| 2013-09-20

Smartfon Goclever QUANTUM 4 z dwurdzeniowym procesorem za niecałe 300 złotych

Goclever QUANTUM 4 smartfon

Już za kilka dni Goclever wprowadzi do sprzedaży nowego smartfona. Będzie to model QUANTUM 4, który ma naprawdę duże szanse na to, by wzbudzić spore zainteresowanie. Nie będzie to urządzenie z najwyższej półki, ale przyzwoite parametry połączono tutaj z atrakcyjną ceną, co dla wielu klientów jest elementem niezwykle istotnym.

Sercem urządzenia został dwurdzeniowy procesor  MediaTek MT6572 taktowany zegarem 1,2 GHz, który współpracować będzie z układem graficznym Mali 400MP2 oraz 512 MB pamięci RAM. Parametry te nie zrobią wrażenia na właścicielach topowych konstrukcji najbardziej znanych producentów, ale z powodzeniem zapewnić powinny one bezproblemową pracę i zabawę z większością gier.

QUANTUM 4 wyposażony został w 4" ekran IPS o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Rzecz jasna nie należy spodziewać się tutaj dużej ilości pamięci wewnętrznej, ale na szczęście nie zapomniano o czytniku kart microSD.

Na kolana nie rzucają również rozdzielczości kamer, ale już zapowiedzi funkcji Dual SIM i modułu GPS wyglądają całkiem przyjemnie. Naturalnie nie zabrakło miejsca dla łączności Wi-Fi i Bluetooth.

Specyfikacja Goclever QUANTUM 4:

  • system operacyjny Android 4.2
  • ekran IPS 4" o rozdzielczości 800 x 480 pikseli
  • dwurdzeniowy procesor MediaTek MT6572 1,2 GHz, Mali 400MP
  • 512 MB pamięci RAM
  • 4 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
  • kamera główna 2 Mpix i przednia 0,3 Mpix
  • Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0
  • GPS
  • Dual SIM
  • akumulator 1500 mAh
  • wymiary 127 x 64 x 9,8 mm
  • waga 124 g

Smartfon oferowany będzie w cenie 399 złotych. Warto jednak dodać, że pierwsze 1000 sztuk, które trafią do przedsprzedaży (od 23 do 30 września) będzie dostępne za jedyne 299 złotych. Dodatkową atrakcją promocji jest personalizacja urządzenia w postaci ochronnej folii na tylną obudowę z wybranym przez klienta wzorem graficznym lub zdjęciem.


Źródło: Goclever

Nie przegap

Komentarze (27)

  1. masta_rops
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2013-09-20 13:47

    Nieźle, na pewno lepszy wybór niż ten badziew z firefox OS

    Skomentuj

    1. Ironclad
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-09-25 10:41

      Na pewno lepszy wybór niż używany Samsung Galaxy Ace 2 ;)

      Skomentuj

  2. gagex123
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2013-09-20 13:58

    Sprzęt wydaje się być bardzo wydajny. O ile nic nie skopali. Ciekawa alternatywa dla budżetowców znanych producentów.

    Skomentuj

    1. impulse_101
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-09-20 19:20

      olać znanych producentów.. zawsze mozna zamowic ta folie ochronna z nadrukiem znaczka apple i wmawiac ze mamy iphona 6

      Skomentuj

      1. dominikpe
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-09-23 09:55

        http://tanio.net/smartfon-goclever-quantum-4.html Obczaj, tam jest nawet do wyboru darmowy skin! :D Ciekawe czy można zamówić skina z logo apple :D

        Skomentuj

      2. dominikpe
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-09-23 10:00

        Szkoda, że nie pomyślałem o tym wcześniej :D Siostra dostanie Retro (ma urodziny za 8 dni), a ja już zamówiłem black-white abstract :D

        Skomentuj

  3. Zielak92
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-20 14:05

    Możecie mi napisać gdzie mogę zamówić ten smartphone, aby się załapać na pierwsze 1000 sztuk ? ^.^

    Skomentuj

    1. Mateusz Tomczak
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-20 14:13

      W Komputroniku, o ile nie dasz się wyprzedzić innym :)

      Skomentuj

    2. dominikpe
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-09-23 09:56

      http://tanio.net/smartfon-goclever-quantum-4.html Ja mam stąd z darmową skórką :D Nie mogę się doczekać :D

      Skomentuj

  4. michas002
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-09-20 14:34

    512 to troche mało dla androida 4.2 . Jakby nie mogli dac 1 Gb cena az tak bardzo by nie ulegla zmianie. I wtedy spokojnie w tym przedziale byl by najlepszy kasujac zte v970

    Skomentuj

    1. gagex123
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-20 14:57

      I tu się mylisz. Ostatnio kumpel narzekał, ze w samsungu GIO jego dziewczyny system strasznie muli (2.3.6) Trochę lektury internetu (nie szło zrobić roota), instalacja tego i tamtego. Finał był taki: Gio ma chyba ze 300MB ram i proc 800MHz, a po instalacji czystego cyanogenmod'a z andkiem w wersji 4.2.2 telefon dostał mega kopa. No i dziewczyna była baaaardzo wdzięczna koledze, a ja zaproszenie na piwo :)

      Skomentuj

      1. tomto
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-09-21 07:27

        Przypuszczam że wątpię ...
        Jak dla mnie Samsung Gio na 4.2.2. muli strasznie, ale na cyanogenmod7 - android 2.3.6. to jest dopiero jazda ...
        Jak do systemu 4.2.2. nie nawrzucali śmieci operatora lub producenta telefonu, to będzie chodził spranie na 512 MB RAMu.

