Na topie

Gran Turismo Sport nadjedzie dopiero w 2017 roku

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry PlayStation 4

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry PlayStation 4 Tematyka: Kiedy premiera wyścigi Producenci: Polyphony Digital SONY

Premiera najbardziej ambitnej odsłony serii Gran Turismo miała odbyć się jesienią. Niestety do tego nie dojdzie.

  • Gran Turismo Sport nadjedzie dopiero w 2017 roku
A A

Nie brakuje pewnie osób wyczekujących premiery Gran Turismo Sport. Jeśli do nich należycie, musicie się niestety uzbroić w cierpliwość. Rynkowy debiut nie będzie miał bowiem miejsca pod koniec tego roku, lecz dopiero w przyszłym. 

Skąd taka decyzja? Tutaj zaskoczenia raczej nie będzie. Główny producent, Kazunori Yamauchi, stwierdził, że jego zespół potrzebuje więcej czasu, by dopracować wszystkie szczegóły gry Gran Turismo Sport. Tytuł ten zapowiadany jest jako jeden z najbardziej ambitnych w historii serii, dlatego też nie ma się co dziwić. Obecna data premiery to: początek 2017 roku.

W Gran Turismo Sport wcielimy się w wirtualnego kierowcę i rozegramy pełną karierę. Zasiądziemy za kierownicami ponad 100 samochodów i bolidów, którymi pokonamy setki tysięcy kilometrów na kilkudziesięciu różnych trasach. Do tego dochodzi realistyczny model jazdy i takaż oprawa audiowizualna. Tak to ma wyglądać:

Źródło: PlayStation Blog

Odsłon: 5169 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. michael85
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-08-31 17:44

    GT - kiedyś może bym i czekał ale dzisiaj jest Assetto Corsa którego GT nie przebije.

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-01 07:58

      Oj tak ASSETTO CORSA ;) ale GT to calkiem inne wyscigi, setki aut, tuning itp, to tak jak z FORZĄ, jako całość to piękne gry i bardzo wciągające.

      W Assetto sam ogrywam, single player kuleje strasznie, a raczej prawie brak kariery, lecz odwzorowanie fizyki jazdy, do tego multi i człowiek zapomina o SP. ;)

      Skomentuj

  2. silvver
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-08-31 18:28

    Sam czekam na GTS. Ciekawi mnie, czy przy premierze wyłączą wtyczkę GT6 - tak jak zrobili z GT5 przy premierze GT6...

    Skomentuj

  3. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-08-31 19:00

    Nie rozumiem co jest takiego w tej Asetto Corsa. Pewnie to, że nie ma porządnej alternatywy na PC. Pamiętam jak miałem Playstation 1 (PSX-szaraka) i kumple (pecetowcy) przychodzili do mnie popykać w Gran Turismo 1 i 2. Każdy jarał się nie tylko grafiką (bardzo dobrą jak na tamte czasy) ale głównie właśnie fizyką jazdy i tą całą otoczką gry. Wtedy też były "zamienniki" symulatorów na komputery osobiste. Pamiętam jak kumpel typowy komputerowiec stwierdził, że nie ma na PC żadnych dobrych wyścigów, ale z braku laku gra w Viper Racing - ponoć połowicznie zastępowało zabawę w GT (ustawienia podzespołów, utrudnione sterowanie itd) Grałem w Assetto kilka (naście) wyścigów i jakoś nie czuje się tej frajdy z pokonywania zakrętów i łapania dziesiętnych sekundy na każdym okrążeniu. Próbowałem też się zmusić do pogrania w Project Cars, ale szybciej odinstalowałem, niż zainstalowałem. Z takich gier wyścigowych typowo na chwilę, to już zdecydowanie Forza, a jeśli na dłużej to tylko Gran Turismo. Nadal najprzyjemniej gra się w GT6 (na dobrej kierownicy). Ta gra to taki Pro Evolution Soccer wyścigów - ci co grali tylko w Fifę nigdy nie zrozumieją fenomenu tej drugiej. Chociaż rozumiem, że gusta są różne i nie każdy lubi to samo - ja z niecierpliwością czekam na nowe wyścigi od Polyphony.

    Skomentuj

    1. Orlyyyy
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-08-31 19:06

      Od wersji PS3 Gran turismo znacznie ustępuje Forza Motorsport, która szybko go przebiła

      Skomentuj

      1. PogromcaBlacharni
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-08-31 22:33


        W czym ustępuje?

