Na topie

Gigabyte: >5 GHz na wszystkich rdzeniach Core i9-9900K na płytach Aorus Z390

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Płyty główne

Deklaracje producenta potwierdzono wynikiem z Cinebench R15. Szykuje się naprawdę wysoki potencjał na OC.

  • Gigabyte: >5 GHz na wszystkich rdzeniach Core i9-9900K na płytach Aorus Z390
A A

Zbliżająca się premiera płyt głównych Intel Z390 to dobra okazja, aby producenci mogli już zawczasu wypromować swoje konstrukcje. Niedawno firma ASUS pochwaliła się potencjałem na OC. Firma Gigabyte najwyraźniej nie chce pozostawać w tyle i również ujawniła pierwsze szczegóły odnośnie możliwości swoich nadchodzących konstrukcji.

Producent deklaruje, że topowy model Z390 Aorus Master pozwoli na podkręcenie 8-rdzeniowych procesorów Intel Coffee Lake do ponad 5 GHz na wszystkich rdzeniach oraz pamięci RAM do 4333 MHz. O ile pierwszy wynik pokrywa się z deklaracjami konkurencji, tak drugi jest nieco wyższy (ASUS zapowiadał tutaj „tylko” 4266 MHz).

Gigabyte potwierdził swoje zapowiedzi wynikiem z benchmarka Cinebench R15 – 8-rdzeniowy/16-wątkowy Core i9-9900K podkręcony do 5,3 GHz uzyskał 2347 punktów, co plasuje go w pobliżu 10-rdzeniowego/20-wątkowego Core i9-7900X po OC. Trzeba zatem przyznać, że wynik robi wrażenie.

Gigabyte Z390 Aorus Master - potencjał na podkręcanie

Gigabyte Z390 Aorus Master - potencjał na podkręcanie
Kto by się przejmował NDA... :-)

Na koniec pozostało jedynie przypomnieć, że nowe płyty główne oficjalnie mają zadebiutować 8 października. Czekacie?

Źródło: Gigabyte

Odsłon: 7521 Skomentuj newsa
Komentarze

32

Udostępnij

Zobacz podobne

    1. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-10-07 10:30

      Zamiast czekać na tę kasę, aż spadnie z nieba, można ją zarobić :)

      Skomentuj

      1. Berry
        Oceń komentarz:

        22    

        Opublikowano: 2018-10-07 12:09

        I wydać na coś innego ;)

        Skomentuj

    2. owatanka
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-10-07 14:12

      Polecam sprzedac nerke lub znalezc robote na drugi lub nawet trzeci etat ewentualnie mozna zbierac puszki po piwie :)

      Skomentuj

      1. wizdar
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-10-07 14:34

        Ewentualnie wyjechać za granicę, odłożysz w 6 tygodni. Ale nawet w Niemczech obecne ceny "robią wrażenie" i nawet gracze PC wolą konsole niż inwestować w tej chwili przy chorych cenach.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-10-07 16:36

          to za wyjazd za granicę odkłada się kasa? ciekawe

          Skomentuj

          1. SirMichael
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-08 10:21

            jak pojedziesz do pracy a nie na wakacje to tak. Zastanów się czasem.

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-08 11:24

            no jak czytam ze w 6 tygodni można odłożyć tyle kasy to ja nie wiem co to za praca musi być, ale pewnie się nie nadaję bo jestem brodaty, brzydki i mam duże opory.

            Skomentuj

          3. majster-b
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-08 20:46

            Ja nie wiem dlaczego chcecie wyjeżdżać. Po 2-3 miesiącach (no dobra, to nie jest 6-tyg ale nie trzeba wyjeżdżać) pracy jako developer (python, java... w zasadzie cokolwiek) można spokojnie to kupić i się utrzymać. Jeśli nie ma się dzieci żony itd.
            Ja bym jednak zapytał - PO CO?
            Jeśli chcesz kupić takie graty dla fanu to albo jesteś niespełna rozumu, albo masz po prostu na to hajs i nie przejmujesz się odkładaniem. Takie graty kupuje się po to aby tym zarabiać kasę a nie do zabawy. Do normalnej zabawy wystarczy połowa tego albo nawet ćwiartka.

