Na topie

Google Inbox odejdzie na emeryturę

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne Ciekawostki Internet Internet Producenci: Google

Po czterech latach od debiutu (znana z przejrzystości i prostoty) usługa pocztowa Google Inbox zostanie wyłączona. Zespół skoncentruje się na rozwoju Gmaila.

  • Google Inbox odejdzie na emeryturę
A A

Inbox powstał po to, by korzystanie z poczty elektronicznej było tak wygodne, jak to tylko możliwe. Teraz firma Google doszła jednak do wniosku, że nie ma potrzeby, by istniały dwie usługi odpowiedzialne za to samo i w całości zamierza skoncentrować się na rozwoju Gmaila. 

Za pośrednictwem Twittera firma Google ogłosiła, że (dostępna od czterech lat) usługa Inbox zostanie całkowicie wyłączona w marcu 2019 roku. Jeśli z niej korzystacie, macie więc sześć miesięcy, by przyzwyczaić się do Gmaila (albo znaleźć sobie innego klienta pocztowego).

Kluczowe opcje, które przyciągały do Inboksa, trafiły już do Gmaila w ramach ostatniej dużej aktualizacji, a co dalej? Gigant z Mountain View zapewnia, że doświadczenie, jakie udało się uzyskać podczas czterech lat rozwoju zostanie wykorzystane w ulepszaniu jego podstawowej usługi pocztowej.

Inbox screen

Z jednej strony ten ruch nie może dziwić, bo 1) rzeczywiście utrzymywanie dwóch usług tego samego rodzaju nie ma zbyt wiele sensu i 2) firma Google przyzwyczaiła nas do takich ruchów. Z drugiej jednak – o ile Gmail bywa krytykowany, to Inbox cieszy się bardzo dobrą sławą. 

Szkoda, ale liczymy na to, że wyjdzie to Gmailowi (i jego miliardowi użytkowników) na dobre.

Źródło: New Atlas, Google Blog

Odsłon: 2825 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!