| 2013-04-15

Tablet Goclever ORION 101 4-rdzeniowym CPU, 10" ekranem IPS i klawiaturą QWERTY

Goclever ORION 101 tablet

Goclever zapowiedział ostatnio sporą ofensywę na rynku tabletów. Jej efektem było pojawienie się modelu TERRA 70 - pierwszego przedstawiciela nowej serii. Wkrótce doczeka się on towarzystwa, bo na rynku zadebiutuje również ORION 101.

Ma być on nie tylko większy, ale również wydajniejszy od TERRA 70. Poza tym, producent przygotował tutaj fizyczną klawiaturę QWERTY (dostępna w standardzie), z którą tablet komunikował będzie się przez Bluetooth. Pozwoli ona przemienić ORION 101 w notebooka, a po złożeniu zapewni mu natomiast ochronę przed drobnymi uszkodzeniami.

Tablet wyposażony został w 10-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Jego sercem jest natomiast czterordzeniowy procesor Allwinner A31 z zegarem 1 GHz, który współpracuje z układem graficznym PowerVR SGX544MP2 oraz 2 GB pamięci RAM.

Goclever ORION 101 tablet obudowa

Specyfikacja techniczna Goclever ORION 101:

  • system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean
  • ekran 10" IPS 1280 x 800 pikseli
  • czterordzeniowy procesor Allwinner A31 1 GHz
  • grafika PowerVR SGX544MP2
  • 2 GB pamięci RAM
  • 16 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart pamięci microSD
  • kamera główna 2 Mpix i przednia VGA
  • Wi-Fi, Bluetooth
  • akumulator 6200 mAh

Tablet w sklepach zadebiutuje na przełomie kwietnia i maja. Jego cena wynosić ma 899 złotych, a w jej ramach producent zapewni 2-letnią gwarancję.

Goclever ORION 101 tablet zestaw box

Źródło: Goclever, inf. prasowa

Nie przegap

Komentarze (15)

  1. kolooo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-04-15 14:11

    O ile procek wyrobi to bd to bardzo fajna propozycja poczekamy zobaczymy ;)

    Skomentuj

  2. Arqon
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-04-15 14:22

    Gdyby miał moduł 3G brałbym w ciemno :-)
    Chociaż kto wie... może pojawi się wersja z wbudowanym modemikiem

    Skomentuj

    1. chrisu1982
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-04-15 19:17

      pojawic pewnie sie pojawi, ale znajac zycie albo cos wytna i bedzie gorsza wydajnosc albo dowala do ceny

      Skomentuj

  3. e8.root
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-04-15 15:11

    lepiej kupić starszego brata z dwujajowym procesorem czyli Goclever R105BK. Wygląda identycznie tylko jest wydajniejszy. Lepsze są dwa rdzenie A9 1.5GHz niż 4 rdzenie A7 1GHz

    Skomentuj

  4. ziemjak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-04-15 16:59

    Odradzam kupowanie sprzętu tej firmy! Jakość jest porównywalna do wszystkich tanich tabletów obojętnie jakiej firmy, lecz serwis to jakaś paranoja. Miałem tablet tej "firmy" i już nigdy nic od nich nie kupie. Tablet 2 miesiące w serwisie, wymienili mi części które nie miały nic wspólnego z usterką!!! Następnie nawaliła ta część którą wymienili a nie mieli tego nawet ruszać, stwierdzili że to moja wina i obciążyli mnie kosztami naprawy 200zł za sprzęt warty 400!! Krzyżyk na drogę tej firmie. Nie twierdzę, że inne firmy są sporo lepsze ale z czymś takim jak w firmie "GoDumb" nigdy nie miałem do czynienia. Nawet jeśli chcecie coś kupić tej firmy to przeglądajcie fora i czytajcie jakie bugi ma poszczególny model, bo się natniecie i nic nie zdziałacie. Regulamin gwarancji mają tak skonstruowany, że bardzo łatwo im się wymigać albo winę zrzucić na użytkownika.

    Skomentuj

    1. Slingray
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-04-15 17:44

      Mój tablet się zepsuł po 15 minutach użytkowania, naprawa gwarancyjna im zajęła trochę ponad miesiąc, (większość czasu tablet oczywiście leżał na półce czekając na naprawę) od dwóch miesięcy po naprawie wszystko jest OK.

