Na topie

Wymagania sprzętowe gry GRID 2 - minimalne i zalecane - na Windows XP nie zagramy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry komputerowe Tematyka: Wymagania sprzętowe gier Producenci: Codemasters

GRID 2 to jedna z tych produkcji, na które najbardziej czekają teraz fani gier wyścigowych. Wiemy już, jakiego PC potrzeba będzie to jej uruchomienia.

GRID 2 gra wymagania sprzętowe

AA

Fani gier wyścigowych oczekują obecnie premier kilku produkcji. Jedną z tych najbardziej pożądanych jest zapewne GRID 2.

Najnowsze dzieło Codemasters wywołało początkowo nieco kontrowersji (brak widoku z kokpitu), ale wydaje się, że gracze pogodzili się już z pewnymi faktami i czekają na to, co przygotują dla nich Mistrzowie Kodu.

Do premiery jeszcze nieco ponad miesiąc, ale producent już teraz podzielił się informacjami zawsze bardzo interesującymi graczy korzystających z PC. Opublikowane zostały wymagania sprzętowe gry i dlatego też można sprawdzić, czy ukochany blaszak poradzi sobie z GRID 2.

Konfiguracja minimalna nie wygląda strasznie, choć dodać trzeba, gra nie będzie współpracowała z systemem Windows XP. Nieco inaczej prezentuje się już konfiguracja rekomendowana, która pozwoli na cieszenie się zabawą w najwyższych ustawieniach graficznych. Tutaj potrzeba będzie już naprawdę wydajnego komputera.

Wymagania minimalne GRID 2:

  • System operacyjny: Windows Vista, Windows 7, Windows 8
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2,4 GHz lub AMD Athlon X2 5400+
  • Pamięć RAM: 2 GB RAM
  • 15 GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • Karta graficzna: Intel HD Graphics 3000 / AMD HD2600 / NVIDIA Geforce 8600

Wymagania zalecane GRID 2:

  • System operacyjny: Windows Vista 64 bit, Windows 7 64 bit, Windows 8 64 bit
  • Procesor: Intel Core i7/AMD Bulldozer
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • 15 GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • Karta graficzna: Intel Graphics 5200 / AMD HD6000 Series / Nvidia GTX500 Series

GRID 2 gra wersja PC

Na ewentualną zmianę lub tuning PC jest jeszcze trochę czasu. GRID 2 pojawi się na naszym rynku 31 maja. Gra dostępna będzie na PC oczywiście, a także na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Gracze otrzymają pełną polską wersją językową, w której pojawi się głos Adama Kornackiego.

Źródło: Steam

Odsłon: 16991 Skomentuj newsa
Komentarze

26

Udostępnij
  1. .Alx.
    Oceń komentarz:

    20    

    Opublikowano: 2013-04-23 08:49

    Dlaczego Benchmark jak i żaden portal nie podaje tak istotnej informacji jak PRZEGŁOSOWANIE USTAWY CISPA PRZEZ AMERYKAŃSKI KONGRES ?!

    Czyżby media w USA, mówiły wyłącznie o "zamachu" w Bostonie, który dokonał się w tym samym czasie co głosowanie nad CISPA, więc nie mieli czasu, żeby tak "nieistotną" informację podać do publicznej wiadomości ?!

    Link do wyników głosowania :
    http://www.govtrack.us/congress/votes/113-2013/h117

    Sorry za offtop, ale kwestia, która zaważy na przyszłości internetu, nie tylko za oceanem, ale i na starym kontynencie, jest warta uwagi.

