Na topie

Gigabyte (w końcu) przedstawia autorską wersję Radeona RX Vega 56

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: AMD Radeon AMD Vega Producenci: Gigabyte

Gigabyte Radeon RX Vega 56 Gaming OC 8G wyróżnia się autorskim chłodzeniem i lekko podkręconymi zegarami. Dobra propozycja dla entuzjastów?

  • Gigabyte (w końcu) przedstawia autorską wersję Radeona RX Vega 56
A A

Jakiś czas temu pisaliśmy o karcie Gigabyte Radeon RX Vega 64 Gaming OC 8G. Producent właśnie zaprezentował jej słabszy odpowiednim z na bazie Radeona RX Vega 56 – poznajcie model Radeon RX Vega 56 Gaming OC 8G.

Nowa karta na pierwszy rzut oka nie różni się od wydajniejszego odpowiednika. Nadal mamy do czynienia z 3-slotową konstrukcją, która wykorzystuje autorskie chłodzenie WindForce 2X – konstrukcja ta działa w trybie półpasywnym, więc powinna też charakteryzować się wysoką kulturą pracy.

Gigabyte Radeon RX Vega 56 Gaming OC 8G

Producent zastosował tutaj solidny radiator, kilka ciepłowodów, a do tego jeszcze dwa 100-milimetrowe wentylatory obracające się w przeciwnych kierunkach. Całość schowano pod efektowną, czarno-pomarańczową obudową, a z tyłu umieszczono płytkę backplate z dodatkowym ciepłowodem.

Gigabyte Radeon RX Vega 56 Gaming OC 8G

Gigabyte Radeon RX Vega 56 Gaming OC 8G

Model Gaming OC wykorzystuje powiększoną płytkę drukowaną, na której znalazł się rdzeń Vega 10 XL z 3584 procesorami strumieniowymi – jego taktowanie podniesiono ze standardowych 1156/1471 MHz do 1170/1501 MHz. Oprócz tego udostępniono 8 GB pamięci HBM2 2048-bit o standardowym taktowaniu (tj. 1600 MHz).

Gigabyte Radeon RX Vega 56 Gaming OC 8G

Jeżeli chodzi o złącza wideo, do dyspozycji oddano po trzy wyjścia HDMI 2.0b i DisplayPort 1.4. Dodatkowe zasilanie doprowadzają dwa 8-pinowe złącza – doprowadzają one energię do 13-fazowej sekcji, która ma spełnić oczekiwania nawet ekstremalnych overclockerów.

Specyfikacja karty graficznej Gigabyte Radeon RX Vega 56 Gaming OC 8G

  • układ graficzny: AMD Vega 10 XL
  • procesory strumieniowe: 3584
  • taktowanie rdzeni: 1170/1501 MHz
  • pamięć wideo: 8 GB HBM2 2048-bit
  • taktowanie pamięci: 1600 MHz
  • złącze zasilające: 2x 8-pin
  • wyjścia wideo: 3x HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4
  • chłodzenie: WindForce 2X (3-slotowe)

W kilku zachodnich sklepach już można znaleźć oferty przedsprzedaży akceleratora w cenie około 660 euro.

Źródło: Gigabyte

Odsłon: 3896 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
  1. Rebelmind
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-18 15:41

    660 ojro... Do tego Januszowe, podatek kopalniany i lądujemy w obszarach cenowych 1080 ti... A najgorsze jest to, że przy obecnych cenach Eth (720 $ w chwili pisania postu) to i tak praktycznie wszystko zejdzie :(

    Ciekawe czy to już będzie standard przy kolejnych kartach AMD...

    Skomentuj

    1. scoobydoo19911
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-12-18 15:53

      Jeżeli następna nv dla ludu będzie mocna w obliczeniach to tam będzie dokładnie to samo. Cała nadzieja w odświeżonych wersjach vegi, tą odsłonę można spisać na straty. W sumie to z radeonem hd2900 też było kiepsko z początku a jaku kulminacje zobaczyliśmy radeona hd4870 który był świetny.

      Skomentuj

      1. Rebelmind
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-18 16:19

        Myślę, że jeżeli Amper będzie zajebiscie kopać, to lepiej ogarnia karty stricte pod kopanie (zauważalnie niższa cena, większa dostępność itp), bo jakby nie patrzeć to spory kawałek tortu czerwoni zabrali zielonym jeżeli mówimy tylko o górnikach.

        Skomentuj

  2. Eternal1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-18 15:47

    Niech już Chiny wprowadzą zapowiadane wcześniej ograniczenia związane z krypto-walutami. Czytałem że tamtejszy rynek stanowi 48% światowego rynku BitCoin.
    Niech wałek wreszcie pęknie to i ceny "kart kopalnianych" pójdą w dół.

    V56 na dedykowanym sterowniku AMD Crimson ReLive BlockChain (BETA) wyprzedza 1080Ti. Tyle że nie oznacza to nic dobrego dla graczy.

    Skomentuj

    1. Franz
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2017-12-18 16:26

      Niech lepiej pazerne AMD pomyśli trochę w końcu o graczach i zablokuje możliwość kopania na swoich kartach to będzie lepiej i z cenami i dostępnością.

      Skomentuj

      1. Rebelmind
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-12-18 16:47

        Franz, ale dlaczego AMD ma się samo pozbawiać klientów? Popatrz na sprawę szerzej, dlaczego jeden klient ma być lepszy od drugiego (lepiej traktowany*)?

