Na topie

Gracze odnaleźli pokój deweloperski w Fallout 76 - Bethesda „nagradza” to banami [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Fallout 76 ponownie na tapecie. Niestety Bethesda i tym razem nie ma powodów do zadowolenia. W należyty sposób nie zabezpieczyła pokoju deweloperskiego, a teraz ratuje się banami.

  • Gracze odnaleźli pokój deweloperski w Fallout 76 - Bethesda „nagradza” to banami [AKT.]
A A

O Fallout 76 powiedziano naprawdę wiele. Gra spotkała się z ogromną falą krytyki, jej cena błyskawicznie spadła, a twórcy zajęli się łataniem błędów. Szkoda tylko, że nadal nie unikają wpadek, przez które narażają się na dalszą krytykę.

Wbrew pozorom są bowiem gracze, którzy poświęcają czas na odkrywanie świata Fallout 76. Co więcej, niektórzy są na tyle dociekliwi, że docierają na naprawdę interesujących miejsc. Trudno nie zaliczyć do nich tzw. pokoju deweloperskiego. Można bowiem znaleźć w nim wszystkie przedmioty dostępne w grze, także te, które były prezentami do specjalnych wydań gry oraz te, które zostaną dopiero wprowadzone przez nadchodzące dodatki.

Nie trzeba być szczególnie zapalonym graczem aby domyślać się, że tego typu sytuacja może zaburzyć równowagę ekonomii w grze. Pytanie tylko, czy działania twórców są w tym przypadku odpowiednie? Za dotarcie do pokoju deweloperskiego wręczane są bowiem bany. Nie są one permanentne, ale pod jednym warunkiem. Podania twórcom drogi, która prowadzi do omawianego miejsca.


Sam pokój deweloperski nie jest rzecz jasna zaskoczeniem. To rozwiązanie wykorzystywane przez twórców, ponieważ dzięki niemu można szybko przetestować wybrane elementy w grze. Problem w tym, że Bethesda nie zadbała o należyte zabezpieczenie go przed niepożądanym dostępem. Teraz będzie trzeba to szybko naprawić.

Czy Waszym zdaniem Bethesda postępuje tu słusznie? Jak Wy staralibyście się rozwiązać tę sytuację?

AKTUALIZACJA - 18.01.2019

Tak jak można było przypuszczać, sprawa ma dalszy ciąg. Z wydanego przez twórców komunikatu wynika, że tymczasowego zawieszenia konta może spodziewać się każdy używający przedmiotów pochodzących z wyżej wymienionego źródła, a których w obiegu podobno nie brakuje. Jednocześnie padają zapewnienia, iż nikt nie musi obawiać się blokady bez powodu, a wszystkie wątpliwości będą wyjaśniane indywidualnie z działem wsparcia.

„Przyglądamy się kwestii używania przez graczy PC przedmiotów, które można zdobyć jedynie dzięki zewnętrznym narzędziom zapewniającym dostęp do zamkniętych obszarów. Dla zapewnienia integralności i stabilności gry, postaci oraz konta graczy korzystających z takiego wyposażenia będą tymczasowo zawieszane.” - komunikat z oficjalnego profilu Fallout na Facebooku

Warto przy tym dodać, że pokój deweloperski został przeniesiony w inne miejsce. Wprawdzie i tak można się do niego dostać, ale już bez możliwości „wyniesienia” czegokolwiek.

Źródło: youtube - PolterGeist, Fallout - facebook

Odsłon: 11845 Skomentuj newsa
Komentarze

23

Udostępnij
  1. DustEater
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-12 15:59

    tak samo było w F3 czy kolejnych seriach a wejść można tam było tylko za pomocą kodów

    Skomentuj

  2. Skaza
    Oceń komentarz:

    18    

    Opublikowano: 2019-01-12 16:00


    "Gra spotkała się z ogromną falą krytyki"...

    Jak to, krytyki? Jeszcze niedawno bezkrytycznie polecaliście Fallout 76 zachwaląc zalety i zupełnie nie zauważając żadnych wad.

    Skomentuj

    1. miedzianek
      Oceń komentarz:

      -19    

      Opublikowano: 2019-01-12 16:42

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      To, że zachwalają nie ma nic wspólnego z falą krytyki wśród userów. Jakoś w tvn czy tefałpe zachwalają partę kaczki, a tak to hejt z każdej strony.