    Skomentuj

    1. Maciej Lewczuk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-04-23 08:54

      Benchmark właśnie go opracowuje ;)

      Skomentuj

      1. .Alx.
        Oceń komentarz:

        12    

        Opublikowano: 2013-04-23 08:58

        Może zdążą do czasu aż Bruksela również go przegłosuje :)

        Skomentuj

      2. liptons
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2013-04-23 17:58

        Masakra, 95% komentarzy na minusie ; D

        "Nie zagramy na XP" - trudno, tylko tracą klienta

        Skomentuj

        1. Sharimsejn
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-04-24 15:05

          Wcale im się nie dziwię po części. Ileż można wspierać XP'eka? System zajebisty ale wszystko musi w końcu odejść do lamusa. Za to załogi Benchmarka już tak nie hejtujcie bo osoby pracujące nad newsami są opłacane i może im po prostu też tych ludzi brakuje, a fundusze są na styk? Jednak coś takiego jak przegłosowanie CISPA powinno się pojawić możliwie najwcześniej.

          Taki lekki offtop. Słyszałem, że jakiś szejk chce wysłać swojego satelitę na orbitę ziemską, na którym byłby "drugi net"? Połączone by zostały? Użytkownicy mieliby mieć duże większą swobodę wtedy. Pamiętam też, że napotyka to sporo problemów bo nie można raczej ot tak wystrzelić swojego satelity chyba ;p

          Skomentuj

    2. Skaza
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-04-23 10:36


      Niewiarygodny zbieg okoliczności. W poniedziałek dochodzi do zaskakującego zamachu w Bostonie, na szczęście, biorąc pod uwagę zgromadzone tłumy, liczba ofiar jest niewielka. Bardzo szybko udaje się zidentyfikować i złapać zamachowców, media mają używanie... Kto zainteresowałby się pozornie nieistotnym głosowaniem, które odbywa się kilka dni później ? Projekt przechodzi. Przypadek ? Prawdopodobnie tak.

      A jeśli nie ?

      Skomentuj

  2. Amshel
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-04-23 08:59

    nie jest zle, minimalne akurat na 3,4-letni komputer :)
    martwia mnie natomiast troche rekomendowane. z moja gtx460 i athlonem x4 moze byc ciezko. mam nadzieje, ze da rade w 1366x768.

    co do ostatniego koncowych zdan: "Na ewentualną zmianę lub tuning PC jest jeszcze trochę czasu". pewnie napedzajcie machine niech ludzie kupujac nowy sprzet. najlepiej w Komputroniku :P
    prawda jest taka, ze po miesiacu wyjdzie i tak patch z optymalizacja, nie ma co pekac.

    a offtop dobry.

    Skomentuj

    1. Mulciber
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-04-23 09:06

      Patrząc na tego intela 5200 to Ci pójdzie w fHd :)

      Skomentuj

      1. Amshel
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2013-04-23 09:32

        hmmm generalnie od lat juz nie robia gier, gdzie procesor gralby pierwsze skrzypce. pomijajac grafike takze wiekszosc fizyki. wiec nie rozumiem skad u licha takie zapotrzebowanie na proca.
        wezmy takiego WoT'a - gra wykorzystuje 1 rdzen. jestem bardziej niz pewien, ze gra smigalaby na ultra na polaczeniu gtx 660 +... P4 :P

        Skomentuj

        1. Pio69
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-04-23 10:44

          WOT
          X2 2GHz + karta 6600GT + XP gra działa na średnich ustawieniach FPS 20-40 styka. Tylko kilka razy ścieło do 8 jak grałem BT7 i szypppko.....

          Skomentuj

  3. slo1q
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2013-04-23 09:08

    Piszecie, że nie pogramy na XP, jakby to było coś dziwnego. Ten system ma 12 lat! To tak, jakbyście w 2010 roku pisali "przykro nam, nie pograsz w tą a tą grę na Win 98". Win Vista już nie ma racji bytu, a co dopiero XP

    Skomentuj

    1. Mateusz Tomczak
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2013-04-23 09:21

      Piszemy, bo na XP siedzi jeszcze sporo graczy i może być to dla nich ważna informacja.
      http://www.benchmark.pl/aktualnosci/steam-valve-raport-windows-7-8-xp-vista-linux-ubuntu-apple-mac-os-grudzien-system-udzial.html

      Skomentuj

      1. Minimal
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-04-23 14:47

        "gracze" to już dawno przesiedli się na 7 :P no chyba, że ktoś dalej gra w CS 1.6 albo inne gry z zeszłego stulecia to jego przecież i tak nie interesują "nowe" gry

        Skomentuj

    2. rrrrrr
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-04-24 12:39

      Tylko że architekturalnie jest zaje*** różnica między XP a 98, 98 to praktycznie nakładka na DOSa, XP nie ma DOSa w ogóle.

