Na topie

Google Pixel 2 XL vs Galaxy Note 8 vs LG V30 - pojedynek „bezramkowych” smartfonów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: Google LG Samsung

Za pośrednictwem Pixel 2 XL, firma Google przyciągnąć chce do siebie sympatyków topowych smartfonów. Czy się uda?

  • Google Pixel 2 XL vs Galaxy Note 8 vs LG V30 - pojedynek „bezramkowych” smartfonów
A A

Wczoraj wieczorem miała miejsce premiera smartfonów Pixel 2 i Pixel 2 XL. Chociaż najważniejsze cechy obydwu modeli już omówiliśmy, warto sprawdzić czy Google zdołało rzucić wyzwanie konkurencji.

Tym razem skoncentrujemy się na Pixel 2 XL, w przypadku którego mamy do czynienia z bardziej zauważalną korektą stylistyki. Metalowa obudowa i tafla szkła na wysokości modułu głównego aparatu nikogo nie dziwią, miłym zaskoczeniem okazują się natomiast odchudzone ramki wokół wyświetlacza.

Wprawdzie w kontekście współczynnika screen-to-body Pixel 2 XL nie zostanie rekordzistą (około 77%), ale przy tak dużych gabarytach urządzenia każda redukcja wolnych przestrzeni na przednim panelu spotyka się z ciepłym przyjęciem. W efekcie przy 6-calowym wyświetlaczu P-OLED nastawiać trzeba się na wymiary 157.5 x 76.2 x 7.6 mm.

Google Pixel 2 XL

Z jakimi modelami Pixel 2 XL będzie konkurować? Biorąc pod uwagę wielkość ekranu, wydajność oraz wspomniane odchudzone ramki na myśl od razu przychodzi Galaxy Note 8 lub LG V30.

Dla wielu osób ważne może być to, iż Pixel 2 XL pracuje pod kontrolą czystego Androida i to w najnowszej wersji 8.0 Oreo. W zastosowanych podzespołach znaleźć można istotne różnice, ale w kilku punktach cała trójka wypada podobnie.

Model Google Pixel 2 XL Samsung Galaxy Note 8 LG V30
Wymiary (wy/sz/gł) 157.5 x 76.2 x 7.6 mm 162.5 x 74.6 x 8.5 mm 151.7 x 75.4 x 7.4 mm
Waga 174 g 195 g 158 g
System operacyjny Android 8.0 Android 7.0 Android 7.0
Ekran » 6"
» 1440 x 2560 px
» P-OLED
» 6,3"
» 1440 x 2960 px
» Super AMOLED
» 6,0"
» 1440 x 2880 px
» OLED
Procesor » CPU: 4x 2,45 GHz + 4x 1,9 GHz
» 8 rdzeni
» Snapdragon 835
» CPU: 4x 2,3 GHz + 4x 1,7 GHz 
» 8 rdzeni
» Exynos 8895
» CPU: 4x 2,45 GHz + 4x 1,9 GHz
» 8 rdzeni
» Snapdragon 835
Pamięć » RAM: 4 GB
» Wbudowana: 64 /128 GB
» RAM: 6 GB
» Wbudowana: 64 GB
» Slot kart microSD
» RAM: 4 GB
» Wbudowana: 64 GB
» Slot kart microSD
Bateria 3520 mAh 3300 mAh 3300 mAh
Aparat / kamera » 12 Mpx (tył)
» 8 Mpx (przód)
» lampa LED
» OIS
» geotagging
» nagrywanie 4K
» 12 Mpx + 12 Mpix (tył)
» 8 Mpx (przód)
» lampa LED
» OIS
» geotagging
» nagrywanie 4K
» 16 Mpx + 16 Mpx (tył)
» 5 Mpx (przód)
» lampa LED
» OIS
» geotagging
» nagrywanie 4K
Internet » 4G LTE
» 3G
» Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac
» 4G LTE
» 3G
» Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac
» 4G LTE
» 3G
» Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
Komunikacja i złącza » Bluetooth 5.0
» NFC
» USB typ C
» Bluetooth 5.0
» NFC
» USB typ C
» słuchawkowe
» Bluetooth 5.0
» NFC
» USB typ C
» słuchawkowe
Dodatkowe funkcje » akcelerometr
» czujnik oświetlenia
» czujnik zbliżeniowy
» kompas cyfrowy
» żyroskop
» skaner linii papilarnych
» Active Edge
» wodoszczelność (IP67)
» akcelerometr
» czujnik oświetlenia
» czujnik zbliżeniowy
» kompas cyfrowy
» żyroskop
» barometr
» czujnik tętna
» skaner linii papilarnych
» czytnik siatkówki
» HDR10
» S Pen
» wodoszczelność (IP68)

» akcelerometr
» czujnik oświetlenia
» czujnik zbliżeniowy
» kompas cyfrowy
» żyroskop
» barometr
» skaner linii papilarnych
» Dolby Vision / HDR10
» quad DAC
» wodoszczelność (IP68)

Która propozycja podoba Wam się najbardziej? Być może myślicie o zakupie jednej z nich. Dajcie znać - której i dlaczego.

