Na topie

Gra 11-11: Memories Retold - o wojnie i człowieczeństwie - debiutuje na rynku

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Autorzy gry 11-11: Memories Retold poruszyli niełatwy temat i w dodatku zdecydowali się na eksperymentalną oprawę wizualną. Od dziś możemy przekonywać się jaki jest efekt.

  • Gra 11-11: Memories Retold - o wojnie i człowieczeństwie - debiutuje na rynku
A A

Jest 11 listopada 1916 roku, trwa I wojna światowa. Młody fotograf z Kanady, Harry, opuszcza swój kraj, by walczyć, a niemiecki technik, Kurt, otrzymuje wiadomość, że jego syn zaginął w akcji. Ich losy krzyżują się na liniach frontu, podczas gdy walczą przede wszystkim o zachowanie człowieczeństwa w tych piekielnie trudnych czasach. To właśnie 11-11: Memories Retold – gra, która dziś zadebiutowała na rynku.

Dzieło ekip Aardman i DigixArt przedstawia opowieść zainspirowaną rzeczywistymi wydarzeniami i robi w to niezwykły sposób. Klimatu tej produkcji nadaje przede wszystkim malarska oprawa wizualna – twórcy nie ukrywają, że sporą inspiracją był dla nich film Twój Vincent, w którym polscy producenci wykorzystali podobną technikę: animacji malowanej olejem.

„Twój Vincent stał się dla nas doskonałym punktem odniesienia. Naszym celem było stworzenie żywego obrazu, a ten film właśnie taki jest. Bardzo ambitny projekt, który wręcz w idealnym momencie pojawił się, aby zaistnieć w naszej produkcji. Oglądaliśmy go wiele razy i wiele się z niego nauczyliśmy. Delikatne dzieło sztuki i wspaniała inspiracja” – powiedział Bram Ttwheam, dyrektor artystyczny projektu.

11-11 screen

Rozgrywka w 11-11: Memories Retold polega przede wszystkim na eksploracji, rozwiązywaniu zagadek, przechodzeniu przez sekcje zręcznościowe i prowadzeniu dialogów. Podejmowane decyzje mają mieć zaś rzeczywisty wpływ na ciąg dalszy tej opowieści.

Dziś gra 11-11: Memories Retold zadebiutowała na rynku w wersjach przeznaczonych na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Poniżej możecie obejrzeć premierowy zwiastun tej eksperymentalnej produkcji:

Źródło: Cenega, Bandai Namco

Odsłon: 2974 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!