      Skomentuj

  4. AKATSUKI
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-04-23 09:26

    No kokpit no gameplay = EASY

    Skomentuj

  5. Amshel
    Oceń komentarz:

    -14    

    Opublikowano: 2013-04-23 09:35

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Szanowna Redakcjo, prosilbym zrobic przesiew wsrod "uzytkownikow" Benchmarka. mam na mysli pousuwanie kont ludzi, ktorzy w ogole sie nie udzielaja; jestem pewien, ze dokladnie takie osoby nic nie robia tylko minusuja kazda wypowiedz. zalosne gimbusy...

    Skomentuj

  6. Pio69
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-04-23 10:38

    Cóż - nie jest to wielki buul :) dla mnie
    - w końcu to im powinno zależeć na Klientach a nie na odwrót.
    Pytanie czy była to świadoma decyzja czy opłacona przez MS

    Szkoda mi ich próbują zabić XP już od dłuższego czasu i nic im to nie daje DX11, brak gier, brak aktualizacji itp A te "tępaki" dalej się tego starego systemu trzymają - ja też do nic się zaliczam i na razie styka mi to co mam.
    A mam mało jeszcze X2 z podstawką 939 - system XP ma 6 lat i zaczyna trochę mulić

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-04-23 10:48

      opłacane przez MS ? heh, wystarczy ze skorzystali z biblioteki dx11, gdzie sporo elementow które wygladaja wizualnie tak jak na dx9 jest wykonywana sprawniej i łatwiejsza do zaimplementowania.
      DX11 w dzisiejszych czasach nie musi oznaczac skoku w jakości obrazu.

      Skomentuj

  7. trybcio86
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-04-23 10:39

    znajac zycie jak patrze na rekomendowane to grafika bedzie miala tylko kosmetyczne zmiany ale moze postawili bardziej na fizyke i uskodzenia zderzenia i tu potrzebna jest wieksza moc odliczeniaowa(czyt. procesor)

    Skomentuj

  8. Pan Piksel
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-04-23 11:38

    Procesor: Intel Core i7/AMD Bulldozer

    milo zobaczyc i7 na rowni z buldkiem xd

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-04-23 12:20

      a w grach to to się czyms rozni ? Jak 90% zależy od karty graficznej i tak ? Wazne by było więcej wątków niż 2

      Skomentuj

  9. veteran97
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-04-23 12:18

    co to za grafa Intel Graphics 5200? coś mnie omineło?

    Skomentuj

    1. veteran97
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-04-23 12:19

      już wiem, inna nazwa grafiki GT3 Haswell'a

      Skomentuj

  10. chudyzam
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-04-23 14:18

    Mam dosyć podawania serii a nie konkretnych/przykładowych modeli grafik...

    Czyli co? gtx 520 czy hd 6570 nadają się do grania?

    Skomentuj

  11. bullseye
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-04-23 22:50

    GRID też miał całkiem duże wymagania minimalne a działał na połowie słabszym sprzęcie i to płynnie :) Oby i tym razem im się udało :)
    Niewątpliwie ostatnia gra w tym roku na którą czekam, jak nawet ją spartolą będzie to znaczyć że nie robi się już gier tylko kastraty.

    Skomentuj

  12. Franki1980
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-04-25 16:38

    W sumie rozumiem biznes... nie ma co pracować nad grą, żeby chodziła na XP bo nie ma co dokładać czasu na produkcję gry. Osobiście myślałem, że skończyły się czasy napędzania sprzedaży nowych podzespołów czy systemów ale przyszedł czas na powrót takiej taktyki.