        Skomentuj

        1. Franz
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-12-18 17:19

          Jak to pozbawiać się klientów? Przecież te karty nie kupione przez górników kupiliby gracze.
          No chyba, że coś mi umknęło i nie jest to sprzęt dedykowany graczom, tylko zaprojektowany specjalnie do obliczeń wykorzystywanych przy kopaniu kryptowalut?
          A może to tak kiepski sprzęt do grania, że jedynie górnicy ratują sprzedaż - stąd podejście AMD do całej sprawy?

          A swoją drogą jeszcze trochę i Apple będzie mogło się schować w porównaniu do AMD pod względem wiernych wyznawców, którzy wytłumaczą i usprawiedliwią każde działania tej korporacji, bo przecież dzielnie walczy z siłami zła, czyli Intelem i nVidią.

          Skomentuj Historia edycji

          1. Rebelmind
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-12-18 17:59

            No jak to "jak pozbawiać się klientów"? Załóżmy, że blokują kopanie na Radkach. Nagle pojawia się te np 10 kart na stanie. Tyle że tych 10 graczy, którzy by te karty mogli kupić, wcale kupić ich nie muszą - bo mają wybór, jest konkurencja. A tak pojawia się gość z KGHM i bierze 10 sztuk na raz...

            Skomentuj

          2. Eyesofthesouth
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-12-19 12:49

            a może w drugą stronę? może to nvidia ma za słaby sprzęt do kryptowalut?? ehh twoje rozumowanie to porażka

            Skomentuj

          3. Franz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-12-19 13:54

            Na razie porażką to jest Twój komentarz, bo widać po nim, że nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem tego co napisałem.

            Skomentuj

      2. Eyesofthesouth
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-19 12:45

        oczywiscie AMD juz na twoje życzenie zmieni calkowicie swoje karty.......

        Skomentuj Historia edycji

  3. xkazik
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-12-18 16:21

    te ceny sa chore i kup tu cos nowego, mam monitor z free sync i na chwile obecna nie mam na co wymienic karte, kupowanie GTX1080 do monitora z freesync jest bez sensu, a przeplacanie za vege 56 tym bardziej glupota...

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-12-18 17:06

      FreeSync jest otwartym standardem, implementacją otwartego VESA AdaptiveSync.
      Wystarczyło by że Huang kiwnie palcem a "5 minut" później karty nVidii wspierały by FreeSync.

      Niestety monstrualne EGO CEO nVidii wygrywa ze zdrowym rozsądkiem.

      Skomentuj

    2. franiux
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-18 17:14

      Kup xb1x, tam masz też coś pomiędzy Polarisem a Vegą, Dostępność od ręki, wydajność na poziomie 1070/vega56 (4k w 30fps) Lub w niektórych grach nawet 60fps.

      Skomentuj

      1. xkazik
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-18 20:05

        mam ps4 to po co mi xb1x :)

        Skomentuj

    3. Rebelmind
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-12-18 17:47

      Byłem w dokładnie takiej samej sytuacji. Ustrzeliłem referenta 56 w cenie bliskiej MSRP i będę modował Morfeuszem. Bo ileż można czekać na niereferenty...

      Skomentuj

  4. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-12-18 17:27

    Karty VEGA dopiero przeżyją swoją młodość co wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy za sprawą FP16 i RAPID PACKED MATH.
    Jedna z redakcji zrobiła test wydajności obliczeń przy wykorzystaniu dwóch potoków danych zamiast jednego FP32 żeby porównać produkt - TITAN V , VEGA 64 i TITAN Xp.
    Jeżeli premiera TITAN V jest odpaleniem ZIELONEGO światła w kierunku deweloperów by zaczęli wykorzystywać FP16 to pewnie za rok o tej samej porze ludzie będą narzekać znów na sterowniki do GPU PASCAL lub starszych od NVIDIA ,które redukują ich wydajność a jak po tym wykresie widać samo wykorzystanie FP16 może teoretycznie zwiększyć wydajność o 100%.

    Skomentuj

    1. franiux
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-12-18 17:41

      Vega się nadaje do konsol bo tam można wykorzystać wszystkie nowe technologie, a w PC nadal mamy dx11 lub przyszywany dx12 który nic nie wnosi i NIKT prawie nie będzie korzystał z żadnych nowych funkcji dlatego opóźnione w rozwoju karty od NV ZAWSZE będą w PC szybsze.

      Skomentuj

      1. Raider0001
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-19 15:56

        Jak dla mnie to przyszywany jest w taki sposób każdy DX od wersji 8 w górę, z czego ukłon w stronę nvidii Microsoft wykonał już chyba z 2 razy (teselacja) a AMD dopiero 1 (Async Compute) i to tylko dlatego że Vulkan pokazał ukryte zasoby wydajności Radeonów.

        Skomentuj Historia edycji

    2. Finear
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-18 17:56

      >GPU PASCAL lub starszych od NVIDIA ,które redukują ich wydajność

      Ale bzdura, sterowniki nvidii (amd zresztą też) z czasem poprawiają wydajność a nie ja pogarszają

      Były robione testy i takiej zależności nikt nie znalazł

      Skomentuj Historia edycji

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-18 18:08

        Niestety istnieją wyjątki od tej reguły o czym przekonałem się boleśnie na własnej skórze będąc posiadaczem Kepler-a GTX780.
        Problem tyczył się kilku dużych tytułów AAA - po premierze generacji Maxwell.

        Najbardziej jednak oberwał Semi-PRO Kepler GTX TITAN który po premierze następcy z generacji Maxwell, tracił wydajność w kilku programach PRO, nawet do 25% (!).

        Był o tym artykuł w sieci prezentujący wyniki testów na różnych sterownikach (anglojęzyczny).

        Skomentuj

  5. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-12-18 17:27