Na topie

GTA 5 w sklepach w ilości 54 milionów egzemplarzy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Skala sukcesu gry jest chyba nawet większa niż zakładano.

GTA 5

AA

Jeszcze przed premierą Grand Theft Auto V nikt nie wątpił, że produkcja ta wzbudzi ogromne zainteresowanie. Skala sukcesu gry jest chyba nawet większa niż zakładano.

Firma Take-Two opublikowała najnowszy raport finansowy, w którym nie mogło zabraknąć informacji dotyczących Grand Theft Auto V właśnie. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że do sklepów trafiły ponad 54 miliony egzemplarzy (liczba ta obejmuje także cyfrową sprzedaż).

Co warte podkreślenia, gra dobrze się sprzedaje mimo upływu kolejnych miesięcy. W maju pisaliśmy przecież o 52 milionach, a zatem produkcja Rockstar nadal budzi spore zainteresowanie.

Take-Two może cieszyć się nie tylko z tego, ale również z ogólnej kondycji finansowej. Wyniki za ostatni kwartał są bowiem o 142% wyższe niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Przychody wyniosły aż 366,4 miliona dolarów, a zyski 34,2 miliona dolarów. W największym stopniu przyczyniło się do tego nie tylko wspomniane Grand Theft Auto V, ale także NBA 2K15, Borderlands: The Handsome Collection i WWE 2K15.

Źródło: gamespot

Odsłon: 6206 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. Roller Mobster
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-11 19:57

    Gratuluje.

    Skomentuj

    1. Ruda Zazulla
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-12 09:33

      54 bańki? Kurcze... To prawie tyle co apple sprzedaje iphonow przez weekend w dniu premiery.

      Skomentuj

  2. Silver
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2015-08-11 20:42

    Jak w sklepach to brzmi jakby nie sprzedali tylko leżało na półkach...

    Skomentuj

  3. Zygfryt
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-11 20:43

    W LICZBIE 54 milionów egzemplarzy.

    Co jak co, ale to żadna niespodzianka.

    Skomentuj

  4. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-08-11 21:13

    Nie da się tej gry nie lubić. Nieziemski humor, ciekawi bohaterowi. A grafika... pod względem kolorystki i oświetlenia mistrzostwo... estetyka kultowego, łamerykańskiego kina akcji z lat 80/90.

    Skomentuj

  5. witoldsz
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-08-11 21:15

    Ja czekam aż sprzedaż spadnie razem z ceną. Wtedy kupię, żeby zachęcić wydawcę do obniżania cen, bo trochę to już zaczyna być przesadą, żeby nowe gry na PC kosztowały po 60 euro czy 160 lub 200 zł.

    Gdyby więcej osób tak robiło, to ceny na pewno by były lepsze. Przecież topowe produkcje mają budżet, który zwraca się często w dniu otwarcia, a czasem już na przedsprzedaży. Mogli by obniżyć ceny, ale po co jak i tak ludzie kupują...

    Skomentuj

  6. Michur
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-08-11 21:46

    Gra bardzo fajna, naprawdę przyjemna grafika, ogromny świat i niesamowita fizyka niestety jest jeden duży minus względem czwórki. Chodzi o zarabianie pieniędzy i kupowani rzeczy które zdominowało całą grę. Zamiast grać w team deathmatche wszyscy gromadzą pieniądze w tych idiotycznych napadach online które przechodzą po 10 i więcej razy. Gra sporo straciła nie spotkałem mapy na miarę lotniska z GTA4 gdzie jednocześnie walczyło by ze sobą 30 osób używając wszystkich możliwych pojazdów . Każdy tylko dąży mieć lepszy samochód, nowe lakiery i inne głupoty.

    Skomentuj

    1. kbrbabzbtb
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-08-11 22:12

      Oni Ci pewnie odpowiedzą swoimi ulubionymi śmiesznymi argumentami... "ta potencjalna gra roku 2015 nie była na tyle dobra aby za nią zapłacić. To nie nasza wina, znowu devs dał ciała bo nie dopieścił tytułu. Przeszedłem grę 3x, nabiłem +700h ale nie czułem żeby produkt mi odpowiadał. Ale obiecuję kupić za 10lat jak będzie na gog`u!"

      Skomentuj

      1. Foxy the Pirate
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-08-11 22:19

        Może coś przegapiłem, ale nie spotkałem się jeszcze z takim komentarzem ze strony pc-towca. Spotykam się z kolei cały czas z pełnymi nienawiści odpowiedziami urzyszkodników konsol. No offense.

        Skomentuj

          1. Michur
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-12 07:05

            Nie podniecaj się tak bo jajo zniesiesz. Po pierwsze to niektóre źródła podają że pc wraz platformami mobilnymi miało 19% a po drugie to twój wynik jest mocno zniekształcony bo wychodził na dwie różne generacje konsol w dużym odstępie czasowym i możesz go sobie podzielić przez cztery. O poziomie rozgrywki na ps3 i xbox 360 juz nawet ne będę wspominał bo w wielkim skrócie mogę powiedzieć że było to cień gry którą Take Two wydało w drugim i trzecim terminie.

            Skomentuj

          2. ifeelveryblah
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-12 12:22

            Dokładnie, jeśli chodzi o oprawę wersji na X360/PS3 to po prostu arcydzieło. Typek ma jeszcze czelność krytykować... Co za jełopy na tym świecie są :)

            Skomentuj

          3. Michur
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-15 14:40

            Ale mnie nie obchodzi że z malucha wyciągnęli licznikowe 140 km/h. Maiłem możliwość przejścia świeżo po premierze tej gry na xkolcku i jak zobaczyłem ajk to wygląda (as grałem równolegle w GTA4 po sieci na kompie) to aż mnie odrzuciło. Na calowym tv można było liczyć piksele do tego rwanie grafiki jednym, słowem padaka.

            Skomentuj

          4. Michur
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-15 14:41

            55 calowym ..

            Skomentuj

    2. Michur
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-12 07:14

      Podaj wynik sprzedanych sztuk a nie zysków to że konsolarze lubią podwójnie płacić za gry (bo przecież konsola taka tania) to ich sprawa.

      Skomentuj

  7. rTech
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-11 23:54

    Jedna z lepszych gier ostatnich lat, pamiętam jak na nią czekałem... to był mój jedyny pre-order i akurat nie żaluję :)

    Skomentuj

  8. qdynek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-12 10:23

    Wielu pctowców ma też konsole, a skoro kupili na ps3 czy xboxa to nie widzę sensu kupowania gry ponownie :D
    No chyba że za normalną kwotę ~50zł max