Na topie

Polski prequel Gothica - projekt fanowski, ale profesjonalny

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: RPG

Realizowany za darmo projekt Gothic II: Dzieje Khorinis tworzony jest z niesamowitym wręcz rozmachem. Będą nawet oryginalne głosy!

  • Polski prequel Gothica - projekt fanowski, ale profesjonalny
A A

Gothic II: Dzieje Khorinis – taki tytuł nosi projekt, nad którym Polacy pracują od wielu już miesięcy. Projekt, dodajmy, niezwykle ambitny i realizowany z ogromnym rozmachem. Zapowiada się świetny powrót tej świetnej gry.

Nieoficjalne rozszerzenie przedstawi historię początku tego kultowego już uniwersum – wydarzenia mające miejsce 11 lat przed opowieścią z pierwszego Gothica i na rok przed powstaniem tzw. Magicznej Bariery. Twórcy planują wydanie dwóch części tego dodatku – pierwsza pozwoli graczom odwiedzić Vaduz, druga – tytułowe Khorinis. Protagonista zaś ma na imię Lars.

Autorzy starają się pozostawać w jak największej wierności fabularnej z oryginałem i o tym, że robią to dobrze, najlepiej może chyba świadczyć fakt, że ekipa Piranha Bytes polubiła ten projekt na Facebooku. O jego skali zaś niech przemawia to, że udział w nagraniach do Dziejów Khorinis wzięli profesjonalni aktorzy z oryginalnego dubbingu. Zgodzili się to zrobić za darmo i nieodpłatnie będzie też dystrybuowane to rozszerzenie.

Więcej na temat projektu możecie dowiedzieć się z poniższego filmu:

Trzymamy kciuki!

Źródło: Dzieje Khorinis

Odsłon: 4514 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij

Gry komputerowe w marketplace

  1. darioz
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2017-06-26 14:35

    Niby ok ale powinni grę robić na silniku 3 części Gothica a nie tym przestarzałym z Gothica 1 i 2!
    Mam wątpliwości co do głównego bohatera, bo jak nie będzie bezimiennego z oryginalnych gier to ten projekt będzie dzialił z Gothiciem tylko nazwę!

    Skomentuj

    1. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2017-06-26 14:41

      Tylko nazwę ...i świat, ...i postacie, ...i tło fabularne, ...i mechanikę rozgrywki.

      Skomentuj

    2. siwyandrew
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-06-26 15:00

      Gothic 1 i 2 mają to do siebie, że są bardzo łatwe do modowania i podatne na nie. Gothic 3 jest dużo bardziej zamknięty pod tym względem, mody do niego istniejące to popierdółki typu content mod czy quest pack, które wnoszą kilka bzdurnych przedmiotów i zadań. Bardzo dawno temu powstała idea gothic 3 CSP (community story project), ale on od wielu lat praktycznie stoi w miejscu i nie sądzę, by dobrnął kiedyś do końca i wniósł coś porządnego.

      Skomentuj

  2. Obiektor
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-26 15:09

    Jaram sie :)

    Skomentuj

  3. victordeleco2
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-06-26 16:39

    Najlepsza gra ever

    Skomentuj

    1. Pószek okrószek
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2017-06-26 16:45

      Nie zgadzam się. Najlepsza to Shadowman.

      Skomentuj

      1. Vaclav
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-06-26 21:37

        Do Shadowmana potrzeba 64MB RAMu, masz tyle cwaniaku?

        Skomentuj

  4. Ben_Dover
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-26 17:11

    Czyli, że co? Czekamy aż firma posiadające prawa do marki i uniwersum Gothic uzna, że taki fanowski projekt to czerpanie korzyści majątkowych z ich dorobku intelektualnego i doprowadzą do zamknięcia całości? Bo raczej mało kto zdobywa się w dzisiejszych czasach na tak rozsądne kroki, jak wsparcie autorów "growe fan-fiction". Pewnie skończy się na tym, że będzie to projekt obecny w sieci, ale wysoce niepożądany i istniejący w szarej strefie legalności wydawniczej. Niemniej, grałbym.

    Skomentuj

    1. Alron
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-26 17:26

      Akurat nie. Piranha Bytes polajkowała ich profil na facebooku i jest zainteresowana tym modem. Poza tym, jest to projekt całkowicie non-profit.

      Skomentuj

    2. JSTMB
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-26 17:31

      GSC popiera tworzenie modów do serii stalker, z tego co wiem to nawet wspierali twórców popularnego moda Lost Alpha

      Skomentuj

  5. czorcik696
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-26 18:48

    Piękny projekt. Trzymam kciuki i pozdrawiam tak oddanych fanów serii.