        Skomentuj

  5. Kondzio21
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-09-20 14:55

    oprócz bardzo słabego aparatu i tylko 512mb ramu to jest całkiem spoko

    Skomentuj

  6. jkbrenna
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2013-09-20 15:20

    Roznica miedzy budzetowymi i tymi bardziej drogimi siedzi w jakosci ekranu, prosze z sprobowac Galaxy 4S to sie to zrozumie...

    Skomentuj

    1. Piekarz
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2013-09-20 16:45

      I tak nie warto przepłacać za sam ekran, a poza tym porównujesz telefon za 300 zł do takiego za 2300 zł, zastanów się.

      Skomentuj

      1. jkbrenna
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2013-09-20 19:44

        wlasnie sie zastanawiam, sprowadzon z Chin, prawie 100% kopie S4 mozna juz za 220 Euro kupic...porownalem jeden taki z orginalnym, roznice trudno jest zauwazyc., czy mam sie w dalszym stopniu zastanawiac..

        Skomentuj

      2. jkbrenna
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-09-21 07:51

        nie 220 Euro ale 188 na Amazon :http://www.androidking.it/site/ecco-il-clone-cinese-del-samsung-galaxy-s4/ w tym 21 % Vat...

        Skomentuj

    2. jacy4
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-09-20 18:37

      Przecież to ekran ips, więc nie jest zły.

      Skomentuj

  7. gboor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-20 17:13

    Już myślałem że to jakaś literówka w cenie, aż doczytałem że aparat 2 Mpix... No tak, gdzieś musiał być jakiś haczyk, to byłoby zbyt piękne aby być prawdziwe ;) Mimo to, nadal bardzo ciekawa oferta.

    Skomentuj

  8. Krotock
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-20 19:19

    Jak już ktoś słusznie zauważył 512 MB to o 512 MB za mało dla androida. Mogli już trochę podnieść cenę, powiedzmy o 50, a nawet 100 PLN i dać te 1 GB, a wtedy ten smartfon byłby na prawdę świetną propozycją. Dawno nie miałem smartfona 512 MB na andku, ale pamiętam, że przeskok na 1 GB był dla mnie bardzo odczuwalny, choć pewnie duża w tym zasługa innego procesora.

    Skomentuj

  9. radas210
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2013-09-20 22:36

    A mam to gorilla glass bo jak nie to dla mnie lipa

    Skomentuj

    1. TheBlur
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-09-20 22:53

      Że jak... ? Gorilla... ? Może jeszcze obudowa z czystego złota... ?

      Skomentuj

  10. radas210
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2013-09-21 07:20

    Bo w takim wypadku używany galaxy s jest leprza alternatywa, nie muwiac już o s 2

    Skomentuj

  11. tomto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-21 07:29

    Co do GO Clever mam pewne wątpliwości.
    W tablecie po 8 miesiącach padłą bateria tak, że wogóle nie można go odłączyć od sieci - jak w przypadku telefonu będzie to samo, to bardzo dziękuję ...

    Skomentuj

  12. nilhus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-21 10:42

    Jak dla mnie to w oczy rzuca się dość słaba bateria a dla mnie smartfon który trzeba ładować co 2-3 dni nie użytkując go prawie to niezbyt dobre rozwiązanie. Tym bardziej że 4" IPS co prawda nie wiadomo jaki dokładnie ale jeżeli będzie miał dużą jasność to przy ustawieniach na maksa będzie wcinać ostro. Do tego 2 rdzenie mające niby mniejszy apetyt od czterech ale jednak mające głoda. A tym bardziej już przy obciążeniu. Oceniałbym że na wifi pozwoli nam na maks 4 godz radości. I oby nie krócej.
    Musze jednak przyznać że jak na cenę to prawdziwy hit. Do użytku domowego i bliskodomowego ok ale nie polecam raczej tym którzy podróżują długo nie samochodem bez dostępu do gniazdka.
    Może nawet sam bym kupił ale raczej planuję kupić tablet z GoClever pewnie z serii aries model 70 albo 101 ale te plany zweryfikuje czas

    Skomentuj

  13. untical
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-22 23:15

    Wie ktoś co z tą folią w komputroniku?Bo chcę zamówić i wygodniej by mi było tam, ale na ich stronie w przeciwieństwie do tanio.net nic nie pisze.

    Skomentuj

  14. untical
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-23 00:21

    Heh,nie ogarnąłem,już zauważyłem.