        Skomentuj Historia edycji

        1. azbestor
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-09-01 08:46

          Bardziej zaawansowana fizyka, jakiś model zniszczeń wpływający na coś więcej, niż kosmetyka, ciekawsze auta, ciekawszy system gry, mniej grindowania, możliwość pomalowania auta, 60 fps (pisze o FM, Horizon jest super, ale obok), grafika i dźwięk. Aaaa, i jeszcze coś...Forza jest. GT też jest, w planach ;)

          Skomentuj

          1. NewUnnamedUser
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-01 14:04

            Jaka zaawansowana fizyka? I skąd masz informacje, że jest lepsza niż w GT? Widziałeś jak robią te gry i wiesz? Gran Turismo od początku było nastawione na symulację, a Forza... Forza początkowo była typowo arcadową samochodówką, po jakimś czasie ewoluowała i poszła w stronę pół-symulatora, którym jest do dzisiaj. Forzie w sumie bliżej do NFS'ów, jeśli chodzi o zachowanie i prowadzenie aut, niż do GT. Po prostu wybrałeś tytuł który jest dla Ciebie bardziej przystępny, łatwiejszy w zrozumieniu i opanowaniu. Nie lubisz się zagłębiać w świat motoryzacji, grzebać w parametrach pojazdu i przekonywać się jakie to ma znaczenie na torze podczas jazdy. W Forzie tego nie ma, bo każdy pojazd oprócz innej masy i mocy niczym się praktycznie nie różni, a przecież jest jeszcze milion innych parametrów pojazdu, które decydują o jego własnościach jezdnych i zachowaniu. Zapewne zdecydowanie wolisz Fifę (jak większość) od PES'a, bo jest ładniejsza wizualnie i gra się łatwiej - łatwiej dla wielu znaczy przyjemniej, po prostu. Forza - to jak jazda 120 konnym kabrioletem w niedzielne popołudnie po mieście - dobre na niedzielne popołudnie, na chwilę... ale po tej chwili prawdziwy fan motoryzacji chce się po prostu przesiąść do 400 konnego mercedesa i wyjechać nim na tor, to właśnie Gran Turismo.

            Skomentuj

          2. azbestor
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-01 19:42

            GTplanet, gdzie nawet jest wątek na forum, jakie opony dobrać,m żeby autka zachowywały się bardziej po realnemu. Obracające się auta wokół jakiejś wydumanej osi też mam Ci nagrać? Boli Cię, ze gra, która wyrosła z GT (Turn10 się z tym nie kryło) przebiła mistrza? GT po 4 zaliczyło zjazd i tyle. Przestań się penić, bo widzę, ze o Forzie nie masz zielonego pojęcia. Pierwsza, to był arcade, czy moze dwójka jeszcze też? Bo jeśli chcesz się do ogólnej łatwości prowadzenia przyczepić, to Ci podpowiem FM3 była najgorsza bo najłatwiejsza. Wiesz, jakie jest rozwiązanie na 95% problemów w GT? wiencyj koniuff. Pokaż mi to w Forzie. Pytanie na śniadanie: bedziesz miał odwagę podać, ile czasu z Forzami po kolei spędziłeś? Z GT też?
            Nie wiem, po cholere wrzucasz coś o Fifach i PeSach (licznik bramek w ML w PES6 zatrzymywał się na 999 dla pojedynczego gracza :(, o preferencjach...gościu, to są GRY. Wnioskowanie, że lubie Fifę (bo ładniejsza, a co do diaska każdy nawiedzony fan GT piszczał o GT 5/6? Bo premiumy som ładnijsze, niż w Forzie) na podstawie stawiania Forzy nad GT? Wiesz, czemu mam PS4, geniuszu? Dla Disgaei, też miss i przystępna, jak cholera. Wiesz, czemu mam PSX, PS2 i PS3? Dla GT przede wszystkim.

            Skomentuj

    2. barteo1201
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-08-31 19:09

      Z project cars jest ten problem, że żeby grać większością samochodów potrzebujesz kierownicę z FFB, bez której będziesz zaliczać spiny, etc. Na padzie grałem chwilę i jestem w stanie polecić jazdę samochodami z napędem na przednią oś. W momencie w którym człowiek nauczy się jeździć w project cars, gra staje się niesamowita.
      Największym jej minusem jest chyba to, że trzeba dogrywać pliki oraz zmieniać ustawienia ffb, bo domyślne są na tyle skopane że w trakcie skręcania nie czuć kerbów.
      Wszystkich chętnych do ścigania w lidze project cars zapraszam na pcars.com.pl ;)

