Na topie

GOODRAM prezentuje 2. generację nośników SSD IRDM - niedrogie modele dla graczy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
SSD

Kategoria: Komputery Podzespoły Dyski SSD Tematyka: Wilk Elektronik Producenci: GOODRAM

Modele SSD IRDM to propozycja dla tych klientów, którzy szukają solidnego i niedrogiego nośnika.

  • GOODRAM prezentuje 2. generację nośników SSD IRDM - niedrogie modele dla graczy
A A

W ofercie firmy Wilk Elektronik pojawiła się druga generacja nośników SSD IRDM. Nowe modele głównie powinny zainteresować graczy z mniej zasobnym portfelem.

Seria SSD IRDM obejmuje 2,5-calowe modele o pojemności 60, 120 i 240 GB. Producent zastosował tutaj 2-kanałowy kontroler Phison S11 oraz kości pamięci MLC NAND, a do komunikacji z komputerem wykorzystano interfejs SATA 6 Gb/s.

IRDM sprawdzi się zarówno jako pamięć cache jak i główny dysk w komputerach do szerokiego typu zastosowań. Nośniki osiągają transfery sekwencyjne do 550 MB/s dla odczytu i 540 MB/s dla zapisu. Wartość IOPS została wyspecyfikowana na poziomie do 61 000 dla operacji odczytu i 87 000 dla operacji zapisu.

SSD IRDM

Najważniejsze informacje o nośnikach SSD IRDM:

  • format: 2,5 cala (7 mm)
  • interfejs: SATA 6 Gb/s
  • pojemność: 60 GB, 120 GB, 240 GB
  • kontroler: Phison PS3111-S11
  • kości pamięci: MLC NAND
  • transfery - dane kompresowalne:
    • 60 GB: 550/540 MB/s
    • 120 GB: 550/540 MB/s
    • 240 GB: 550/540 MB/s
  • transfery - dane niekompresowalne:
    • 60 GB: 430/305 MB/s
    • 120 GB: 530/480 MB/s
    • 240 GB: 530/515 MB/s
  • Liczba losowych operacji odczytu plików 4K:
    • 60 GB: 23 000/63 000 IOPS
    • 120 GB: 38 000/85 000 IOPS
    • 240 GB: 61 000/87 000 IOPS

Seria SSD IRDM zastąpi zwykłe modele GOODRAM Iridium - ceny poszczególnych wersji przedstawiają się następująco: 185 złotych (60 GB), 289 złotych (120 GB) i 430 złotych (240 GB). Nośniki zostały objęte 3-letnią gwarancją, a w zestawie dołączono dystans do montażu w zatokach o głębokości 9,5 mm.

Źródło: GOODRAM

Odsłon: 3672 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. PompeyQ
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-10-17 18:03

    Mógłby mi ktoś wytłumaczyć czemu ceny SSD cały czas stoją w miejscu, a nawet drożeją? Był okres co można było dostać podstawowy SSD 120GB za 160zł nowy, a teraz? Poniżej 210zł nie znajdziemy.

    Skomentuj

    1. shadowman333
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2017-10-17 18:12

      Zmowa cenowa producentów pamięci.

      Skomentuj

    2. carbo888
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2017-10-17 18:13

      Hynix, Samsung, Micron i Elpida nieoficjalnie porozumiały się co do cen za pamięci, dlatego ssd stoi w miejscu a ram i gpu drożeje.

      Skomentuj

      1. Paweł Maziarz
        Oceń komentarz:

        11    

        Opublikowano: 2017-10-17 18:51

        Elpida to raczej nie mogła się porozumieć, bo w 2013 roku została przejęta przez Microna ;)

        Skomentuj

    3. ohoho
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-10-17 19:04

      Krzem podrożał :D

      Skomentuj

    4. PITUCH1
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-18 09:55

      a RAM ???? mam paragon z 2015 na 8GB na 160 zeta, ten sam dzisiaj 270 w tym samym komputroniku !!!!

      Skomentuj

  2. kokosnh
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2017-10-17 22:29

    jestem ciekaw ile osób pamięta że było w ogóle coś takiego jak SSD goodram iridium (bez pro) :D

    Swoją drogą trochę masakra, przesiadka z S10 na s11,
    czyli z 4 rdzeniowego 8 kanałowego kontrolera, na 1 rdzeniową 2 kanałówkę, to już nie jest stagnacja, my się cofamy, do tego cena wyższa niż iridium pro.

    Skomentuj

    1. rahl_r
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-18 16:17

      To co napisałeś to jak porównanie w stylu: Silniki 4 cylindrowe są do dupy - nie to co silniki odrzutowe z 737.

      Skomentuj

      1. kokosnh
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-19 13:45

        raczej silnika 4 cylindrowego, do 1 cylindrowego, wszystko leci na arm tak gdybyś się zastanawiał, tu nie ma żadnej rewolucji, coś jak w smartfonach. Oczywiście postęp jest im nowszy tym niższy proces (mniejsze użycie energii i mniej generowanego ciepła), ulepszenia architektury (czyli nowsze procesory ARM) i wyższe zegary, ale żadnych rewolucji.

        Skomentuj

  3. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-18 09:56

    dla graczy :P , tanie :P
    jednak wolę dołożyć 100 i mieć coś .......

    Skomentuj

  4. Vaclav
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-18 14:51

    A mi może ktoś wytłumaczyć na czym polega tu postęp?
    Iridium Pro 240GB jest poniżej 300zł, i jak kokosh pisał ma chyba lepszy kontroler.

    Skomentuj

    1. PITUCH1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-19 08:20

      te są "dla graczy" ,
      szkoda , że marketingowcy dalej z PRL, bo ludzie jednak dzisiaj mądrzejsi :)

      Skomentuj

    2. Aconcagua
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-29 12:45

      Gdzie masz Iridium Pro 240GB poniżej 300zł?