Na topie

GTA 5 zaskoczy wymaganiami sprzętowymi? - wkrótce się dowiemy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Grand Theft Auto Producenci: Rockstar

Jakie przełożenie na wymagania sprzętowe będzie miała podrasowana oprawa graficzna połączona z ogromnym światem, jaki jest tutaj przecież oferowany.

GTA 5 gra

AA

Nie ma wątpliwości co do tego, iż graczy wyglądających debiutu Grand Theft Auto V w wersji PC nie brakuje. Problem w tym, że muszą oni jeszcze trochę wytrzymać, a przed premierą czeka ich jeszcze jedna niezwykle ważna kwestia - pojawienie się wymagań sprzętowych gry.

GTA 5 trafiło już na konsole poprzedniej generacji, jak i na PS4 i Xbox One. Właściciele blaszaków wciąż czekają i nie jest tajemnicą, iż wszyscy liczą tutaj na produkt wyglądający najlepiej. Pytanie tylko, jakie przełożenie na wymagania sprzętowe będzie miała podrasowana oprawa graficzna połączona z ogromnym światem, jaki jest tutaj przecież oferowany?

Jeśli wierzyć ostatnim zapewnieniom producenta, dowiedzieć mamy się tego już w przyszłym tygodniu.

"Jesteśmy obecnie w końcowej fazie prac nad wersją PC gry Grand Theft Auto V i mamy nadzieję, że oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi podzielimy się z Wami bardzo szybko. Proszę bądźcie czujni i wyczekujcie ogłoszenia tych informacji w przyszłym tygodniu. Dziękujemy Wam, jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością dostarczenia GTA V społeczności PC!"

Pozostaje nam tylko czekać. Z pewnością poinformujemy Was o pojawieniu się oficjalnych wymagań sprzętowych gry. Przypomnijmy, iż jej premiera planowana jest na 27 stycznia.

Źródło: vg247, pcadvisor.co.uk

Grand Theft Auto V (PC)

Cena od 169 do 179.99

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 33475 Skomentuj newsa
Komentarze

66

Udostępnij
  1. Sefto
    Oceń komentarz:

    32    

    Opublikowano: 2014-12-21 15:16

    Skoro działa na konsolach nawet starej generacji nie widzę szans na to, żeby minimalne wymagania były jakieś szczególnie wygórowane.

    Skomentuj

      1. mutissj
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2014-12-21 18:23

        Mam nadzieję że nie skopią optymalizacja tak jak w GTA4 (PC)

        Skomentuj

        1. piotr1104
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2014-12-21 19:02

          obiecywali że to przełożenie premiery GTA V na PC to tylko dlatego aby dopracować grę z każdym szczegółem, wolę już poczekać i mieć dobrze zoptymalizowaną grę.. mam taką nadzieję i wierzę że tym razem GTA będzie idealne.

          Skomentuj

        2. MrSzaku
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-12-21 23:33

          Chodziło ci GTA4 na full bez cieni? Gta 5 też da rade :D Grafika nawet gorsza i bardziej okrojona niż w GTA 4 :D Ach te wgniecenia na autach w GTA 4 :D

          Skomentuj

      2. dikamilo
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2014-12-22 06:10

        Należy również pamiętać że ngeny mają tą samą architekturę co PC więc z optymalizacją i przeporotwaniem gry jest znacznie łatwiej niż kiedyś. Zaryzykował bym nawet stwierdzenie że optymalizować nie trzeba, a jedynie dopieszcza się tylko szczegóły pod PC. No ale zobaczymy. Nie sądzę aby gra miała jakieś wysokie wymagania aby ją w ogóle uruchomić i pograć z rozsądnym framerate.

        Skomentuj

          1. BuryZenek
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2014-12-22 13:35

            Bo tu sami znaffcy, nie przegadasz im.