      Skomentuj

      1. DrMjut
        Oceń komentarz:

        16    

        Opublikowano: 2019-01-12 22:04

        w tvn zachwalają? chyba coś ci się pomieszało w tej małej główce.

        Skomentuj

    2. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2019-01-13 04:38

      Gra jest niedopracowanym bublem i pisanie inaczej tylko może nadszarpnąć ocenę użytkowników o portalu :)

      Skomentuj

    3. maaaad
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-01-13 12:32

      A czy oni napisali "Gra spotkała się z ogromną falą krytyki w redakcji Benchmark.pl"?

      Skomentuj

  3. kombajn
    Oceń komentarz:

    23    

    Opublikowano: 2019-01-12 16:43

    Dobre sobie. Bany w płatnej grze.. za to że zwiedzając świat gry, ktoś odkrył to czego tam nie powinno być... Tja Nic dziwnego że cena tego cuda spadła już w okolicę 10 Euro. Nawet się zastanawiałem czy sobie nie kupić, bo w końcu mam wszystkie pozostałe gry, ale po takich wyczynach producenta zdaje się że zrezygnuje.

    Skomentuj

    1. kombajn
      Oceń komentarz:

      19    

      Opublikowano: 2019-01-12 16:51

      "Czy Waszym zdaniem Bethesda postępuje tu słusznie? Jak Wy staralibyście się rozwiązać tę sytuację?"
      Jak to jak?
      1)załatać dostęp do tego obszaru
      2a)udawać że nic się nie stało
      lub
      2b)udawać że to estern egg i wręczyć jakąś specjalną nagrodę osobie która pierwsza tam wlazła

      Skomentuj Historia edycji

    2. lkozierowski
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2019-01-12 23:59

      nie kupujcie gówna, dać bethesdzie nauczkę, ja też nie kupiłem, a inne mam

      Skomentuj

  4. czorcik696
    Oceń komentarz:

    18    

    Opublikowano: 2019-01-12 16:43

    Mało tego, Beth wysłała maila do gościa, żeby opisał dokładnie jak się tam dostał bo inaczej nie odbanują mu konta. Kolejna strzała w kolano Bethesda xP

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2019-01-12 18:30

      Ja bym sprzedawał po 10$ instrukcje jak tam sie dostac i moga mnie banowac. Wyslanie instrukcji wszytskim jednoczesnie.

      Skomentuj

  5. baca130
    Oceń komentarz:

    19    

    Opublikowano: 2019-01-12 17:33

    Ta gra serio tak brzydko wygląda? Czy to tylko w tym test room tak wygląda? Nawet hl2 pomimo swojego wieku bardziej mnie przyciąga niż ta "nowa" gra.

    Skomentuj

    1. czorcik696
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2019-01-12 21:40

      Bethesda ma ciepło chociażby od strony technicznej. Silnik ma już 20 lat, albo i więcej, nie mają czasu na napisanie nowego, kaska się będzie kończyć, a wydawca będzie cisnął. Myślę, że oni już są na ostatniej prostej i TES VI zakończy ich przygodę, ale nie jest mi jakoś z tego powodu przykro. Mam tylko nadzieję, że markę Fallout i Elder Scrolls przejmie firma na poziomie Obsydianu, albo sam Obsydian. Nie wiem czy ktoś z poważnych deweloperów pracuje jeszcze na tak starym silniku jak Beth, do tego wciskając ludziom, jak bardzo ulepszyli grafikę... Lenie i tyle.

      Skomentuj

  6. Zwis88
    Oceń komentarz:

    18    

    Opublikowano: 2019-01-12 17:40

    Ci ludzie przeszli już nawet poziom groteski, teraz F76 to jest po prostu odrażający pomnik deweloperskiej pychy, cyfrowego chaosu który jak złośliwy dżin wypuszczony z butelki na próbę wymknął się spod kontroli, pewnie Bethesda chciała by zamknąć już dziś serwery i wysłać ten "produkt" do gamingowego limbo, ale za dużo ludzi zapłaciło, za dużo ludzi wymaga, muszą więc łatać tą tonącą zrupieciałą rozpadającą się barkę wszystkimi siłami żeby jeszcze chwilę utrzymało się na powierzchni, na serio wypuścić F76 na rynek to jak mieć rodzinę i jednocześnie dziecko z chciwą bezwzględną prostytutką, chcesz cofnąć czas, udawać że tego nie ma, ale ona ma dowody, szantażuje, spędza sen z powiek, mam nadzieję że bethesda zrobiła sobie sama takie manto że już każda gra spod ich ręki to będzie kompletne wspaniałe i dopieszczone dzieło