      Skomentuj

      1. iras584
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-04-16 15:44

        Skoro po 15 minutach padł, to czemu oddałeś na gwarancję? Nie mogłeś oddać do sklepu na podstawie niezgodności z umową?

        Skomentuj

    2. ScaredOfGhosts
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-04-17 10:20

      Dobrze, że o takich rzeczach piszesz, ale może po prostu miałeś pecha...
      Sam posiadam tablet tej firmy i jakość wykonania zdecydowanie przekracza to, co oferowali inni producenci w tej cenie. Działa zresztą bez zarzutu już rok. Siedziałem trochę na forum dotyczącym GC i też skarg było raczej mniej jak więcej. Wszystkich psów bym na GoClever nie wieszał, bo za cenę jaką proponują to niezłe produkty, ale jeśli serwis funkcjonuje faktycznie tak jak mówisz to warto się dwa razy zastanowić...

      Skomentuj

  5. Andreneus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-04-15 19:23

    Akumulator 6200 mAh - ładnie.
    kabelki też miły dodatek.
    Klawiatura jak najbardziej na plus.
    Szkoda że bez 3g- czekam na tą właśnie wersję, ponieważ poszukuję tabletu z taką właśnie łącznością.

    Co myślicie o procku?

    Skomentuj

    1. 1wilq
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-04-15 20:57

      jak dla mnie bez 3g jest w sam raz :)
      jest szeroki wybór ofert różnych operatorów proponujących internet w ofercie z telefonem.. zawsze można wykorzystać telefon jako hot spot dla tableta poprzez wi-fi ;) nie płacisz za dodatkową kartę.. a jakoś połączenia jest ok. ;) ja tak korzystam.. mam 2 gb pakiet danych od T-mobile.. miesięcznie - w sam raz jak dla mnie :)

      Skomentuj

      1. ipkis
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-04-15 22:32

        Z 3G wrzucasz kartę z Aero i masz za free. Po co masz zużywać pakiet danych i baterię?

        Skomentuj

  6. 1wilq
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-04-15 20:55

    przydałby się jeszcze GPS.. ;) jak dla mnie :)

    Skomentuj

  7. Andreneus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-04-15 22:25

    1wilq. Chyba nie wiesz o darmowym internecie na kartę. Szukaj a znajdziesz i na pewno zmienisz zdanie.

    Skomentuj

  8. mikit
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-04-16 07:52

    NIGDY WIĘCEJ urządzeń GOCLEVER! Szajs i dziadostwo!!! Kiepska jakość, awaryjność i beznadziejny serwis, który olewa klientów, to najlepsza rekomendacja tej marki! Już trzeci raz wymieniam tablet R105BK na nowy, bo za każdym razem są jakieś usterki techniczne, a to coś, co ma przypominać serwis, nie umie sobie poradzić i trzyma urządzenie w naprawie 2 miesiące. Unikajcie tej firmy jak ognia, jeśli chcecie mieć spokój i mniej zszargane nerwy. NIE POLECAM!!!

    Skomentuj

  9. sawqqq
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-06-25 21:10

    Tablet Orion 101 firmy Goclever to jedna wielka PORAŻKA !!!!!! Nic nie działa tak jak powinno. Kupiłem ten badziew kilka tygodni temu i jestem w szoku żem był taki głupi i naiwny. Oto tylko kilka wad tego ustrojstwa : Strony otwierają się kilka minut albo w ogóle.....na różnych przeglądarkach, także wewnętrzne programy mają problemy np.ustawienia czy bluetoth. Komunikat "Aplikacja nie reaguje, czekaj, zakończ" to tu niestety norma.Dwa metry od routera traci zasięg. Nie działają oryginalne programy na androida (nie wszystkie), kamery to katastrofa a jakość i siła dźwięku to dla odmiany masakra. Na ekranie widać wyraźnie plamy np. na jasnym tle. Gry.... Chodzą.....no właśnie, nie biegają. Ładowarka i tablet przy ładowaniu Gorące nie ciepłe....po prostu parzą!!! Strach ładować. Więcej....? Chyba starczy. BUBEL nad BUBLE.