Źródło: inf. własna

Odsłon: 5544 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. .Alx.
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2017-10-05 10:10

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Z tych trzech najlepszy moim zdaniem jest ten czwarty...
    ...Huawei Mate 10 (Pro)

    bo :
    - jest bardziej bezramkowy od Google Pixel 2 XL
    - Nie ma zakrzywionego ekranu jak Samsung Galaxy Note 8
    - Oraz ma proporcje ekranu bliższe klasycznemu 16:9
    - No i ma pokonać iPhone'a X :)

    Premiera za 11 dni

    Skomentuj

  2. laska300
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-10-05 10:43

    Zdecydowanie Pixel 2 XL. Podzespoły, system, optymalizacja, aparat (dxo98), bateria. Bezkonkurencyjny! Wygląd to sprawa indywidualna, dla mnie jest świetny.

    Skomentuj

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-10-05 12:00

      Ja bym się tym aparatem specjalnie nie podniecał, bo wysoki wynik w teście DxO wcale nie wróży świetnych zdjęć.

      Skomentuj

      1. laska300
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2017-10-05 12:25

        Dlaczego mam sie nie spodziewac dobrych zdjec? Pixel gdy sie pojawil zmiazdzyl konkurencje, zarowno jesli chodzi o zdjecia, jak i przede wszystkim filmy. Nie widze powodu, by mialo byc inaczej teraz.

        Skomentuj

        1. AkaRyupl
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-10-05 19:01

          Zwłaszcza z problemami z soczewką etc. Weź się nie ośmieszaj... Nie pomnę, że DxO zawsze daje wysokie noty iPhonom, a aparaty w nich są przeciętne.

          Skomentuj

    2. st4lk3r
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-10-07 16:02

      Jak dowiesz się, na jakiej zasadzie działa DXMark, to daj znać. Kupujesz sobie notę, tak w skrócie...

      Skomentuj

      1. laska300
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-10-18 07:57

        Nie kupuję noty, wysoki wynik w dxo to dla mnie tylko zapowiedź, że powinno być dobrze i warto poczekać na testy. A te już są i Pixel 2 wypada w nich rewelacyjnie (zdjęcia i filmy). Według mnie to zdecydowanie najlepszy smartfon foto na rynku. HTC U11 to dla niego jedyna konkurencja.

        Skomentuj

  3. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-05 10:50

    Nie powiem, Pixel 2 XL zapowiada się bardzo ciekawie, aż do momentu kiedy zobaczyłem cenę... 939€ w Europie i +100€ za więcej pamieć (oczywiście brak microSD). Trzeba będzie się przyzwyczaić do flagowców za 4500-5000++ PLN...

    Skomentuj

  4. jaredj
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-05 11:19

    Pixel 2 XL bezramkowy? To jakaś kpina?
    I ze specyfikacjami odpada moim zdaniem w przedbiegach z TYMI konkurentami. To że ma Andka 8 wiosny nie czyni.
    I najbrzydszy też jest w tym zestawieniu.
    Mój typ - Note.

    Skomentuj

    1. kokosnh
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-10-05 11:26

      nie zapominaj, że android 9 to pewnie ostatni android którego note 8 zobaczy, a Pixel 2 XL będzie wspierany przez kilka dobrych lat.

      Skomentuj

      1. Po1nter
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-05 11:56

        I co w związku z tym jak każdy kolejny Android zmienia tyle co kot napłakał.

        Skomentuj

      2. jaredj
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-10-05 12:37

        I wyjdzie cała masa customów na niego. Jak będę potrzebował to zainstaluję. Niedawno sprawdzałem, nawet na Xperię Z3 wyszedł custom na andku 7 (albo 8, nie pamiętam).
        A google wcale tak długo nie wspierał Nexusów. 3 albo 4 lata o ile pamiętam, a 4 lata w smartfonach to epoka wręcz.

        Skomentuj

        1. pietrov
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-10-05 20:03

          Wspiera ale przez 18msc

          Skomentuj

  5. Dizzy
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-10-05 11:23

    LG V30 jak ja na niego czekam!!

    Skomentuj

    1. sliski15
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-12 12:44

      Jest jakakolwiek informacja o dacie, kiedy ma się pojawić?

      Skomentuj

  6. witoldsz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-05 23:58

    LG G6 można już poniżej 2k PLN dostać, więc jako tańsza alternatywa dla V30 jest idealny.

    Skomentuj

  7. PeterMac
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-06 03:42

    Aparat w V30 jest jak na razie najlepszy jaki widziałem wsród Androidowych telefonów, stawiam go wyżej niż ten w Samsungu S8, Note 8 (lepsza detaliczność szczegóły detlikatniejsze algorytmy wyostrzania w V30) zresztą ten w V20 również był znakomity z Pixelem na czele.
    https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=8505&idPhone2=8712&idPhone3=8131
    Iphone 8 słabizna.
    Pixel 2 moze pozamiatać.
    Jakies smieszne wyniki z DXMark to zadna wyrocznia, do tego są porządne testy jak choćby ten z GSMArena Photo Compare Tool zeby samemu sobie sprawdzić.

    Skomentuj Historia edycji

  8. Kris_de_bard
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-06 07:23

    Poczekajmy aż będą dostępne dla testerów, tych niezależnych.