamięci operacyjnej przeznaczono cztery banki DDR4 DIMM, natomiast dla dysków sześć gniazd SATA 6 Gb/s.

Gigabyte GA-B250-FinTech

Głównym wyróżnikiem płyty jest bogatszy zestaw złączy dla kart rozszerzeń – do dyspozycji oddano jedno PCI-Express 3.0 x16 i jedenaście PCI-Express 3.0 x1, więc na płycie można zainstalować maksymalnie dwanaście kart graficznych (przy użyciu riserów).

Gigabyte GA-B250-FinTech

Nie zapomniano też o doprowadzeniu dodatkowego zasilania. Oprócz standardowych gniazdek ATX12V i EPS12V, producent przewidział możliwość podpięcia dwóch wtyczek MOLEX (co sprawdzi się przy większej liczbie kart graficznych).

Gigabyte GA-B250-FinTech

Według informacji z targów CES 2018, płyta niebawem trafi do sprzedaży, a jej cena ma wynosić około 150 dolarów. Wcześniej podobne konstrukcje zaprezentowały firmy ASRock, ASUS i Biostar.

Źródło: BenchLife

Odsłon: 6125 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. sambaverde
  Oceń komentarz:

  -3    

  Opublikowano: 2018-01-09 17:23

  Pomysł, by waluta miała parytet jedynie w wierze i oczekiwaniach rynku był genialny :) Troszkę jak gra w pokera. Ciekawe kto pierwszy zawoła "Sprawdzam!"? :D

  Skomentuj

  1. GLI75
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2018-01-09 18:47

   Cały czas używamy pieniądza opartego na wierze:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieni%C4%85dz_fiducjarny

   Kryptowaluty jedynie omijają monopol banków centralnych, ale przez to są bardziej narażone na "spekulację". Przynajmniej nie można ich dodrukować, czyli namnożyć "pustego pieniądza", który de facto pomniejsza wartość już posiadanych pieniędzy... :>

   Skomentuj

   1. Michał 06
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-09 20:14

    Można z tego nawet wywnioskować po dłuższym zastanowieniu że jeśli wartość pieniądza jest zależna od osoby trzeciej to ów pieniądz nie jest w pełni twój ;)

    Skomentuj

    1. GLI75
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2018-01-10 12:34

     Wartość srebra, złota czy platyny też jest zależna od osób trzecich... :>

     Skomentuj

   2. sambaverde
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-10 13:07

    Czyżby? Przecież nie masz zamkniętej i skończonej ilości tych "coś tam" coinów. Przecież już były zmiany algorytmów. Kopacze wciąż "dodrukowują" pieniądz, który nie ma odzwierciedlenia w realnych dobrach, bo niby co reprezentuje? Zużyty prąd, amortyzację sprzętu, roboczogodzinę kopacza? Przecież tego już nie ma. Zostało zużyte w procesie produkcji tej kryptowaluty. Poświęciłeś zasoby, żeby zdobyć cyferkę w pliku. Czyli realnie masz nic.
    Prawdziwy pieniądz reprezentuje realną wartość - np. sztabkę platyny, którą można do czegoś wykorzystać. Nawet jeśli nie ma pokrycia w kruszcu, reprezentuje np. ułamek wartości kraju który go emituje - czyli np. jego zasoby naturalne czy ludzkie, które można w każdej chwili wykorzystać.
    Wszelkiej maści wirtualne coiny nie mają absolutnie, żadnego pokrycia - żadnego! To jest po prostu wirtualna gra hazardowa. Nic więcej :)

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!