Na topie

GOG reaguje na złotówki na Steamie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: GOG Steam

Właściciele platformy GOG zapowiedzieli, że postarają się o zmniejszenie cen, które zostały zwiększone w wyniku wprowadzenia waluty PLN na Steamie.

 • GOG reaguje na złotówki na Steamie
A A

Ostatnio można odnieść wrażenie, że internetowe sklepy z grami komputerowymi wreszcie zauważyły, że ich klientami są również Polacy. Najpierw GOG otworzył się na nasz kraj, a od dzisiaj na Steamie można płacić złotówkami. Okazuje się, że ten drugi news ma wpływ na ten poprzedni.

Gdy GOG zadebiutował wreszcie w polskiej wersji, jego właściciele zapowiadali, że jednym z ich priorytetów jest dostosowanie cen do realiów naszego rynku. Pojawienie się polskiej waluty na Steamie skomplikowało jednak nieco sytuację. Jak informują przedstawiciele GOG-a:

„W związku z wprowadzeniem polskiej waluty przez Steam, niektórzy wydawcy zdecydowali się zmodyfikować swoje ceny na tej platformie. Mogą przez to wystąpić różnice w cenach na te same tytuły dostępne na obu platformach – dotyczy to zarówno sytuacji, w których część gier na GOG-u jest dostępna taniej, jak i przypadków cen wyższych”.

Co najważniejsze, temu komunikatowi towarzyszy zapewnienie, że sytuacja będzie monitorowana i podejmowane będą odpowiednie kroki, by podwyższone ceny wróciły do prawidłowego poziomu. Zgłaszać tytuły i pozostawać na bieżąco można dzięki specjalnemu wątkowi na forum platformy – o, tutaj.

Źródło: GOG

Odsłon: 4349 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. Dizzy
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2017-11-14 15:36

  Konkurencja jak ja to kocham :)

  Skomentuj

  1. wiktorn86
   Oceń komentarz:

   8    

   Opublikowano: 2017-11-14 16:32

   Konkurencja? Rynek zdominowany przez kilka firm z której jedna ma ponad 50% udziału to nawet konkurencja monopolistyczna nie jest.

   Skomentuj

   1. drcocaina
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-14 19:41

    No ja patrzę na to w ten sam sposób. Grono firm zwinie interes i sytuacja będzie wyglądać jak na rynku procesorów CPU/GPU.

    Skomentuj

 2. Damian Szymański
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-11-14 20:12

  Niech zaczną działać a nie obiecywać. Obecnie większość gier, którymi mógłbym być zainteresowany wypada taniej na Steam niż na GOG. Przykład Observer na Steam za 107,99 zł zaś na GOG za 119.49 zł. Niby niewiele ale jednak.

  Skomentuj

  1. severian
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-11-15 10:31

   Hellblade także jest tańsze na Steam.

   Skomentuj

 3. Zwis88
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-11-14 22:10

  ja tylko czekam aż ceny na platformach będą konkurencyjne w stosunku to keyshopów.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!