Na topie

Gigabyte przedstawia najmniejszą na świecie kartę GeForce GTX 1080

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Model GeForce GTX 1080 Mini ITX to najmniejsza tego typu konstrukcja dostępna na rynku - w sam raz do budowy miniaturowych i wydajnych komputerów.

  • Gigabyte przedstawia najmniejszą na świecie kartę GeForce GTX 1080
A A

GeForce GTX 1080 zadebiutował na rynku dobry rok temu, ale to nadal jedna z najwydajniejszych kart graficznych. Firma Gigabyte przygotowała więc kolejną wersję 1080-tki, ale tym razem przeznaczoną do budowy miniaturowych komputerów do grania.

GeForce GTX 1080 Mini ITX 8G, bo właśnie o nim mowa, wykorzystuje niestandardowy projekt płytki drukowanej, na którym udało się zmieścić procesor graficzny Pascal GP104 z 2560 rdzeniami CUDA oraz 8 GB pamięci GDDR5X 256-bit.

Mimo pomniejszonych rozmiarów, producent zdecydował się nawet na lekkie podkręcenie zegarów rdzenia – zamiast 1607/1733 MHz pracuje on z częstotliwością 1632/1771 MHz (pamięć wideo ma standardowe 10 010 MHz).

Gigabyte GeForce GTX 1080 Mini ITX 8G

Do chłodzenia konstrukcji wykorzystano autorski cooler, który wykorzystuje aluminiowy radiator, trzy miedziane ciepłowody i 90-milimetrowy wentylator. Całość ma zaledwie 16,9 cm długości, a zatem bez problemu zmieści się nawet w mniejszych obudowach typu ITX (dla porównania referencyjna wersja 1080-tki ma aż 26,7 cm długości).

Gigabyte GeForce GTX 1080 Mini ITX 8G

Na śledziu wyprowadzono standardowy zestaw wyjść wideo (tj. DVI-D, HDMI 2.0b i 3x DisplayPort 1.4). Dodatkowe zasilanie doprowadza 8-pinowe gniazdo, a producent zaleca zastosowanie zasilacza co najmniej o mocy 500 W.

Specyfikacja karty Gigabyte GeForce GTX 1080 Mini ITX 8G:

  • układ graficzny: Nvidia Pascal GP104
  • procesory strumieniowe: 2560
  • taktowanie rdzenia: 1632/1771 MHz
  • pamięć wideo: 8 GB GDDR5X 256-bit
  • taktowanie pamięci: 10010 MHz
  • złącze zasilające: 8-pin
  • wyjścia wideo: DVI-D, HDMI 2.0b, 3x mini-DisplayPort 1.4
  • chłodzenie: autorskie (2-slotowe)

Producent jeszcze nie ujawnił ceny opisywanej konstrukcji. Warto jednak wspomnieć, że jakiś czas temu swoją koncepcję kompaktowego GeForce’a GTX 1080 zaprezentowała też firma Zotac (jest ona jednak ciut dłuższa od modelu firmy Gigabyte).

Przy okazji zerknijcie na nasze zestawienie polecanych kart graficznych w formacie ITX.

Źródło: Gigabyte

Odsłon: 9868 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. trciacho
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2017-09-02 20:21

    "Mały ale wariat?" i proszę nie karmić trolla "Konsole Rzondzom"

    Skomentuj

      1. kero8
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2017-09-02 22:08

        Przynieś mi swój to go chętnie zbadam :)

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-09-02 22:21

          pod mikroszkopem ? :D

          Skomentuj

          1. mutissj
            Oceń komentarz:

            -6    

            Opublikowano: 2017-09-03 00:17

            pewnie pamieć okroili i karta ma :

            7,0GB szybkiej pamięci + wolnej 1,0GB

            Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-05 12:56

      i niech sobie konsole żondzom :) mi się konsol odechciało, wystarczy mi kwartalny haracz ok. 80zł za wjazd do neta. przecież ja za neta zapłaciłem swojemu dostawcy. o co chodzi???? zostaję przy blaszaku. - kompletnie obrażony posiadacz xbox360 i to z kijnektem.

      Skomentuj

  2. hex3n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-02 20:41

    Cena będzie na poziomie $500.

    Skomentuj

    1. sn00p
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-03 12:20

      To dość dziwne? Większość branżowych portali w Stanach przewiduje cenę na poziomie 500$ a tu sypią ci minusami! Dzieciaki don't speak English?

      Skomentuj

    1. Pardek
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-09-02 23:10

      Nie sądziłem, że od czytania komentarza można dostać zgagi.

      Skomentuj

      1. mutissj
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-09-03 10:27

        Ta tej karcie sekcje zasilania wycieli, więc nici z podkręcania, wydajność będzie na poziomie referenta.

        Skomentuj

  3. Robsonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-02 23:38

    Ja mam 1070 Mini z tej serii i naprawde nawet OC daje rade
    a byla sporo tansza niz pelnowymiarowe karty o 500-700zl

    Skomentuj

  4. lysycoprobo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-03 08:01

    Miniaturyzacja to dobra rzecz

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-03 10:16

      dziewczynie tez tak mówisz? :D

      nie moglem się oprzec :D

      Skomentuj

      1. lysycoprobo
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-09-03 14:36

        jestem gejem i mam chłopaka

        Skomentuj

        1. Fiona
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-09-04 10:06

          Brawo, Naprawdę fajna i cięta riposta.

          Kitamo - do kąta !!!

          ;P

          Skomentuj

  5. raffal81
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-03 12:15

    Najmniejsza na świecie ? a w całej drodze mlecznej ? też ?

    Skomentuj

    1. chotnik2
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-09-03 15:01

      Tego nie sugerowali, w czym problem.

      Skomentuj

  6. Franz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-03 15:39

    Czekamy teraz na odpowiedź konkurencyjną, czyli takie miniaturowe Vegi 56 i 64 od AMD.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-05 13:03

      akurat to jeszcze długo potrwa. ja za to chciałbym zobaczyć obok vegi64 czy 56, także vegę 48 czy nawet 32. bo czemu nie? powinny być sporo tańsze bo na sporo mniejszych chipach, o znacznie większym uzysku przy produkcji.

      Skomentuj

  7. frenchkiss4u
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-03 16:25

    Ciekawe jakie pamięci Hynix, Samsung czy Micron.

    Obecnie mam zotaca gtx 1070 amp extreme (na kościach samsunga) i powiem tak lepszego gtx 1070 nie ma, a widziałem już kilka. Oczywiście to chłodzenie na gigabyte również da sobie radę i karta jak znalazł do kompaktowej obudowy.

    Skomentuj

  8. ElFi_
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-04 07:55

    Dziwna sprawa, pewna firma na A mówiła, że tylko karty na pamięciach HBM można skrócić bo kostki pamięci są już w chipie graficznym, hmmmmm..... Wychodzi na to, że karty na na zwykłych pamięciach można skrócić a karty na HBM można...wydłużyć:D