            Skomentuj

          4. Adrian Waleczny
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-08 21:09

            W 6 tygodni, dlaczego nie, zależy oczywiście gdzie, i jaka praca, ja bym miał ciężko tyle, czyli około 10 tysięcy odłożyć w Holandii, gdzie aktualnie przebywam, ale jakbym lepszej pracy poszukał, może, może.

            Skomentuj

    3. Zwierzak
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-26 20:59

      Może jakiś bezdomny ci da ? :P

      Skomentuj

  1. n4zgul
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2018-10-07 00:03

    Racja
    Ceny są masakryczne.
    Kilka lat temy składałem platforme na topie mainstreamu
    gtx 780ti / i7 4770k / 16gb ddr3 / mobo z97 extreme 6 /
    Dałem za to wszytko jakies 5k.
    Teraz trzeba wyłożyć za podobny top z mainstream dwa razy więcej czyli około 10k.

    Poje.....o ich z tymi cenami.

    Czas się przesiąść na konsole.

    Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-10-07 16:37

        Co ty masz za sprzęt ze co stery to detale obcinasz :D
        gra mw jeden tytuł od bardzo dawna i tyle sterownikow do wszystkiego co aktualizo9walem a gra chodzi tak samo lub lepiej :)
        ktos tu Cie oszukuje chyba :)

        Skomentuj

      1. n4zgul
        Oceń komentarz:

        12    

        Opublikowano: 2018-10-07 09:16

        A to niby czemu uważasz za przesadę ? to nie był zestaw sprzed 10 lat tylko ta platformę składałem 4lata temu i to byl wtedy top który nadal daje radę , ale od tej pory wszystkie ceny poszły o 50% min. w góre , pamieci/karty/procki , mamy karty po 5/6k , monitory po 10k , pamieci po 1k+ , mobasy po 1k+ .
        Ceny staja się chore , gdzieś trzeba powiedzieć STOP !!!

        Skomentuj Historia edycji

        1. Zwierzak
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2018-10-07 12:56

          Chcesz mieć top sprzęt to musisz mieć top zarobki. Nikt nikomu nie każe kupować najlepszego sprzętu. Jak się nie ma miedzi to się na d.... siedzi.

          Skomentuj

          1. n4zgul
            Oceń komentarz:

            8    

            Opublikowano: 2018-10-07 16:06

            Ok to przepłacaj panie bogaczu za następny top zapłacisz nie 10k tylko 15k albo 20k.
            Ja szanuje swoje pieniądze i zanim kupie 10 razy przemyślę sprawe czy to co orefują zawistne i chciwe korpo jest tyle warte.
            ODPOWEDZI BRZMI : NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!

            Powodzenia.

            Skomentuj Historia edycji

          1. n4zgul
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2018-10-07 16:13

            Procek 4/8 juz nie wystarcza budując nową platformę na kilka lat trzeba już kupić cos conajmniej min. 6/12 albo 8/16 coraz wiecej gier wspiera wielowątkowość a bedzie ich tylko przebywać za kilka lat , że tylko wspomnę takie gry jak BF V czy nowy Tomb Raider albo Watch Dogs 2 wspieraja wielowątkowość.

            Ja się zgadzam że budując zestaw z topu buduje sie zestaw dla entuzjastów jak bym powiedział bardziej dla fanboji :)

            Tylko czemu ten zestaw co generacje jest kilka tysiecy droższy.

            Skomentuj Historia edycji

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-07 17:30

            Tylko ze kupno dzisiaj procka 16 wątkowego i liczenie na to że gry w przyszłości będą go wspierać, to jak kupowanie karty z DX12 z średniego segmentu - wspierać kiedyś będą ale karta będzie do bani.
            Tak samo z procesorem - są wielowątkowe procesory które mają kilka lat i nie sa wydajniejsze od 4rdzeniowych z obecnej generacji.
            Trzeba ocenic słusznie kiedy te 16 wątków się przyda i będzie miało sens.

            Skomentuj

          3. n4zgul
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-08 10:24

            Ale gry już go wspierają:)

            Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-07 14:23

      Google: inflacja, drukowanie pieniadza, deficyt budzetowy
      Polecam wiecej programow typu socjalizm+ to za nastepny zestaw zaplacisz 20k :D

      Skomentuj

    2. Irrlicht
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-10-07 19:48

      Top odjechał od mainstreamu, to i ceny topu poszły w górę. Obecnie topowe HEDT wydajnością przebijają wiele rozwiązań serwerowych. Nie do pomyślenia 15, czy 20 lat temu.