            Skomentuj

        1. Sharimsejn
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-12-22 20:07

          dikamilo moje oczy płaczą jak widzą co piszesz :CC

          Skomentuj

    1. Meruem
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-12-21 19:48

      To dlatego że w GTA 5 większość liczenia poszła na grafike dlatego nawet na PS3 wygląda miejscami foto realistycznie, niestety musieli odjąć od fizyki która w GTA 4 była cudowna. Myśle że dopiero w GTA 6 które od podstaw będzie robione przy układzie PS4 pokaże nam piękną grafike i fizyke

      Skomentuj

    2. nfs98
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-12-23 17:49

      Konsola to nie komputer.. tyle w tym temacie.
      Poza tym gry sa robione pod konsole a komputer trzeba robic pod gry :)

      Skomentuj

    3. Randalf
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-01 20:05

      Jak myślicie pośmigam w GTA V na moim GTX 650Ti? Oczywiście nie biorę pod uwagę wysokich, ale np. średnie :) ??

      Skomentuj

  2. davidoff
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-12-21 15:16

    Mam nadzieje że będzie odpowiednia optymalizacja nie jak było z GTA IV.... nawet na mocnych sprzętach było ciężko wydaje mi się że 4GB Vramu tu się teraz przyda bo o ile pamięć mnie nie myli GTA zawsze Vramu potrzebowało dużo

    Skomentuj

    1. gregi85
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2014-12-21 17:35

      Na moim GTX970 (10100 pkt firestrike) w 1080p GTA IV chodzi na max detalach z zabojczymi 40FPSami;)

      Skomentuj

      1. veteran97
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-12-21 19:06

        to masz coś nie tak z kartą skoro u kolegi na GTX770 z iCenhancer i innymi modami np. na tekstury jest nieco wiekszy fps

        Skomentuj

        1. BuryZenek
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-12-22 13:38

          Haha zabawne, bardzo. Nawet na youtube mozna zobaczyć jak na 770 czasem jest mniej fpsów niż 30.

          Skomentuj

        2. gregi85
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-12-22 18:34

          Jesteś baran i tyle. W 1080p na maxa (max AA) mam minimalnie 40fps i za to mam minusy, nie mam nic nie tak, takie ta gra ma wymagania. Średnio gra chodzi dużo wyżej ale kogo to obchodzi, liczy się minimalny fps.

          Skomentuj

      2. prime27pl
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2014-12-21 19:19

        Potwierdzam że faktycznie wcale gta 4 takie zoptymalizowane nie jest .

        Skomentuj

      3. tazik21
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-12-21 22:23

        jeszcze trzeba dodać, że jest 32 bitowym programem :)

        wiec trzeba wiedzieć jakie komendy wpisać.

        Skomentuj

  3. Artik
    Oceń komentarz:

    19    

    Opublikowano: 2014-12-21 15:28

    Zyczę wam udanej zabawy z GTA 5. Gra warta wysokich wymagań sprzętowych. Co prawda ogrywam na PS4 ale ciesze się ze będzie dostępna na PC.

    Skomentuj

    1. st4lk3r
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2014-12-21 15:32

      Lubię takie komentarze!
      100% sympatii ;)

      Skomentuj

      1. severian
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2014-12-21 16:15

        Raczej 100% ironii :P

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          7    

          Opublikowano: 2014-12-21 16:24

          nie doszukuj sie problemu tam gdzie go nie ma

          Skomentuj

    2. mazmazik
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2014-12-21 15:56

      na myszce tryb FPP nabierze więcej sensu. ;]

      Skomentuj

    3. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2014-12-21 16:25

      masz racje - ja jako posiadacz konsol takze ciesze sie ze na PC wyjdzie i na PC takze zagram bo gra fajna.

      Skomentuj

    4. pcmasterrace
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2014-12-21 16:37

      [grammarnazi]ogrywam =/= gram w grę[/grammarnazi]

      Skomentuj

  4. hideo
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2014-12-21 15:32

    oby zrobili tak dobry port jak Kojima z MGS GZ

    Skomentuj

    1. rak474
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2014-12-21 15:57

      To nie będzie port ;).

      Skomentuj

    2. rak474
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-21 15:57

      To nie będzie port ;).

