Internet

Gmail w przeglądarce będzie wygodniejszy

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-02-13

Oficjalnie zapowiedziano, że przeglądarkowa aplikacja Gmail wkrótce doczeka się aktualizacji, dzięki której korzystanie z niej stanie się jeszcze wygodniejsze. Trzeba przyznać, że jest to dobra zmiana.

Około 1,5 miliarda użytkowników każdego miesiąca loguje się na swoim koncie Gmail. Wielu z nich korzysta pewnie w tym celu z przeglądarkowej aplikacji, która należy do tych ładniej wyglądających i wygodniejszych. Wkrótce komfort korzystania z niej zostanie dodatkowo poprawiony. W jaki sposób?

Korzystanie z Gmaila będzie jeszcze wygodniejsze

Korzystając z oficjalnego bloga, zespół rozwijający usługę pocztową zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu Gmail w przeglądarce zostanie zaktualizowany. Rozbudowane zostanie mianowicie menu wyświetlające się po kliknięciu prawego przycisku myszy. Obecnie na liście znajdują się tylko 3 opcje (Oznacz jako przeczytane, Archiwizuj i Usuń), ale lada moment będzie ich kilkanaście.

Gmail menu

Wykorzystując to menu, użytkownicy będą mogli przejść do trybu odpowiadania lub przekazywania dalej wiadomości, odkładania ich na potem, przenoszenia i oznaczania, odnajdywania innych konwersacji prowadzonych z daną osobą czy też – nareszcie! – otwierania e-maili w nowym oknie. Innymi słowy: pojawi się tam komplet podstawowych opcji. 

Gmail – kiedy przyjdą zmiany?

Wszystko to brzmi nieźle, ale niestety tego newsa musimy zakończyć zdecydowanie mniej przyjemną wiadomością. Otóż początkowo (czyli w ciągu najbliższych dwóch tygodni) zmiany te trafią wyłącznie do użytkowników Gmaila, korzystających z pakietu G Suite. Pozostali natomiast muszą uzbroić się w cierpliwość.

Nie wiadomo na razie, ile dokładnie będzie potrzeba tej cierpliwości. Mamy nadzieję, że niewiele, bo choć i te zmiany nie są może sensacyjnie duże, to chciałoby się z nich skorzystać jak najszybciej.

Źródło: The Berge, BGR, Google Blog

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ta ostatnia zmiana nie do końca była dobra, wszystko chodzi w ślimaczym tempie, dużo wolniej niż poprzednia wersja.
  Zaloguj się
 • avatar
  "Gmail – kiedy przyjdą zmianą?"

  Czy wy używacie jakichś ghost writerów z ukrainy czy jak?
 • avatar
  wolę pocztę przez thunderbirda .
 • avatar
  Mam konta, bo wymaga ich choćby YT. I tylko do tego...