      Skomentuj

    3. azbestor
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-08-31 21:35

      Plus za miłość do GT, ale do Forzy...nie ma startu, tak zwyczajnie. Nie ma kombinowania, co i jak, żeby się w klasie zmieścić i jednak wygrać, nie ma robienia swoich malunków na aucie, Veyron w jakości z PSP, zmieniony przód i tył w ustawieniach zawieszenia czy brak symulacji zawieszenia i rozmiaru opony (lepsze opony dają tyle samo w Mini, jak i w Enzo, są tylko stałą dodaną do przyczepności) no i brak 60 klatek. Większość kamyczków do ogródka GT5, GT6 miało już FM4 do pobicia i poległo, choć to, że auto w trakcie rolady obraca się wokół innej, niż własna, osi, to nawet śmieszne już nie było. Ale zawsze mogę zmienić kombinezon temu gostkowi, który za mnie kółkiem kręci;)

      A z pozytywnych rzeczy...zajefajnie te autka się ruszają, mam nadzieje, że to GT zmiecie Forzy wszelakie. Sprzeda się lepiej, szkoda, ze dopiero w przyszłym roku. Obsówa, zeby Turn10 nie dopieściło FM7 do reszty, jak przy FM4 i GT5?

      Skomentuj

    4. raffal81
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-01 08:06

      A w ASSETTO CORSE grałeś na padzie, klawiaturze czy kierownicy ?

      Sam ogrywałem wiele lat wszystkie części GT, nadal bardzo je lubię, lecz Assetto Corsa to całkiem inny pułap, odwzorowanie fizyki jazdy jest chyba jednym z najlepiej odwzorowanych w wyscigach samochodowych, gdzie ten z gran turismo to przeciętniak.

      Assetto Corsa jest nastawiony bardziej na zabawe multi, bo kariera tam leży, ja w weekend spędziłem 3h nauki dfirtu by pokonać bezbłędnie jeden zakręt, gdzie w GT mogę to robić z zamkniętymi oczami.

      Żeby docenic AC, trzeba powyłączać wszystkie systemy, kupić porządną kierownicę, pojeździć z 10h i dopiero wtedy człowiek przekonuję się czym ta gra różni się od pozostałych na rynku.

      ASSETTO to po prostu symulator, GT to w porównaniu z AC to taki pół na pół, całkiem fajna fizyka lecz nie na tyle wymagająca by przeciętny kowalski sobie popsuł zabawę, do tego setki aut tunning itp.

      Ja ostatnio wrzuciłem do AC tor z POZNANIA który został odwzorowany laserowo, a że miałem okazję jeździć parę razy na torze w POZNANIU, to zrobiło to na mnie wielkie wrażenie z jakimi szczegółami ten tor jest odwzorowany, sporo modów do AC itp robi z tej gry coś naprawdę pięknego, gra nabiera rumieńców kiedy zaczniesz jeździć online, kiedy dołączysz do sesji Q i kręcisz czas przez godzinę czasu, zasiadasz później do wyścigu i kręcisz następne 30 okrążeń.

      Skomentuj

  4. Orlyyyy
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2016-08-31 19:05

    To już może sobie nadjeżdzać bo Forza go zmiażdzy jak w każdej części

    Skomentuj

  5. kristof080
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-01 07:29

    Jak ktos woli malowac samochody, to Forza jest lepsza pozycja. Jak komus przeszkadza, ze w GT niektore samochody sa niedopracowane graficznie, to tez Forza jest lepsza. Ale nic nie przebije GT pod wzgledem feelingu jazdy. A to sie liczy w samochodowkach. A nie malowanie bryk.

    Skomentuj

  6. Much_
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-09-01 08:25

    Jak to będzie taka słabizna jak GT6 to ja dziękuje. W GT6 nie da się pogody zmienić jak gra się w dwójkę i pory dnia...? kto to wymyślał? Jak to jest że muszę spędzać pół dnia na ładowaniu? Dlaczego model zniszczeń jest nierealistyczny. Oni nazywają grę symulatorem? haha... Mamy 2016 rok pierwsze GT wyszło 97 czyli już prawie 20 lat temu a dźwięki samochodów jak są kartonowe tak są dalej... Przez 20 lat rozwoju firma cofnęła produkt wstecz zamiast pójść z nim do przodu... co za czasy że idioci siedzą za sterami dużych firm i jedyne co potrafią zrobić to odgrzać kotleta a inni idioci się tym kotletem podniecają....