      Skomentuj

    3. legoras
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2014-12-21 16:31

      Wiec mówisz aby zrobili porta który wymaga oficjalnie NAJPOTĘŻNIEJSZEGO "8 rdzeniowego" i7 na rynku?

      Super...

      Skomentuj

      1. neo937
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2014-12-21 16:34

        Co masz na myśli? Wymagania MGSa są mocno zawyżone.

        Skomentuj

      1. Ladros
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2014-12-21 17:01

        Nic z tego co piszesz nie jest prawdą.

        Skomentuj

        1. wwseba
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-12-22 00:49

          GTA 4 ma silnik RAGE (rockstar advenced game engine). Max payne 3 tez jest na RAGE jak i GTA V oczywiście można się domyśleć, że go modyfikowali.

          Skomentuj

  5. prime27pl
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-12-21 16:17

    Czuje że małe nie będą .

    Skomentuj

  6. kitamo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-12-21 16:31

    lubie newsy do newsów :)

    Skomentuj

    1. Vienio43
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2014-12-21 16:42

      Luzik niedługo będą zapowiadali ,zapowiedź do zapowiedzi :) .

      Skomentuj

      1. webmaniack
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2014-12-21 17:08

        Chciałbym zauważyć, że robią już newsy typu "już niedługo będziemy zalani przeciekami o XPERIA Z4" (oczywiście był to przykład, ale czyż tak nie jest?). Czyli jakby nie było, jest to zapowiedź do przecieków, które są zapowiedzią, do oficjalnej zapowiedzi.

        Skomentuj

        1. Mariano_
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2014-12-21 17:22

          Oraz przedsmaku zajawki zapowiedzi wymagań sprzętowych, sorry - nie chcemy czytać takich newsów...

          Skomentuj

          1. R2rr0
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2014-12-21 17:43

            To nie czytaj i zostaw zainteresowanym. Mnie interesuje wszystko co tyczy się GTA V na PC, więc nie mów za każdego tylko za siebie...

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-12-21 23:19

            on mowil za siebie i za mnia czyli o NAS.
            Zamiast tego mozna bylo napsiac o czyms bardziej istotnym ale tak to jest jak sie nie chce tematu poszukac

            Skomentuj

          3. Mariano_
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-12-22 03:45

            Mnie też interesuje wszystko na temat GTA V PC, ale nie widzę sensu publikowania kilku newsów w stylu "Już wkrótce się dowiemy jakie będą wymagania sprzętowe!"...

            Skomentuj

  7. premoq
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-12-21 17:27

    Po ostatniej wpadce z GTA IV tym razem nie powinni spie@s€yć wymagań ale i tak myślę ze do ultra to gtz 970 się przyda

    Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-12-21 19:41

        Max Payne to fakt chodził jak złoto , ale gta 5 ogromne jest ;) Oby dali rade i gra śmigała jak szalona nawet na średnim pc .

        Skomentuj

  8. raznow
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2014-12-21 19:09

    Ja jestem spokojny bo za GTA V na PC odpowiadają geniusze od MAX PAYNE 3 ;) A ta gra działała jak rakieta nawet na C2D i Starych GTXach.

    Skomentuj

  9. vieri37
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2014-12-21 20:37

    Procesor 4 x i7
    Grafika 3 x GTX 780 lub 4 x radeon r9 280x
    128 GB RAM DDR4
    Windows 8.1
    Dysk SSD 500 GB x 2 RAID
    Dźwiękowa ASUS XONAR lub podobna
    Internet 250 Mb
    Monitor 3 x 24'
    reszta z minimum średniej półki.
    To był żart
    Moim zdaniem skoro jak niektórzy twierdzą że na xbox360 działa to na takim 2 albo 3 latku tez powinien.

    Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-12-22 00:03

        a zebys sie nie zdizwil jak bedzie to samo tylko z HBAO+ i AA
        Modl sie by wyszlo cos co naprawde "pokaże" a nie ze trzeba bedzie na screenach z lupą szukac roznic.

        Skomentuj

  10. Patrick.
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-12-21 21:11

    Oby nie wprowadzili wymagania karty z DX11..

