Na topie

Gigabyte już ma gotową kartę GeForce RTX 2060 - mamy pierwsze zdjęcia

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kolejny przedstawiciel generacji Nvidia Turing na horyzoncie. Producenci już szykują autorskie konstrukcje.

  • Gigabyte już ma gotową kartę GeForce RTX 2060 - mamy pierwsze zdjęcia
A A

Za nami premiera topowych kart graficznych Nvidia Turing. Wiemy jednak, że w planach jest również GeForce RTX 2060 – model ze średniej półki, który szczególnie zainteresuje graczy. Swoją autorską konstrukcję ma już opracowaną firma Gigabyte.

Mowa o modelu Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB OC, w którym zastosowano 2-slotowe chłodzenie z dwoma solidnymi wentylatorami. Całość schowano pod plastikową obudową, a na rewersie laminatu umieszczono płytkę backplate.

Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB OC

Nieoficjalnie wiadomo, że na pokładzie 2060-tki znalazł się procesor graficzny Nvidia Turing TU106 w wersji z 1920 rdzeniami CUDA oraz 6 GB pamięci GDDR6 192-bit. Możemy również liczyć na fabrycznie podniesione taktowania (dokładne wartości jeszcze nie są nam znane).

Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB OC

Jeżeli chodzi o zestaw złączy, model Gigabyte dysponuje wyjściem HDMI i trzema DisplayPort, natomiast dodatkowe zasilanie doprowadza 8-pinowe gniazdo PCIe PEG. Podobnie jak w wydajniejszym modelu GeForce RTX 2070, karta nie wspiera konfiguracji SLI.

Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB OC

Cena i termin sklepowej premiery jest owiany mgłą tajemnicy. Można jednak podejrzewać, że GeForce’a RTX 2060 powitamy w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: VideoCardz

Odsłon: 4719 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. rlistek
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-12-10 23:51

    2060 i niżej to nie miałybyć czasami wciąż GTX?

    Skomentuj

    1. trojan116
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-12-11 01:04

      Pewnie chcą zostać przy nazewnictwie RTX mimo tego że te karty chyba tego nie wspierają [jeśli dobrze pamiętam to 2070 i wyżej miały mieć wsparcie nowej technologii] jeśli się mylę proszę o poprawienie, zwyczajnie nie chcą syfu z nazewnictwem

      Skomentuj

      1. kristof080
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-12-11 09:10

        RTX to nie nazwa technologii, tylko nazwa nowej serii kart graficznych..

        Skomentuj

  2. kombajn
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-12-11 07:15

    @Paweł Maziarz
    Panie majster "mamy pierwsze zdjęcia".. serio? Jak to są zdjęcia to ja jestem baletnica. Przecież na pierwszy rzut oka widać że to są zwykłe rendery a nie żadne zdjęcia.

    Skomentuj

  3. Makkk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-11 09:15

    ....czyli rzekomy następca mojej GTX1060. Ale znając, może nie tyle nVidię, co chyba już zdecydowaną większość firm produkujących elektronikę, cena będzie zapewne zbyt wysoka w stosunku do osiągów tej karty.

    Mogliby dać w finalnym produkcie nieco więcej pamięci. Tak 8GB byłoby ok. 2060 na pewno będzie już dla tych, co będą chcieli pograć w 4K.

    Skomentuj Historia edycji

    1. JanuszJestem
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-11 09:52

      Zapomnij o 4K na 2060. Jak ona ma tyle samo CUDów co 1070 to może za sprawą wyższego taktowania będzie ciut wydajniejsza. A 1070 ani 1070Ti nie nadają się do 4k. Ba nawet 1080 w niewielu tytułach to ogarnie.

      Skomentuj

    2. awesome1337
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-11 10:03

      no do 8k od razu

      skoro 1060 starcza max do 1080p i to nie w każdej grze na ultra to niby jak 2060 miała by zrobić nagle 4k??

      Skomentuj

  4. fitgame
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-11 12:51

    Patrząc na ceny 2070 to tego wycenią na jakieś 1700-1800zł. Aż strach myśleć w jakiej cenie będzie 2050. Pewnie z 1000zł, jak nie lepiej. Trzeba będzie zejść próg niżej. Kiedyś się skończy na tym, że przerzucę się na planszówki, albo zacznę więcej czytać książek.

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-12-11 13:11

      albo po prostu kup karta na która pozwala ci budżet a nie patrz na to jak sie nazywa?

      chyba liczy sie wydajnosc a nie to czy to jest rtx 2060 czy gtx 1070

      Skomentuj

  5. majster klepka
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-11 17:30

    No no super !!! Właśnie spłacam raty za mojego GTX 1060 :) Ehh znowu będzie się trzeba w raty wpakować hihi :)

    Skomentuj

    1. yarwa
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-12-11 22:54

      Na cholerę. 1060 to dobra karta i jeszcze spokojnie starczy. 2060 będzie dwa razy od niej droższa, myślę że około 2000 będzie kosztować. Byłoby miło, jakby dali cenę 1600, ale wątpię.

      Skomentuj

  6. Kooteks
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-12-12 00:23

    No tak, karta ze średniego segmentu i cena pewnie powyżej 2 tys.... To jeżeli wyjdzie RTX 2050 to będzie pewnie około tysiąca :D Rozumiem że postęp i te sprawy no ale jak tak dalej pójdzie to za 3-4 generacje za kartę z niskiego segmentu będziemy płacić ponad 2 tysiące :D