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-12 18:35

      Tak jest w każdym korpo gdzie księgowi przejmuja władze absolutną. Czemu wspaniałe i rozbudowane gry 10-15 lat temu nie dostawały żadnych paczy bo działały na 100% wprost z pudełka? Diablo, Baldursi, Gothic Elders Scrolls... i setki innych.

      Skomentuj

      1. Zwis88
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2019-01-12 20:04

        To nawet nie chodzi o to jak ta gra działa (mam tą grę i na 4790k i GtX 1070 mam dropy, zacięcia, zwiechy, niezależnie od detali klatki lecą na łeb na szyję) Pomijam to że w dzień zakupu gry zaraz po odpaleniu jeszcze z krypty nie wyszedłem i mi się terminal nadzorczyni zawiesił w pigułe musiałem grę resetować, po wyjściu było tylko gorzej, niewidzialny ghul ktory mnie okładał, zapadłem się w podłoże, zniknął mi rewolwer samoróbka z ekwipunku itp, to wszystko można wybaczyć jeśli gra by była świetna gameplayowo, ale tu nie ma co robić, pusto nudno, beznadziejnie, co to znaczy że czatu tekstowego nawet nie ma w mmo? Zadania nudne i jak żywcem z tibii wyjęte, eksploracja nic nie wnosi, w sumie 38 h spędziłem w tej grze, nie wiem o czym ona jest, o co tam chodzi, nie wiem jaki poziom postaci mam, nie pamiętam nic fajnego, grałem bo cały czas liczyłem że coś się stanie, wyjdzie łatka, coś odkryję czego nie widziałem... W to się grać nie da, to jest po prostu ścierwo, jak narzekałem na fallout 4 to ja odszczekuje przy 76 czwórka to jest perełka gamingu. A jak narzekałem kiedyś na F3 i odpaliłem w celach porównawczych, pomijając grafikę to wszystko było wtedy lepsze, nie wiem jak mogła mi się ta gra nie podobać skoro na tle dzisiejszych wyczynów bethesdy to to był growy eden

        Skomentuj

  7. Foxy the Pirate
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-01-12 19:39

    Jaki deweloper taka moderacja.

    Skomentuj

  8. bartekmustach
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2019-01-12 20:02

    Trzeba by było przyjrzeć się dokładnie zapisom w EULA. Jeżeli nie ma tam nic napisane odnośnie błędów w grze i wykorzystywaniu ich na korzyść gracza, to już zaraz Amerykanie będą mieli powody do pozwu zbiorowego. Fajnie by było, gdyby tak się stało. Bethesda powinna srogo dostać po dupie za tą "grę"

    Skomentuj

  9. force
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-01-12 22:51

    Ludzie, zagrajcie sobie w Atom RPG i nie zawracajcie sobie więcej głowy tym scierwem pod nazwą fallout 76

    Skomentuj

  10. miedzianek
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2019-01-13 00:45

    Zaraz zaraz, to Bethesda sama nie wie, jak tam się dostać, że pyta o to graczy :D?

    Skomentuj

    1. Vassago
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-01-13 19:34

      No to zdanie też mnie rozwaliło. Albo ludzie z Bathesdy to skończeni kretyni albo autor tekstu coś źle przetłumaczył.

      Skomentuj

      1. Zwis88
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-01-14 15:07

        Akurat to mnie nie dziwi, ponieważ taka gra nie jest pisana jak kalkulator w C++ że naciśniesz kompiluj i Ci podkreśli gdzie źle nawiasu zapomniałeś, tylko większość rzeczy tutaj to gotowe linijki kodu wrąbane do potężnego silnika, jeśli powstała jakaś luka przez którą da się wbić do danej lokacji, to pewnie nikt nawet nie ma łba żeby szukać gdzie