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-22 00:01

      jesli ma wygladac lepiej niz na PS4 to nie ma wyjscia.

      Skomentuj

    2. Adiqq
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-22 21:33

      Jak karta nie obsługuje DX11, to raczej czas na wymianę, bo pewnie i tak płynności na niej nie będzie.
      Wszedł w końcu na rynek 5 lat temu i już serie 5xxx i GTX4xx zaczęły go obsługiwać

      Skomentuj

    1. PaczoS
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-29 14:55

      GTA na nowych generacjach chodzi w 30 klatkach, a nie w 60.

      Skomentuj

  11. SEBA.
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2014-12-21 22:15

    AMD Phenom II X4 965BE 3,4@3,8GHz,MSI GeForce GTX650Ti BOOST 2GB,Patriot DDR2 6GB 800MHz,OCZ ZT 650W,LG 23" FHD Jak myślicie mam się bać o Wymagania???? :|

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-12-21 23:16

      boj sie

      Skomentuj

    2. hycek9
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-27 11:43

      Procek średnio na jeża... Karta dobra soł macz nawet..... ale ten RAM........ DDR2 6GB ? Serio?

      Tak czy siak powinno chyba coś tam ci pójść. (może na minimalnych nie będzie się cięło )

      Skomentuj

  12. Number_one
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2014-12-21 23:30

    Kogo obchodzi wersja na PC jak na konsolach poszło już pewnie ze 40 baniek?

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2014-12-22 08:15

      Żeby tylko .

      Skomentuj

  13. premoq
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-12-22 09:57

    Jeszcze nie zapomnijmy że w GTA Online ma być więcej niż 30 graczy. Spodziewam się tu ok. 45

    Skomentuj

  14. czaku
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-12-22 11:05

    Pójdzie chociaż na minimum? :/ ( Jak myślicie :) )

    System operacyjny Windows 8 Home Edition 64bit .
    Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @ 3.30GHz
    Typ procesora 2x , 3266 MHz
    Pamięć fizyczna 8124 MB
    Karta wideo NVIDIA GeForce GTX 650

    Skomentuj

    1. premoq
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-22 11:10

      bo ja wiem no może w 720p i dało by rade

      Skomentuj

  15. PrestoEnzo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-12-22 12:15

    Jeśli tandetna nvidia nie będzie maczała paluchów w tej grze, to faktycznie, wymagania mogą pozytywnie zaskoczyć.

    Skomentuj

    1. BuryZenek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-12-22 13:41

      Hehe true :D

      Skomentuj

  16. Sclavus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-12-22 19:32

    osoby grające na konsolach zapominają między innymi że osoby które używają PC mają możliwość modyfikowania gry oraz ulepszania grafiki pojazdów itd... :)

    Więc wydaje mi się że gra dostanie takie drugie życie

    A jeśli chodzi natomiast o wymagania to tylko mieć nadzieje że nie powtórzą historii bo optymalizacja w GTA 4 leży ....

    Skomentuj

    1. Sclavus
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-12-25 18:00

      Jeśli kogoś nie stać na porządnego PC to zdecydowanie lepszą opcją jest konsola

      Chociaż z tymi zmianami to raczej nie zgodził bym się z Tobą ponieważ ostatnio wszystko stało w miejscu... dopiero rozdzielczość 4k rozkręci na nowo branże PC

      Skomentuj

    2. PaczoS
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-29 14:59

      zanim GTA 6 wyjdzie, to znajac zycie wyjdzie nastepna generacja, bo ta gry zabija.

      Skomentuj

  17. Lisss
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-12-29 09:34

    Intel Pentium Dual Core E5700 3.0GHz
    Gigabyte G41MT-S2
    Gigabyte Radeon HD 6670 1GB DX11
    4GB RAM DDR3 GooodRam
    Windows 7 64-bit

    Czy jest jakakolwiek szansa że pójdzie w low detalach? Jeśli nie to co najlepiej zmienić?

    Skomentuj

    1. Sclavus
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-29 23:42

      najlepiej to wymienić całego kompa :)

      Wybacz bezczelność moją ale taka prawda