• benchmark.pl
 • Gry
 • Australijscy gracze mają też powody do radości - GTA 5 bez cenzury
Gry

Australijscy gracze mają też powody do radości - GTA 5 bez cenzury

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2013-08-02

Grę oceniono jako tytuł zawierający wiele elementów przemocy, a także wulgarny język, nagość i seks.

GTA 5 gra australia

Premiery GTA 5 wyczekują gracze na całym świecie. Niektórzy z nich dopiero teraz dowiadują się jednak, że będzie dane im w tę produkcję zagrać i to bez jakichkolwiek ograniczeń. Winnym nie jest rzecz jasna Rockstar Games, ale restrykcyjne ograniczenia dotyczące dopuszczania do sprzedaży gier ukazujących niezbyt odpowiednie wzorce.

Na tym polu przoduje Australia i tamtejszy Australian Classification Board. O tym, że instytucja ta (utworzona przez tamtejszy rząd) traktuje swoją rolę bardzo poważnie przekonali się już twórcy wielu gier. Nie tak dawno wprowadzona została jednak kategoria 18+ (przed tym najwyższą była +15) i liczono na to, że od tej pory najbrutalniejsze i pokazujące szeroko pojęte gorszące treści tytuły będą miały zdecydowanie łatwiejszą drogę do premiery.

Tak też się stało, ale nie brakuje wyjątków, o czym przekonali się ostatnio twórcy Saints Row IV. Produkcji tej aż dwa razy pokazano zakaz wjazdu do Australii, w związku z czym tamtejsi gracze zaczęli obawiać się również o losy GTA 5. Tym bardziej, że ostatnie odsłony serii ukazywały się w kraju kangurów w wersjach ocenzurowanych.

Wygląda jednak na to, że tym razem kategoria 18+ okazała się pomocna, bo po jej otrzymaniu GTA 5 będzie mogło pojawić się w Australii w niezmienionej formie, bez usuwania jakichkolwiek elementów.

GTA 5 gra nagość Australia premiera

Grę oceniono jako tytuł zawierający wiele elementów przemocy, a także wulgarny język, nagość i seks. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że bez tego GTA wyglądałoby bardzo nienaturalnie i chyba dobrze, że wszyscy gracze otrzymają ten sam produkt.

Premiera gry w wersji na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 odbędzie się 17 września - także w Australii.

Źródło: gamespot, xgamerz.net

marketplace

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Czy ten koleś z GTA V je Top Chips solone z biedronki?
  Zaloguj się
  31
 • avatar
  Mega :) już nie mogę się doczekać :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Po co tu rozprawiać o cenzurze skoro gra wg. producenta jest od 18 lat (tzn. jest dla graczy pełnoletnich) więc po co dla pełnoletnich cenzurować grę
  Zaloguj się
 • avatar
  Ludzie mają pozór sprawiedliwości jeśli grają w grę, która jest ocenzurowana.
 • avatar
  Piraci mają wywalone od samego początku...
 • avatar
  Wszystko niby ładnie i pięknie, ale jak na PC mają być takie cuda z DRM jak z GTAIV na Steam, to ja podziękuję. Oprócz Steam trzeba było grę zarejestrować na GFWL, gdzie klucz ze Steam nie działał. Trzeba było instalować dodatkowo jakąś durną aplikację GFWL Market, tam dokonać walidacji klucza Steam, później rejestrować grę na GFWL, a oprócz tego jeszcze Rockstar dorzucał jakiś własny rezydentny program do sprawdzania oryginalności gry. Obłęd w ciapki.
  Zaloguj się
 • avatar
  SR IV nie może się ukazać, a GTA już bezproblemowo. A myślałem, że kantorów nie da się opłacić.
  Zaloguj się
 • avatar
  Czyli jednak będzie można zarzynać te niemowlaki na oczach australijskich matek błagających o litość z dziwnym angielskim akcentem :)
 • avatar
  Ktoś kupuje Xboxa z cerfura za 499 zł aby pograć w GTA wcześniej? Przyznać się.
  Zaloguj się
  -6
 • avatar
  Jak dobrze Polska to dziki kraj :D No i Australia :X Tylko w troche innym znaczeniu :P heh
  Zaloguj się