Gry

Tak wygląda (nowy) GRID w akcji

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-06-20

Studio Codemasters opublikowało nowy zapis rozgrywki, pozwalający przyjrzeć się temu, jak wygląda zabawa w grze GRID, która już we wrześniu wyląduje na polskich półkach sklepowych.

Oficjalnie rozpoczęły się już wakacje. I choć myśl o tym, że kiedyś będą się musiały skończyć, nie należy do najprzyjemniejszych, humor poprawić może fakt, że zaraz po nich na rynku zadebiutuje nowy GRID. Ekipa Codemasters ujawniła tę grę w maju, a teraz uzupełniła tę zapowiedź zapisem rozgrywki.

Świeżutki gameplay gry GRID, stanowiącej nowy początek dla tej popularnej serii samochodówek, pozwala zobaczyć jak wirtualny Chevrolet Corvette C7.R, rywalizując z kilkunastoma przeciwnikami, pokonuje kolejne zakręty brytyjskiego toru Brands Hatch w jego dłuższej konfiguracji (znanej jako Grand Prix).

Choć materiał trwa zaledwie półtorej minuty, dobrze pozwala poczuć, co we wrześniu zamierzają nam zaserwować Mistrzowie Kodu. Możemy przyjrzeć się samej jeździe i zdobywaniu punktów dodatkowych, interfejsowi wyświetlanemu w trybie kamery zza samochodu oraz – naturalnie – oprawie wizualnej. 

GRID – gameplay:

Jak widzicie, wygląda to naprawdę nieźle. Istnieje niemała szansa na to, że otrzymamy kawał dobrej gry wyścigowej z gatunku tych, które w przyjemny sposób łączą w sobie cechy symulatora i zręcznościówki. Twórcy obiecują również szeroki wybór torów i samochodów reprezentujących różne kategorie: od GT, przez Touring, po Super Modified. 

„GRID jest w stanie uchwycić każdy moment wyścigu od chwili uderzenia adrenaliny podczas startu po euforię, jaką odczuwa kierowca przekraczający linię mety. Raz za razem dochodzi do incydentów wyścigowych – wyprzedzeń na żyletkę, obtartych zderzaków oraz kolizji – a emocje potęguje ostra rywalizacja z partnerem z zespołu albo zaciekłym rywalem, którzy mogą tak samo pomóc, jak i pokrzyżować szyki” – dodają twórcy.

GRID zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, premiera gry odbędzie się 13 września bieżącego roku. Aktualnie trwa przedsprzedaż. 

Źródło: Codemasters

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Masło , maślane ..... + RTX :)
  • avatar
    fajnie jakby zrobili zgodność z ps4 vr :3
  • avatar
    No, wygląda jak Project Cars i Forza.