Na topie

Okulary Google Glass powracają ...w wersji dla firm [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Google Glass Enterprise Edition to nowa, specjalna wersja okularów rzeczywistości rozszerzonej przeznaczona dla profesjonalistów.

  • Okulary Google Glass powracają ...w wersji dla firm [AKT.]
A A

Aktualizacja [08.08.2017]: Google Glass jako sprzęt do firmy to bardzo interesująca koncepcja. O tym, czy równie dobrze wypada w praktyce co na papierze, przedsiębiorstwa mogą przekonać się już teraz, ponieważ urządzenie oficjalnie trafiło do sprzedaży.

Gadżet, który pozwala wykorzystać rzeczywistość rozszerzoną podczas pracy, jest już dostępny w pierwszych sklepach. Jego cena na terenie naszego kontynentu wynosi około 1550 euro. Przy okazji poznaliśmy też pełną specyfikację urządzenia. Przedstawia się następująco:

Specyfikacja Google Glass Enterprise Edition:

  • Procesor: Intel Atom
  • Wyświetlacz: 640 x 320 pikseli
  • Łączność: Wi-Fi 2,4 + 5 GHz, Bluetooth LE
  • Kamera: 5 Mpix, wideo 720p
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Magazyn danych: 32 GB
  • Akumulator: 780 mAh
  • Wbudowane sensory: monitor ruchów głowy, barometr, magnetometr, czujniki mrugania i mrużenia oka i inne

Google Glass EE oko

W oczy rzuca się przede wszystkim usprawniona łączność, większa ilość pamięci na dane oraz znacznie bardziej pojemny akumulator, który powinien też przełożyć się na dłuższy czas pracy. Producent, czyli Google, zapewnia również o większej liczbie sensorów, zwiększających funkcjonalność urządzenia.

News [18.07.2017]: Okulary Google Glass powracają. Gadżetowi wcześniej brakowało praktycznej funkcjonalności, a do tego pojawiały się skargi na brak prywatności. Gigant z Mountain View postanowił więc zmienić nieco podejście i zaprezentował nową wersję okularów. Tym razem jest to sprzęt dla profesjonalistów.

Google Glass Enterprise Edition – tak nazywają się okulary w nowej wersji i zgodnie z tą właśnie nazwą powstały one z myślą o zastosowaniach profesjonalnych. Innymi słowy ich celem jest ułatwienie pracownikom sprawniejszego wykonywania zadań.

„Poprawiliśmy projekt i warstwę sprzętową. Dzięki temu gadżet jest lżejszy i wygodniejszy przy wielogodzinnym użytkowaniu. Wydłużyliśmy także czas pracy” – zachwalają inżynierowie odpowiedzialni za nową wersję okularów.

To nie wszystko. Nowszy procesor Atom zapewniać ma zwiększoną wydajność, a większy wyświetlacz – większy komfort korzystania z funkcji oferowanych przez okulary. Właśnie – dodajmy, że z Glass Enterprise Edition skorzystają przede wszystkim lekarze, menedżerowie i magazynierzy.

Google Glass EE DHL

DHL, na przykład, zamówił okulary, by pracownicy mogli „odbierać w czasie rzeczywistym instrukcje na temat rozmieszczenia przedmiotów”. Podobnie w General Electric – tam okulary pozwolą „przekazywać pracownikom instrukcje na temat tego, co i jak powinni zrobić, bez konieczności odrywania się od pracy”.

Google Glass EE GE

Pracownicy służby zdrowia wykorzystają natomiast aplikację Augmetix, która odpowiada za robienie notatek w tle, podczas gdy lekarz może w całości skoncentrować się na rozmowie z pacjentami (bez niepotrzebnego rozpraszania uwagi) i w razie potrzeby zajrzeć do „zapisków”. 

Google Glass EE lekarz

Zwiększające wydajność pracowników okulary Google Glass Enterprise Edition mają być coraz szerzej dostępne dla zainteresowanych przedsiębiorstw i organizacji. A co z gadżetem dla „Kowalskiego”? Ten podobno „się tworzy”.

Źródło: Engadget, TechCrunch, Alphabet

Odsłon: 5626 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
  1. wiktorn86
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-07-18 16:43

    Czyli teraz każda wizyta lekarska będzie filmowana? Nie no super sprawa, prawnikom też dać te okulary. Jestem pewien że nikt nie wykorzysta tych przechowywanych zdalnie, newralgicznych danych. Wierzę na słowo.

    Skomentuj Historia edycji

  2. TicTac
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2017-07-18 19:51

    Teraz mając te okulary, pracodawcy w Polsce będą wyliczać jak szybko masz się poruszać i jak w czasie rzeczywistym "motywować" cię do pracy, zamiast ułatwiać pracę pracownikom. Taka Polska rzeczywistość - Polak Polakowi najlepszym nadzorcą :(. Wielka szkoda.

    Skomentuj

    1. rahl_r
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-07-18 22:27

      A, że tak zapytam, skąd te informacje o zastosowaniu tych okularów gdziekolwiek w Polsce ? Może zamiast bezsensownego p.....enia podasz jakieś źródła.

      Skomentuj

      1. TicTac
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-20 19:49

        DHL już jest w Polsce a pewna duża firma co ma u nas coraz więcej magazynów Amaz.... już teraz ludzie narzekają że to obozy pracy. A przecież okulary te mają pomagać "„odbierać w czasie rzeczywistym instrukcje...." poczekaj rok czy dwa i zobaczysz.... albo przeczytasz na wyświetlaczu twoich okularów....

        Skomentuj

        1. miedzianek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-08-08 23:12

          Bo sami sobie na to pozwalają. Gdyby nie było ludzi, którzy zapieprzają jak mrówki, może Amazon otworzyłby oczy, albo zniżył jakiekolwiek normy. A tak Ci słabsi 'muszą' dorównać tym lepszym-bo skoro jeden potrafi, to reszta też powinna, jak nie, znajdziemy takich, którzy dadzą radę

          Skomentuj

  3. mutissj
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-07-18 23:57

    Te korporacyjne marzenia...

    Skomentuj

  4. Marucins
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-19 09:09

    24 godzinny nadzór pracowników?

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!