      Skomentuj

  2. Virtus
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-10-07 05:38

    Dość zaskakująca informacja. Miałem wrażenie, że Gigabyte - jeśli chodzi o płyty główne - nie bryluje ostatnimi laty. Raczej tak krok za czołówką się posuwa.

    Skomentuj

    1. kiziamizia
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-07 12:29

      Zawsze był top

      Skomentuj

    2. BariGT
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-07 22:54

      Gigabyte miał serie płyt SOC - cos w klasie Rampage Asusa albo OCFormula u Asrocka - nie słyszałeś bo to drogie płyty dla entuzjastów, które dla 99% uzytkowników nie maja sensu.

      Skomentuj

  3. Tonykx
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-10-07 10:26

    Też rozważam przesiadke na konsole;D Zwłaszcza że Red Dead Redemption 2 za rogiem;D

    Skomentuj

    1. wizdar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-07 14:37

      Ja sam myślę o nie tyle przesiadce , co kupieniu konsoli pod RDR1 i RDR2. Więc wychodzi tylko Xbox One X. Dodatkowo można grać na Win10. Niestety na RDR1 będzie 30fps mimo, że konsola spokojnie pociągnie więcej.

      Skomentuj

  4. vandam
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-10-07 12:51

    porównywać procek podkręcony do 5.3GHz do stockowego i9-7900x. Tjaa. Ten drugi, podkręcony do 4.5Ghz, odskakuje na jakieś 40%.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-07 16:38

      a przeczytales artykul uważnie?

      Skomentuj

  5. Silverstar
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-07 14:32

    Faktycznie, 5Ghz na wszystkich rdzeniach i 4300 RAM robi wrażenie ale czy ten procesor przy takich zegarach na wiatraku albo na wodnym pracuje w pełni stabilnie?
    15s test w Cinebench tak na prawdę niczego nie obrazuje poza potencjałem tylko co komu po potencjale skoro procesor jest niestabilny...

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-07 21:49

      Czemu niestabilny?
      Nie ma żadnej informacji o tym że jest niestabilny więc nie rozumiem skąd te podejrzenia.
      Druga kwestia - nie ma konieczności w wiekszosci przypadków by testować procesor przy max obciążeniu + avx przez 10h w celu sprawdzenia jego stabilności skoro nie zapewnimy mu takiego obciążenia w normalnej pracy.
      Wszystko zależy od tego do czego ma byc użyty. Jak do grania to nie ma w ogole o co sie zastanawiać, jak do renderowania długimi godzinami to już inaczej to wygląda. Jak do puszczania stresstestów 24h/dobę to faktycznie mozna sie martwic.

      Skomentuj

  6. Silverstar
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-08 11:48

    Podejrzenia właśnie stąd, że nie ma o tym żadnej informacji a jak już wspomniałem kilkunastosekundowy test niczego nam o stabilności procesora nie mówi.
    Co do stres testów to po części się z Tobą zgadzam bo procesora się nie katuje w ten sposób w normalnych warunkach.
    Lecz generalnie procesor uznaje się za stabilny wtedy, kiedy jest gotowy do pracy w każdych warunkach niezależnie od tego czy są to gry, renderowanie , szyfrowanie czy inne zadania.
    Tak czy siak nic nam po potencjale jeżeli nie da się go osiągnąć i wykorzystać w normalnych domowych warunkach.
    W artykule brak jakichkolwiek konkretów, nie ma nawet żadnej wzmianki o tym, przy użyciu jakiego chłodzenia udało się osiągnąć takie zegary.

    Skomentuj

  7. Eryk333
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-11 15:33

    Wasza rozmowa nie ma żadnego sensu bo ceny spadały i spadną kto kumaty nie wyda fortuny na kompa za 5 k złoży bardzo dobry i szybki komp nawet na z 390 ale z czasem to jak ze smarfonami w dniu premiery 5k a za rok 25 k.

    Skomentuj

  8. Eryk333
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-07 13:41

    Można też mieć taki komp za free wystarczy dobrze pokombinować nie ukraść ani nic z tych rzeczy broń Boże po prostu trzeba myśleć :).